Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość m05

Wada 0,5 dioptrii

Polecane posty

Gość m05

Mam niewielkie problemy z odczytywaniem numerów autobusów. Kiedy siedzę daleko od telewizora czasami boli mnie głowa. Po badaniu okazało się, ze mam wadę wzroku -0,5 dioptrii. Okulista powiedział, że to za mało, żeby kupować okulary. Co o tym sądzicie? Rzeczywiście powinnam kupić okulary dopiero kiedy wada się powiększy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co ? Zmień okulistę pewnie byłaś na nfz ? Skoro nie dowidzisz numeru autobusu powinnas miec okulary , nie sprawdzal ci wzroku na tablicy ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam tak samo, zrobiłam sobie okulary do kina, do tv i do prowadzenia samochodu (i na grzybobranie :P ) . Okulista powiedział , ze to mój wybór. Jak nie zapomnę to używam, ale prawdę mówiąc wciąż daję radę bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy takiej wadzie miałem już okulary. Okulistka powiedziała mi że do - 0.25 można jeszcze się obejść bez. Chyba powinnaś iść do innego okulisty, lepiej chyba zacząć coś robić niż czekać aż wada będzie jeszcze większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup nie pier......l, ja mam podobną wadę i kupiłam, przydają się w mieście, na wykładach i w kinie, nie musisz nosić na co dzień, wiadomo, z czasem wada się pogłębi więc nie wywalaj nie wiadomo ile kasy. okulary przydają się bardzo nawet przy tak małej wadzie, po co się męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale dlaczego wada ma się od razu powiększać , ja mam to samą wadę od 5 czy 6 lat , tyle zwlekałam ze zrobieniem tych oksów Dwóch okulistów powiedziało mi to samo więc nie rozumiem po co latać po lekarzach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m05
Dzięki za odpowiedzi. Tak sądziłam, bo dlaczego niby odczuwam dyskomfort ale to za mało, żeby mieć okulary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m05
W każdym razie penisa mojego chłopaka widze doskonale bez okularów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak czekać aż wada się pogorszy :/ przecież chyba nie chcesz, żeby było gorzej? Zresztą, moim zdaniem dość niezłą opcją jest laserowa korekcja wzroku, przynajmniej masz spokój z okularami i innymi pierdołami. Mój okulista już mi to doradzał od dawna, żebym w Gliwicach w tej klinice zrobiła http://www.pryzmat-okulistyka.pl/ i chyba się zdecyduję, bo nie znosze okularów, a soczewek nigdy nie mam czasu ubrać, a trochę mi to niestety dalej zajmuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto korygować wadę wzroku rzędu -0,5 Dioptrii, szczególnie kiedy odczuwa się problemy z widzeniem. Istnieją też badania potwierdzające, że nieskorygowana krótkowzroczność może powodować jej szybsze pogłębianie. By do tego nie dopuścić proponuję wybrać sobie fajne oprawki okularowe wraz soczewkami z powłoką antyrefleksyjną, których duży wybór w bardzo dobrych cenach znajduje się tutaj: https://kodano.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×