Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2 miesięczne dziecko ma problem ze spaniem

Polecane posty

Gość gość

Po powrocie do domu ze szpitala pojawił się problem z córką. Kiedy robi się śpiąca robi się wtedy drażliwa nerwowa pręży się i ciągle płacze po kilkunastu minutach w końcu zasypia z trudem po czym po 10 minutach znowu się budzi i znowu płacze i w kolko to samo. Prześpi może dziennie ok 8 h. Próbowaliśmy różne sposoby ale wszystko na nic. Już dwa miesiące się tak młoda męczy bo widać że jest śpiąca że chce spać ale coś jej nie daje spokoju. Wzywalismy 2x lekarza wykluczył kolki itp. Jest zdrowa jak rybka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety niektóre rzeczy trzeba przetrwać .... stąd ja to znam ;/ jak w zegarku co godzinę w nocy wstawać trzeba było a ja sama wyglądałam jak zombi. A zasypianie - koszmar - też się prężył płakał strasznie i do tego pół godzinne strzelające rozwolnienia. I też zdrowy. Po takich akcjach następne było bujanie od 1 godziny czasem do dwóch. I spróbuj źle odłożyć to zabawa od początku się zaczynała. Po 6 miesiącach lepiej spał ale nadal min 5 pobudek w nocy. Całe noce zaczął przesypiać po 8 miesiącu. Także życzę wytrwałości i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe na jakiej podstawie lekarz wykluczył kolki? Zajrzał jej do jelit czy jak? Jeśli powiedział Wam, że to nie kolki, to zmieńcie lekarza, bo ten jest beznadziejny. TO typowe zachowanie dziecka przy kolkach; zmęczone, ale nie może zasnąć, płacze, pręży się. W dodatku takie malutkie dziecko to tylko i wyłącznie kolki. Stosujcie metody na kolki, a lekarz do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam też wykluczyli kolki ale i tak zaczęliśmy dawać krople i troche lepiej bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze mnie powalają, typowe objawy, a oni wykluczają kolki. Żeby wykluczyć kolki, musieliby zrobić dziecku operację w momencie kiedy płacze i pręży się, rozciąć jelita i sprawdzić, czy nie ma tam bombelków z powietrzem (gazów), wtedy mogli by wykluczyć kolki. Niedouki kierwa po medycynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma kolki a zapewne ma (ja pediatrow od siedmiu bolesci omijam szerokim łukiem) to krople nawet moga nie pomoc. Moj syn do 6 miesiaca zycia płakał calymi dniami i nic nie pomagalo. Trzeba przetrwac i przeczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolki z tego co wiem są o wyznaczonej porze i trwa do iluś godz. W dodatku płacze dziecko przeraźliwie i nic nie pomaga u niej tego tak nie ma. Po zjedzeniu zachowuje się normalnie śmieję się cieszy gaworzy ale kiedy już tylko przychodzi pora do spania to wtedy płacze i jest jej ciężko zasnąć. I tak trwa cały dzień. Caly dzień i cała noc kolka? Hmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A, to nie wiedziałam, że cały dzień i całą noc. Ale mogą to być ogólne problemy z brzuszkiem, stosuj herbatki ziołowe (mogą być takie na kolki, bo mają przyjemny dla dziecka smak), one oprócz tego że działają na kolki, to ogólnie dobrze robią na brzuszek. Dzieci w tym wieku przeważnie płaczą "od brzuszka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem czy twoje dziecko ma kolki czy nie ale mój syn miał i darł się od rana do wieczora. Tak darł się. Jak twoje tyłko płacze to raczej nie ma problemów z brzuszkiem. Tak wygląda macierzyństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolki mają różne nasilenie, jedne dzieci mogą się drzeć, inne popłakiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a karmisz piersią czy mlekiem modyfikowanym ? Jak karmisz mlekiem to przyjrzyj się czy z kupą wszystko ok , może trzeba zmienić mleko , a jak karmisz piersią to spróbuj dać mleko modyfikowane na noc, może dziecko zwyczajnie jest głodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie dzieci przed zaśnięciem lubią sobie popłakać, może chcą bujania, noszenia na rękach, przytulania, cyca czy też pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To typowe kolkowe objawy, wynikają z niedojrzałego układu pokarmowego. Jeśli karmisz piersią możesz delikanie przyjrzeć się swojej diecie...co do kropelek to w większości zawierają symetykon i jego działanie jest delikatnie mówiąc umiarkowane. Możesz spróbować kupić espumisan albo bobotic. Jeśli brzuszek jest twardy,wzdęty i nie ma bączków wypróbuj kateter, nam najbardziej pomógł.Jeśli są pproblemy z laktozą to lepszy będzie z kroelek delicol. Bujanie,kołysanie, śpiew, jakaś kojąca melodia i dużo cierpliwości. Lekarz to jakaś pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam bardzo podobnie i kilka dni temu odkryłam ze jak synek ma zakryta z tylu szyje np kocykiem który zachodzi na ucho tak żeby mu bylo cieplutko i nawet kawałek główki nakryte to śpi i śpi. A dopóki tego nie odkryłam tez byl senny a nie mógł zasnąć. Niestety są tez minusy bo trzeba uważać żeby nie zakrył sobie noska i buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pocieszenie cię ja mam bliźniaki i jeden tak ma... I na pewno to problemy z brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dajesz smoczek do possania przed zaśnięciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:42 sprytnie...w sumie to logiczne, że takie maluszki lubią by otulone.Ja próbowałam blisko buzi kłaść pieluszkę zroszoną moim mlekiem i tak ją sobie trzymał rączką i też pomagało ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź na ręce, kołysz, tul, głaszcz, daj przed pójściem spać Viburcol w kroplach (lek homeopatyczny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie małe dziecko lubi bliskość ciała, dotyk mamy. Jak masz chustę, to polecam właśnie noszenie w chuście :) Przed pójsciem spać daj czopek Viburcolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariamamunia
To prawda takie maluszki potrzebują bliskości mamy. Jeśli to brzuszek wypróbuj esputicon. Polski lek i tani. Powinien mały spać spokojnie i ty też, jeśli to oczywiście problem z brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×