Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czemu moje pranie nie pachnie? Wręcz śmierdzi :o

Polecane posty

Gość gość

Pralka ma zaledwie rok. Proszek to albo Persil albo Ariel. Płyny do płukania, Silan, Lenor. Po prostu to jest niewiarygodne. Otwieram tę pralkę od razu, wyciągam pranie, a ono "pachnie" jakby się po praniu w tej pralce kisiło ze dwie doby :o O co chodzi? Co z tą pralką jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyczysc filtr i nie zamykaj pralki po skonczonym praniu zeby wyschla troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest to samo :( Filtr wyczyszczony. Kupilam z Calgona preparat do czysczenia pralki. 2x po rzad puscilam pralke na czyszczenie. W międzyczasie czyscilam filtr i zadnej poprawy :( Nie wiem co jest nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha probowalam juz nawet wlewac plyn do płukania pod koniec prania i nic to nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jeszcze ja z 12.26 dopiero doczytalam ze pralka ma zaledwie rok. Moja ma 3 lata i nie generuje takich problemow, a czyszczona w srodku tez nie byla. U mojej kolezanki byl podobny problem z nowa pralka i okazalo sie ze woda ktora "stala" po kazdym praniu w zgieciu rury przy kazdym uruchomieniu cofala sie z powrotem do pralki i to powodowalo smrod. Moze zobacz jak wygladaja te rury z tylu za pralka i czy woda dobrze splywa po kazdym praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć :) . Wczoraj zauważyłam konkurs na nowy Samsung Galaxy S7 , 4 miesiące temu zgarnęłam kosmetyki maybelline serdecznie zapraszam do wzięcia udziału :) http://i4you.pl/?u=Konkurs-Galaxy-S7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:31 Dzięki! Może to będzie to. Sprawdzę dziś jak tylko wrócę. Już myślałam, że daję za dużo ubrań. Ale skąd, pralka leci zapełniona już do połowy tylko i dalej to samo :o Drzwiczki są zamknięte tylko na czas prania. No wszystkie możliwe opcje sprawdziłam po prostu i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze wina wody, nie wiem,ja raz na jakis czas puszczzm pusta pralke na 60 stopni ze srodkiem czyszczacym dr bekham .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie byl sam problem,i jak kupilam kilka lat temu nowa pralke zrezygnowala z płynow do plukania. Takze ostatnie płukanie jest czysta woda i nic nie smierdzi a w tamtej chyba kisł ten plyn do plukania wlasnie. Zreszta po to sie plucze pranie zeby wyplukac ta cala chemie z proszku a pluczac w plynie dodajemy na koncu chemie . Piore teraz w saszetkach vizir i mam czyste szufladki,bo po proszku po czasie tez tam sie robil syf .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak wyciagasz pranie to smierdzi?czy tylko po wyschnieciu? moze kisnie jak sie suszy? za ciasno powieszone pranie i zamkniete okno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13:00 No właśnie jak wyciągam ehhh a suszę na strychu więc na pewno nie może być za ciasno bo miejsca jest tam od cholery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nasze pranie śmierdzi jak za długo leży w bębnie uprane, po godzinie już śmierdzi na strychu teściowa też suszy pranie, maja tam gołębie, pranie też śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z ta temperatura to sie zgodze,jak reczniki wypiore na 90 st to calkiem inaczej pachna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmień płyn do płukania mi smierdzialo po białym silnie i Lenor też biały nie mógł być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde, ale ja płyny do płukania kupuję te perfumowane. Pachną bardzo intensywnie, ale tylko w butelce :o już mnie to drażni bo wydajemy kasę na proszki płyny a efekt jakbym prała w samej wodzie i to jakiejś zgniłej :o Czytałam, że dobrze jest pralkę wygotować na 90 stopni właśnie i wsypać sodę oczyszczoną w miejsce proszku. Ponoć wszystko przeczyszcza aż miło, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obstawiam tylko i wyłącznie stojąca wodę w wezu albo on sam zgnil i trzeba wymienić i dobrze zamontować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Użyj wizira.Ja używam kapsułki i pachnie ślicznie.Jal dla mnie proszki,których używasz są do bani.A dwa może rzeczywiście filtr.Też czasem trzeba o pralkę