Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kosa.25

Pomocy ,jak napisać pozew o alimenty?

Polecane posty

Gość podaj bezbłędny w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosa.25
Dzięki Wam już znalazłam ,tak naprawde chodzilo mi o to uzasadnienie - co tam trzeba napisać , Znalazłam na płatnej stonie -podaje moze komus sie przyda pozdrawiam . Łódź, dnia 12 grudnia 2007 roku Sąd Rejonowy w Łodzi Wydział Rodzinny i Nieletnich Powód: małoletnia Hanna Kowalska, reprezentowana przez matkę Annę Kowalską, zam. ul. Bratkowa 99, 90-990 Łódź Pozwany: Jan Kowalski, zam. ul. Hiacyntowa 100, 90-990 Łódź Wartość przedmiotu sporu: 3600 złotych (300 zł x 12 miesięcy) POZEW O ALIMENTY NA RZECZ MAŁOLETNIEGO DZIECKA W imieniu małoletniej Hanny Kowalskiej wnoszę o:  zasądzenie tytułem alimentów od pozwanego Jana Kowalskiego na rzecz małoletniej Hanny Kowalskiej kwoty 300 złotych (słownie: trzysta złotych) miesięcznie, płatnych do rąk jej matki Anny Kowalskiej, jako przedstawicielki ustawowej, do dnia 15 każdego miesiąca z góry, poczynając od dnia 1 stycznia 2008 roku, wraz z odsetkami ustawowymi w przypadku uchybienia płatności którejkolwiek z rat,  zasądzenie od pozwanego na rzecz małoletniej powódki kosztów postępowania sądowego według norm przepisanych,  nadanie wyrokowi rygoru natychmiastowej wykonalności. UZASADNIENIE Małoletnia powódka jest dzieckiem pochodzącym z małżeństwa Jana Kowalskiego i Anny Kowalskiej. Powódka urodziła się dnia 11 czerwca 2000 roku. Dowód: - odpis skrócony aktu urodzenia małoletniej W małżeństwie pozwanego i matki małoletniej od wielu lat nie układało się najlepiej. Pozwany regularnie od pewnego czasu nadużywa alkoholu, nie wracał na noc do domu, wszczynał awantury i groził domownikom pobiciem. Po konflikcie, jaki miał miejsce kilka miesięcy temu, pozwany opuścił wspólne miejsce zamieszkania i zaprzestał widywania się z córką, zaniechał również regularnego płacenia na jej rzecz alimentów. Cały ciężar utrzymania i wychowania dziecka spoczywa teraz wyłącznie na matce powódki, co jest bardzo trudne, z uwagi na osiągane przez nią dochody. Jest zatrudniona jako kasjerka z minimalnym miesięcznym wynagrodzeniem. Pozwany prowadzi własną działalność gospodarczą w postaci warsztatu samochodowego z miesięcznym przychodem około 2.600 złotych. Z informacji uzyskanych od znajomych matka powoda wie, że zakład prosperuje dobrze, a pozwany ostatnio dużo podróżuje i korzysta z uroków życia. Dowód: - zaświadczenie o zarobkach matki małoletniego, - przesłuchanie stron. Małoletnia Hanna Kowalska uczęszcza aktualnie do szkoły podstawowej, jej potrzeby w zakresie wyżywienia, odzieży, pomocy szkolnych są znaczne. Małoletnia Hanna Kowalska ma problemy z kręgosłupem, dlatego regularnie uczęszcza na zajęcia korekcyjne i basen. Z uwagi na to, iż jest alergikiem, przyjmuje też specjalnie przepisane leki. Skoro pozwany nie bierze czynnego udziału w staraniach związanych z wychowaniem małoletniej, powinien brać udział w kosztach jej utrzymania w kwocie dochodzonej pozwem. Dowód: - potwierdzenie zapłaty za zajęcia korekcyjne, - odpis karnetu na basen, - rachunek za lekarstwa małoletniej, - kopie recept Wobec powyższego żądanie pozwu jest uzasadnione. Załączniki: - odpis pozwu z załącznikami, - zaświadczenie o zarobkach matki małoletniej, - potwierdzenie zapłaty za zajęcia korekcyjne, - odpis karnetu na basen, - rachunek za lekarstwa małoletniej. - kopie recept Anna Kowalska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiasz się i tyle
czy chcesz się popisać znajomością prawa czy co? Twoje uwagi są nieistotne dla tego pozwu i tak sąd będzie ten pozew rozpatrywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosa.25
a ile sie czeka na taka rozprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosa.25
Dzieki kreda26 troche mnie uspokoiłas , ja straszny nerwus jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosa.25
juz sie zbieram do tego sądu od 1,5 roku ,tyle ile ma moj synek . Wczesniej pomagała mi matka ale własnie stracila prace i dupa nie ma wyjścia .Tatus dziecka daje mi po 130 zł miesięcznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alimenty
