Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Piecze i boli mnie żyła w nodze, jak to załagodzić.

Polecane posty

Gość gość

Mam uczucie dyskomfortu w zyle biegnacej wzdłuż przyśrodkowej strony od podudzia do uda. Uczucie ciepła, lekkie pieczenia, pulsujący ból , jest to do wytrzymania ale nie chce zeby jutro zrobiło się coś gorzej . Co mam z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza, to może być sygnał jakiejś choroby której nie wolno bagatelizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Na noc wez tabletkę przeciw bólową, jednak nie bagatelizuj tego i w poniedziałek idz do lekarza.Może to być stan zapalny, o tym zdecyduje lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnas wykonac doppler zyl w nogach i sprawdzic jak krew przeplywa czy czasem nie sa zwezone tetnice udowe i piszczelowe poki co duzo pij wody i nie jedz slodkiego zeby krew byla rzadka i zglos sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
noga mi dretwieje. i jest taka okropnie ciężka a co pomogłoby mi doraźnie oprócz tabletki, zimny okład bedzie ok? czy może lepsza ciepła kąpiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to jest doppler? mam dopiero 21 lat , chyba nie będe jeszcze na nic chorować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadna ciepla kąpiel broń boze lepiej chlodny okład , nie masz w domu nic zadnej masci żelu przeciwbolowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam ale nie jestem pewna czy żel pomoże, spróbuje. Posmaruje noge żelem i wezmę tabletkę przeciwbólową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syg
Nogi wyżej. Prysznic z naprzemiennie zimną i ciepłą wodą, koniec zawsze zimną wodą. Ruch typu pływanie. Do internisty po skierowanie do chirurga naczyniowego. I radz ę to załatwiać już, bo terminy tak do chirurga jak na udp tętnic k.dl. są masakryczne długie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki wielkie za pomoc, jeszcze mama takie pytanie, może dzisiaj spać z nogami wyżej ułożonymi, nad poziom serca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Zrób zimny okład wodę z octem.Tabletke przeciwbólową.Radzę unieść nogę wyżej, pewnie masz złe krążenie? Nie jestem lekarzem więc tego nie wiem.Noga w górze nikomu nie zaszkodziła, poczujesz ulgę.Lekarz OBOWIAZKOWO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki wielkie za rady, wzielam prysznic, tabletkę, ułożyłam się do spania z nogami wyzej położonymi i w poniedziałek lece do lekarza, Trzymajcie kciuki, żeby to nie były jakies początki choroby ani nic powaznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojego ojca to był zator kturzy w kazdej chwili moze sie urwac i moze dojsc do serca albo muzgu czyli smierc jezeli jeszcz smieciowe jedzenie to nie ma sie co dziwic był nawet film ze ze przez miesiac czasy zywił sie w fasfodach i nawet nie dotrwał nawet miesioca bo mu śmierć zapukała do drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabletki na rozrzedzenie krwi koszt 200zł chyba zeznajdziesz ppo 130zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MAM pytanie byłam własnie 2 i pol godziny na rowerze czy moge isc jeszcze na basen i do sauny? czy to bedzie za dużo. sauna zapewne jest odradzana w ten sytacji ale lodowa komora chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bierzesz może pigulki anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie biore, raczej staram się nie jeść śmieciowego jedzenia, ostatnio ogólnie mało jem bo nie mam czasu. To chyba nie jest zator ja mam dopiero 21 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslalam że może bierzesz pigułki bo takie zatory głownie od nich się robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niee ja w ogole unikam tabletek, jedynie na ból głowy. Poszukam tej aspiryny na rozrzedzenie krwi. A czy zatory mogą robić się z przemęczenia, albo długiego stania na nogach? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne, ze tak, polecam dac nogi wyzej i tak systematycznie robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posmaruj maścią Ibalgin, ma wskładzie środek przeciwbólowy i heparynę i wypij aspirynę/polopirynę a jutro do doktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
nie trzymaj nogi w gorze !!!! to dobre ale w kolejnej fazie. tak mzoe sie to robic z przemeczenia a dokladniej z odwodnienia. idz do szpitala dadza ci zastrzyk. jesli boli cie wzdluz zyly, czujesz cieplo itd. to wykluczajac jakies zakwasy czy nadciagniecie sciegna masz na 90% zapalenie zył glebokich i dlatego boli cie zyla powierzchniowa bo ta glowna moze byc zablokowana. jeszcze raz powtarzam nie podnos przypadkiem nogi powyzej serca a juz pojsce do sauny to idiotyzm do potegi n-tej. jest wielce prawdopodobne ze juz nigdy nie odwiedzisz sauny. nie mam teraz czasu na pisanie poczytaj sobie co to zakrzep w nodze. jesli boli cie udo to jest zle bo zakrzep zwykle robi sie ponizej kolana i jak boli udo to mogl sie juz przemiescic do gory. im nizej tym wieksze prawdopodobienstwo powstania. juz ci ktos pisal potrzebny doppler, zrobia ci na izbie przyjec nie trzeba miec skierowania. dostaniesz clexane i dopiero pozniej bedzie mozna noge trzymac w gorze( o ile to to o czym mysle jest niewielka szansa ze to cos