Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

religijnosc

Polecane posty

Gość gość

hej wszystkim mam małe pytanko czy modlicie się rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się modlę kiedy mam potrzebę pogadania z Bogiem jakoś wychodzi to kilkakrotnie razy dziennie uważam że taka modlitwa na siłę nie ma nic wspólnego z wiarą a religia każda religia to dno i pogaństwo zasługujące na największą pogardę bo religia to przeważnie wymysły ludzkie niemające nic wspólnego z prawdą często też bałwochwalstwo cała prawda jest napisana w biblii a KK powołujący się na nią naucza wbrew jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj drogi gościu ja w sprawie twojej modlitwy do Boga kilka razy dziennie jak ci się chce wybacz ale religia i Bóg to to samo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Religia a Bóg to nie to samo. Religia jest nauką o Bogu a nie samym Bogiem. Boga nie możemy z niczym ziemskim utożasamiać. Mogę być niereligijną i wierzyć w Boga gdyż pierwsze drugiego nie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzień dobry proszę o wyjaśnienie pojęcia że mogę być niereligijna i wierzyć w Boga dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj droga Martyno to bardzo piękne ale przecież i bolesne doświadczenie lecz w tym trudnym dla was czasie nie zwątpiliście w Niego i nie przestaliście się modlić chwała wam za to dla mnie jesteś można to powiedzieć takim trochę a może i nie trochę wzorem wiary dużo siły i nie ustawaj gorąco pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wieczorem zawsze w ciągu dnia czasem np.w drodze jak gdzieś jadę a rano nie wychodzę z domu bez znaku krzyża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj droga Martyno ja mimo to utrzymuje że jesteś Wielka Wielka Bogiem kurcze jak to ładnie zabrzmiało inni w mniejszych doświadczeniach wątpią a nawet nie chcą Boga lecz szukają pomocy wszędzie tylko nie u Niego . Pozdrawiam i życze zdrowia i wytrwałości do końca i przy okazji sobie też pa Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modlitwa jest ważna. Ale ważne jest też wierzyć że Bóg pomoże. Ja mam problem z tym, ze nie mam wiary ze akurat Bóg chce mi pomóc bo ciągle mam pod gorke cale zycie i wtedy dopadaja mysli mnie takie :moze Bog chce zebym cierpiala... ale nie raz Bog wybawil mnie z opresji. Swiadoma lub nie. Po smierci to zobacze ile razy mi zycie uratowal albo wyjal mnie z przykrych sytuacji. CHWAŁA BOGU :-) nie modlę się rano i wieczorem regularnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam nadzieję , że Bóg już niedługo rozniesie w strzępy tej poy****y świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
droga Martyno dzieło z golgoty którego epicentrum było Zmartwychwstanie Którym On Pokazał że i my wszyscy możemy kiedyś zmartwychwstać przez Niego i w Nim Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malgorzato mam pytanie. Ostatnio spotkałam się z twierdzeniem osoby duchownej , ze gdy człowiekowi przydarza się coś złego tj.śmierć dziecka w łonie matki albo choroba w rodzinie to nie jest "sprawa Boga" tzn. Bóg z tym nie miał nic wspólnego. Czyli to nie jest żaden dopust Boży. Skoro Bóg jest wszechmogący nie może zareagować? Skoro dziecko to Cud bo to prawda czemu pozwala umierać w łonie matki albo zaraz po narodzinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja Droga Martyno to trudne pytanie to fakt ale wydaje mi się że taka była po prostu Jego Wola A wszystko co Stworzył jest Jego Własnością choć to trudne ja też straciłam moją ukochaną najbliższą osobę w 2008r. odszedł do Pana mój tata który mnie wydawał się niezniszczalny lecz oczywiście po czasie uzmysłowiłam sobie że przecież nie był moją własnością lecz Boga .Teraz choruje moja mama ma zaawansowaną demencje jest ciężko ale z Boga czerpie siłę bo On mnie nie opuści pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo tylko Bóg jest Miłością która nie kończy nie zmienia i nie przeminie Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martyno i niech Tak Się Stanie Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Niektorzy sie tyljo modlaby ich inni widzieli,modla sie pod figura a diabla maja za skora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