Jak skutecznie wyegzekwować świadczenia alimentacyjne wraz z wzorami pism sądowych i egzekucyjnych : http://alimenty.14.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martro76
jak napisać prawidłowo pozew o alimenty, jakie trzeba zebrać załączniki i jak napisać uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brdzia 88
taka sprawa to okolo 10 15 minut wchodzisz na sprawe sad pyta ile chdcesz na dziecko odpowiadasz spyta ojca czy sie zgadza jak tak to ok jak nie to wyznaczy ci sad kwote np 300zł i juz po problemie... nie patrzy w sumie na dochody ojca a raczej na jego mozliwosci wiec moj byly dostal 300 na pierwsze dziecko a 2 juz wkrotce... (1 dziecko z pierwszego małzenstwa) a ja skladam jutro :D powodeia laski :* 10120311 gg pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie chce wystapic o alimenty na dziecko do sadu ojciec mieszka w szwecji i dobrze zarabia , czy wiecie jak dlugo idzie taki pozew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisanie samego pozwu nie jest trudne, można spokojnie skorzystać z gotowych wzorów dokumentów, jakie są dostępne w sieci, schody zaczynają się w monecie, jak w powyższym czyli ktoś przebywa za granicą. W takich przypadkach myślę dobrze jest się skontaktować z jakimś prawnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ,że napisanie pozwu o alimenty nie jest trudne !!!! ale bez prawnika nie wyobrażam sobie rozprawy!!!!! Ja tez chciałam 300 zł alimentów hehehe ale mój adwokat wystąpił o 900 zł i co WY na to???? do dnia dzisiejszego otrzymuje taką kwote i jestem bardzo wdzięczna mojej pani mecenas że tak przygotowała mnie do sprawy! a na mecenasa pożyczyłam kasę od rodziny....naprawdę było WARTO!!!! Gorąco polecam prawnika bo WARTO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati_rose
Ale dziewczyny jak napisać uzasadnienie jak np nie posiadam wszystkich paragonów, rachunków itd. a dziecko kosztuje i trzeba to jakoś uzasadnić a najlepiej tak, trzeba te alimenty yostalz pryzynane w tej kwocie o jaka się staram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto ci każe paragony mieć? Robisz zestawienie wydatków w excelu i dołączasz do pozwu. Wyliczasz miesięczne wydatki i wydatki okresowe w ujęciu miesiecznym (tzn. 1/12 kosztów wakacji, wyprawki szkolnej i innych wydatków, które są rzadziej ponoszone). I jeśli ojciec nie interesuje się dzieckiem, nie spędza z nim wakacji - to występuj o 70% kosztów utrzymania, bo sprawowanie bezpośrendniej opieki nad dzieckiem to tez forma alimentacji z twojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy naprawdę te zestawienia są konieczne??? Jak się je oblicza? Ciężko wyliczyć takie rzeczy jak w ciągu miesiąca kupuję się rzeczy nie tylko do jedzenia dla siebie ale i dla dziecka, niekiedy nie wezmę ze sobą paragonu, np na targu nie dają ich w ogóle. Nie wiem czy sobie poradzę z takim zestawieniem, dla Mnie to czarna magia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej będzie jak zgłosisz się do urzędniak lub komornika, oni na co dzień zajmują się pisaniem takich wniosków zatem poradzą sonie z każdym piseme. Ogólny wzór wniosku masz na tej stronie: http://www.komornik-wodzislaw.pl/wnioski.php, ja z niej korzystałam i wniosek został przyjety za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystałam z pomocy mecenas Stępniewskiej-Janowskiej z Krakowa. Miła kobieta, która z całych sił stara się pomóc, a przy tym nie siedzi z zegarkiem w ręku i nie nalicza sobie nie wiadomo jaką stawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szarsa
a nie lepiej zlecić to firmie która na tym się zna? ja załatwiałam takie rzeczy przez skutecznypozew.pl - doskonale napisali pozew i w ogóle poprowadzili sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibis
tak, oni zdecydowanie pomogą napisać dobry pozew. mają tam rzeszę ludzi którzy się na tym po prostu znają. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ejlaa
no i jak ten skutecznypozew.pl? bo słyszałam że są konkretni i pomocni i maja niezłych prawników! warto sie do nich zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×