innego ale zerwanie miesnia cholernie boli inie wzdluz zyly). pozostaje ci jeszcze duzo pic a nawet bardzo duzo i unikac jedzenia zielonych warzyw. aspiryna nic nie da jesli zakrzep jest w zyle aspiryna dziala na zakrzepy w tetnicach(miazdzycowe) a w zyle towrza je fibryny a na nie aspiryna nie dziala. moze pomoc jakis zel dla sportowcow w stylu lioton 1000 taki ktory ma skladniki przeciwkrzepliwe absolutnie nic rozgrzewajacego czy rozszerzajacego naczynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam u lekarki, dała mi recepte na lek na krążenie czy coś , kazała smarować maścią przeciwbólową, powiedziała, że to może być objaw związany z możliwością wystąpienia żylaków w przyszłości. Zapomniałam poprosić o skierowanie na ten cały doppler czy do chirurga , może pójdę jakoś prywatnie na badanie, konsultację czy coś, zeby nie czekać. Generalnie noga boli mnie mniej, ale boli nadal. Co do miejsca bólu to ewidentnie boli mnie żyła od przyśrodkowej strony nogi w linii długości kolana-znaczy od początku kolana do końca - nie wiem jak to wytłumaczyć. Zimne okłady pomagały jedynie doraźnie tzn. jak zdjęłam ból był nadal taki sam, trzymanie nogi w górze też nie pomaga. Przyczyną tego może być to że pracuje 9 godzin na nogach , dźwigam chodze itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze, to badanie i konsultacja kosztują 200zł, niestety mnie nie stać na takie wydatki. Od kogo mogę dostać skierowanie na takie badania w ramach NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
internista wydaje skierowanie do chirurga naczyniowego. A ten daje ci skierowanie na UDP żył kończyn dolnych (inaczej badanie dopplerowskie k. dl.) Ja pisałam o unoszeniu nóg, ponieważ sama odczuwałam podobne pieczenie i mi to pomagało. U mnie stwierdzono pierwotną niewydolność żylną. Heparyn brać nie muszę. Wystarczył ruch, rajstopy uciskowe (II stopień) i cyclo-3 forte. Odczuwam poprawę. Kontrola za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile masz lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lanser
ewidentnie boli mnie żyła od przyśrodkowej strony nogi w linii długości kolana-znaczy od początku kolana do końca - nie wiem jak to wytłumaczyć.>>>wytłumacz to jakoś tak aby było wiadomo o co chodzi. boli cię w poprzek czy od kolana gdzie ? do kostki czy do góry ? zakrzepice powinien rozpoznać każdy lekarz nawet bez użycia żadnych przyrządów. to nic skomplikowanego zakładając że nie masz cukrzycy czy chorych nerek czyli że ci kończyny nie puchną. masz powiększony obwód jednej nogi zazwyczj poniżej kolana i przy długim zastoju nawet inny kolor nogi. żyły na jednej nodze są powiekszone w porównaniu do drugiej(nie jedna a wiele). skoro dała ci jakieś specyfiki to być może faktycznie masz żylaki i one cię bolą. do diagnostyki nie trzeba dopplera on pokazuje przepływy dzięki czemu widzą jaki jest przepływ i gdzie dokładnie znajduje sie zator, na zwykłym usg też ci zobaczą czy opuchlizna jest spowodowana urazem czy problemem krążeniowym. ogólnie to łatwe do zdiagnozowania w przypadku nogi. nie drętwieje ci noga albo palce ? taki uczucie jakby krew nie dopływała ? może drętwieje ci ręka albo inna część ciała ? im gęstsza krew tym częsciej człowiekowi coś drętwieje jak np. siedzi długo z podwiniętą nogą,ręką etc. jeśli to poniżej kolana to możesz zrobić tak że na wyprostowanej nodze leżąc dociągasz palce na maksa jak kłuje łydka to nie jest dobrze - to objaw homasa czy jak mu tam , nie stosuje się tego bo wiąże się to z ryzykiem oderwania ale skoro lekarz ci nie pomógł to możesz sprawdzić w prosty sposób. jeśli powyżej kolana to to nic nie da. drugi test to naciskasz sobie na srodku stopy od dolu naczynia i sprawdzasz czy cie boli czy nie. mnie najpierw wlasnie bolala stopa od spodu. v do naczyniowego nie dostaniesz się w tym roku pewnie więc skierowanie i tak ci zbędne. jeśłi noga będzie nadal boleć zgłaszasz się na sor najlepiej w szpitalu który ma oddział chirurgi naczyniowej mówisz co podejrzewasz w pól godziny cie zdiagnozuja i po kłopocie. z takimi objawami raczej cię do domu nikt nie odeśle. v możesz zrobić badanai d-dimerów - nie wiem ile kosztują ale raczej tanie będą jak wyjdą wysokie to nie idziesz do tego lekarza u którego byłaś bo wtedy będzie oczywistym że to idiota tylko na sor albo do innego który da skierowanie do szpitala. jak wyjdą niskie znaczy że lekarz jest ok i masz żylaki albo uszkodzony mięsien/sciegno. v dużo chodzisz więc to raczej nie powinien być zakrzep bo temu sprzyja brak ruchu a nie nadmiar. za to istnieje ryzyko żylaków. v nie widzisz czy masz zyłaki zazwyczj na obu nogach czy ewidentnie żyły w jednej nodze sa inne niż w drugiej ? kolor nogi jest podobny czy nie ? nie trzeba wydawać 200zł aby sprawdzić objawi i samemu się zastanowić. zapomniałem o najważniejszym chora noga jest cieplejsza od drugiej czy ma taką samą temperaturę ? jeśli jest wyrażnie cieplejsza to idz ty jeszcze raz do lekarza albo zrob te d dimery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może rajstopy zdrowotne jakoś mogłyby to załagodzić? Coś takiego mam na mysli www.levante.pl/zdrowotne-c-25_32.html - ciekawa jestem, jak zdałyby egzamin, bratowa ma i chwaliła sobie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×