religia to nauka o wierze to jak człowiek moze by religijny czy człowiek moze byc matematyczny czy fizyczny kwestia filozofi człowiek z natury w cos wierzy jak bo gdzie nie ma boga zastepuje inymi wierzeniami wierza ze planety maja wpływ na charakter człowieka i czytaja horoskopy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słowa jez/usa do faustynyPowiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk moich są ukoronowane miłosierdziem. Miłosierdzie masz okazywać zawsze i wszędzie bliźnim, nie możesz się od tego usunąć ani wymówić, ani uniewinnić. Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy - czyn, drugi - słowo, trzeci - modlitwa; w tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te słowa z dzieniczka faustyny sa tylko przypomnieniem Wtedy do tych po prawej Król powie: "Chodźcie, błogosławieni mojego Ojca, stańcie się dziedzicami królestwa, przygotowanego dla was od założenia świata. 35 Bo byłem głodny, i daliście mi jeść; byłem spragniony, i daliście mi pić; przybyszem byłem, a przygarnęliście mnie; 36 nagi - a odzialiście mnie; zachorowałem, i odwiedziliście mnie; znalazłem się w więzieniu, a przyszliście do mnie". 37 Odezwą się wtedy do Niego, mówiąc: "Panie, kiedy widzieliśmy Ciebie głodnego i nakarmiliśmy Cię; albo spragnionego i daliśmy pić? 38 A kiedy widzieliśmy Ciebie jako przybysza i przygarnęliśmy, albo nagiego i odzialiśmy? 39 Kiedy widzieliśmy Ciebie chorego albo w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 Na to Król im odpowie: "Oświadczam wam, że ile razy robiliście dla jednego z tych moich najlichszych braci, dla mnie robiliście". 41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i teraz ostatnia kwestia czy wystarczy tylko raz sie pomodlic czy tylko rano i wieczorem jezeli z ukochanym chce sie byc cały czas to i z bogiem chce sie byc cały czas po po smierci spedzimy z nim cała wiecznosc Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie 1 kor 10,31 czyli trzeba wzbudzic intencje chwalenia boga wszystkim co dzis bedzie sie działo myslec muwic czynic i cierpiec i to trzeba ofiarowac bogu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy popełnię grzech wpierw go uznać -przyznać się przed samym sobą do swojego grzechu i prosić Boga o przebaczenie i o nowe siły do czynienia dobra Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda ze Bog nie chce się do mnie odezwać. Nie piszcie mi że bym umarła gdybym To zobaczyła /usłyszała. No to by była najpiękniejsza śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Martyno wybacz ale mam pytanie czy wierzysz że twój tata który jest w niebie ten ziemski tata może pomagać ci tu na ziemi np. przez choćby rozmawianie z nim w myślach . Ale on też wstawia się za tobą i mną u Boga i żyje z Nim w Jego Miłości która nie zmieni się i nie przeminie i w Jego Chwale . Cieplutko Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj droga Martyno podziwiam znajomość cytatów z biblii czy jesteś może światkiem Jehowy - wybacz że pytam Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj droga Martyno dziękuje za odpowiedz ja moi najbliżsi i rodzina jesteśmy katolikami ale powiem ci że Twoją wiarą postawą i przede wszystkim umiłowaniem Boga i Biblii to mnie zawstydzasz ja pod kontem Biblii to tak troszki na bakier ale chce w swoim życiu Boga bo go Kocham nie raz w trudnych i moich chwilach był ze mną jestem na rencie inwalidzkiej mam 39 lat i nerwice natręctw kiedy byłam w szpitalu tam szczególnie mój Mistrz i moje Wszystko był ze mną czasem nie jest łatwo bo jest to choroba przewlekła ale się nie poddaje bo On by tego nie chciał . Pozdrawiam cię ciepło Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Martyno dziękuje za odpowiedz mnie wydaje się że zanika głównie w naszym społeczeństwie zwyczajny szacunek do drugiego człowieka aczkolwiek w czas jakiś np. wielkich tragedii potrafimy się zjednoczyć lub np. śdm przyjazd Ojca św. a potem tak po prostu wracmy do tego co jest na co dzień . Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Martyno fakt nie skojarzyłam . Wielu również żyje tak jakby już tu mieli niebo na ziemi po prostu mają po ludzku wszystko na co im jeszcze nieba . Zdrowie pieniądze dobry samochód luksusowe wakacje mieszkanie prace a gdzie w tym wszystkim wdzięczność Jemu Bogu . Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Droga Martyno zgadzam się całkowicie . Pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×