zadbać a nie tylko opranie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stara pralke puszczalam na 90 z plynem ace, a w szufladke zamiast plynu lalam ocet i tez pieknie wybielilo grzybka w szufladzie(a raczej za szuflada). Na szczęście musielismy kupic nowa pralke i teraz zawsze po praniu odsuwam szufladke i otwieram drzwiczki, zeby sie grzybek nie zadomowil. I tez czasem puszczam z ace i octem na 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:19 Bez urazy, ale do bani dla mnie jest właśnie Vizir. Kupiłam kiedyś oh zgrozo 5 kg karton :o i żałowałam tego nieziemsko. Ten proszek nie spiera absolutnie NIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio wyciagnelam szufladke od proszku i byla tak zasyfiona, ze wstyd - mieszkanie wynajmowane od kilku miesiecy. Moze warto to sprawdzic? Ogolnie polecam do pralki ocet, i te szuflade w nim wymoczylam, i uzywam do czyszczenia - raz na jakis czas wysoka temperatura i nalac octu, pomoglo nawet jak zostawilam pranie na caly dzien i skislo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 11 lat i pranie pachnie,używam teraz kapsułek persil.Kupiłam w promocji po 0,83 gr.sztuka to kupiłam 3 pudełka.Pachnie też ariel w kapsułkach,a najsłabiej Vizir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, ty masz w pralce po prostu plesn. Wsyp do bebna 2 paczki sody oczyszczonej, mozesz dodac jeszcze paczke kwasku cytrynowego ( wywola to troche piany) i pusc pranie na sucho. Jesli pranie po tym zabiegu bedzie dalej smierdzialo, to musisz sprawdzic filtry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam tak z recznikami. Prałam w 60 stopniach i smierdzialy. teraz zwiekszylam temperature i jest ok; No i schnięcie tez maznaczenie. Musi byc przewiew, zeby sie nie kisiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Smród prawdopodobnie pochodzi z rury ściekowej. Należy zamontować specjalny zaworek, taki z kulką, lub ułożyć wąż odpływowy tak by utworzył syfon, czyli wygiąć w kolano do dołu, by stała tam woda. Przyczyn brzydkiego zapachu może być kilka - można wymienić gumę zbiornik filtr i wąż odpływowy, przeczyścić filtr. Spec od pralek powiedział mojej koleżance, że wąż od wody, który znajduje się z tyłu pralki nie moze leżeć na podłodze tylko musi być uniesiony ku górze, ponieważ pralka nie pompuje prawidłowo brudnej wody i zbierają sie zanieczyszczenia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam puścić pralkę na maksymalna dostępna temperaturę. Pustą. Przed tym wyczyścić filtr i dozowniki, które mogą miec naleciałości starego proszku i plynu do plukania. W dozowniki dac ocet i sodę. Powinno sobie poradzić ze smrodkiem. Przy okazji odkamieni pralkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To pewnie przez brak syfonu. Z kanalizacji ten smród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodów może być wiele. Czyścisz regularnie filtr ? Ja raz na jakiś czas puszczam takie puste pranie właśnie żeby doczyścić pralkę w środku. No i odpowiednie produkty piorące. Ja już dawno nie używam proszku czy kapsułek. U mnie super sprawdzają się perły piorące Perlux ( do koloru i bieli ). Rewelacyjnie usuwają plamy no i ten zapach - obłęd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grzyby się zalęgły w pralce. Zapleśniało. Puść pranie z gotowaniem, ale zamiast proszku wlej przez otwór gdzie lejesz płyn do prania całą butelkę octu. Będzie śmierdzieć, ale pleśń pozabija. Możesz też jakiś płyn z chlorem, ale to gorzej śmierdzi i jest niezdrowe, nie wolno wdychać. I pamiętaj - bezpośrednio po zakończeniu prania musisz pranie z pralki wyjąć. Nie wolno nastawiać prania na noc, a wieszać dopiero rano, bo od tego śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annknakana
Na pewno coś z pralką, ale faktycznie zalezy tez od środka do płukania jaki używamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam podobny problem, a później okazało się, że to przez twardą wodę coś osadzało się w pralce i ubrania śmierdziały mułem. Teraz zainwestowaliśmy w zmiękczacz wody od https://sklep.osmoza.pl/ i sytuacja się znacznie poprawiła. Dodatkowo znalazłam naprawdę świetny płyn do płukania, którym pranie pachnie nawet kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×