Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Tomografia oka OCT

Polecane posty

Gość gość

dziewczyny, czy ktoras miala przeprowadzaną tomografię oka OCT? Jak wygląda to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie OCT polega na uwidocznieniu na monitorze komputera przekrojów wybranych elementów oka, przede wszystkim siatkówki. badanie trwa kilka minut, pacjent znajduje się w pozycji siedzącej. OCT miałam przeprowadzane dwa miesiące temu w katowickim inter-medzie. Muszę przyznać, że miałam ogromne obawy, ale wszystko przebiegło naprawdę OK. Badanie bezbolesne, lekarz konkretny i delikatny. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czego się obawiać.Przed badaniem lekarz lekarz zakrapia Ci oko w celu rozszerzenia źrenicy.Następnie(zwykle po ok 15min) siadasz przed aparatem(glowa na podporce).ktory skanuje dno oka.Trwa to kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
badanie wyglada tak jak podczas badania cisnienia w oku tylko jest inny aparat. tzn. na siedząco patrzy sie w punkcik z brodą oparta na podpórce. nic szczególnego. mialam takich badan kilka w związku z podejrzeniem jaskry :-P jaskra jest b.podstępna chorobą tak ja cukrzyca. atakuje nagle i w kazdym wieku. takie badania powinny być nagłośnione tak jak mammogrtafia czy cytologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, też będę miała tomografię oka robioną. Jak dotąd byłam w życiu tylko na tomografii głowy jak jeszcze mieszkałam w Łodzi w Centrum medycznym Medyceusz i żałuję, że się wyprowadziłam do warszawy bo tam już byłam zaznajomiona ze wszystkimi lekarzami i się nie stresowałam. Pamiętam jak mi dokładnie tłumaczył lekarz jak będzie wyglądała tomografia i był taki pewny siebie, że stres mi łagodził. A teraz to zobaczymy jak będzie, ale trochę się obawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna33l
Nie masz się czego obawiać. Sama miałam tomografię i wiem jak to jest. Jeśli potrzebujesz jakiś dodatkowych informacji, to na http://cenomed.pl/ są opisy m.in tomografii czy rezonansu komputerowego oraz porady jak się przygotować do każdego badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, przed zabiegiem można też wypytać o wszystko dobrego okulistę. Ja miałam takie badanie wykonywane w szpitalu okulistycznym w Białymstoku - http://www.drmichnowski.pl/ bez stresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę,że dobry okulista zdaje sobie sprawę z tego, że ktoś może przechodzić takie badanie po raz pierwszy i na spokojnie wszystko wyjaśni. Ja sama do okulisty pierwszy raz poszłam dość późno http://optyk-debica.pl/ ) ale przełamałam sie i bez problemu można było o wszystko zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To badanie jest bezbolesne więc nie masz się czego bać. Jeszcze w Medyceuszu mają nowe maszyny więc ten tomograf nie wygląda tak strasznie jak na filmach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracell
ja polecam tomograf w szpitalu Elbląska mają najnowszy tomograf komputerowy w Warszawie, badanie jest precyzyjne, warto tam pójśc bo można szybko dostać się na badanie i nie czeka się miesiącami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×