Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wredne małpy na tym kafe :o

Czy emolienty dla niemowląt faktycznie są najlepsze? Które są po rozsądnej cenie

Polecane posty

Hej ostatnio na szkole rodzenia dowiedziałam się że najlepsze kosmetyki dla niemowląt są takie które zawierają emolienty. Czy rzeczywiście tak jest? Ostatnio widziałam w Rossmannie z firmy Oliatum, i nie ukrywam że cena trochę przeraża, bo każdy kosmetyk kosztuje średnio 20-30 zł, jednak to za dużo. Co polecacie? Czy kosmetyki z Nivea są dobre? Bo w sumie na nie bym przystała jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle, ze nie, to tylko
nabijanie kasy producentom, bo przeciez kazda mama kupi dziecku, bo dany produkt jest wychwalany. Zagranica Oilatum zapisywany jest za darmo dla dzieci z egzema. Jesli dziecko nie ma problemow skornych, to nie uzywalabym oilatum, poniewaz skora dziecka sie przyzwyczai do emolientu. Ja smarowalam na poczatku dziecku cialo oliwka, ale to tez nie codziennie i szybko zrezygnowalam z tego, skora byla ladna i bez wspomagaczyy w postaci balsamow/pliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle, ze nie, to tylko
Na poczatku mylam dziecko mydelkiem bambino i smarowalam oliwka. Potem przeszlam na plyn do kapieli Bambi i szampon Bambi (gdzies kolo roczku). Nivea tez jakis czas uzywalam-ale tez drogo wychodzi plyn do mycia, wiec teraz kupuje Bobini zel do mycia ciala i wlosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochana za odpowiedź :). Bo faktycznie też mi się wydaje że to nabijanie komuś kabsy, wiadomo chcę dla dziecka jak najlepiej. Tylko też nie wiem czy znajdę pracę po macierzyńskim, a jak jej nie znajdę, to nie będzie mnie wtedy stać na takie luksusowe kosmetyki. Zresztą wydaje mi się że Bobini to dobra firma przecież. I masz rację, jak dziecko przyzwyczai się do emolientów to potem może być ciężko ze zmianą kosmetyków i może wtedy dostać uczulenia, itp. Czyli póki co to kupię pakiet startowy z Nivea Baby :). Przynajmniej na razie z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahaha.........
Ja używam żelu do mycia z Rossmana - od 3 miesiąca i skóra jest mięciutka i delikatna i nic więcej nie używam, a butla 500ml z dozownikiem za 10zł, moim zdaniem wychodzi taniej niż nivea czy inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama dwójki.
Najlepiej zaopatrz się w próbki. Moje po wszystkim miały wysypke. Używałam tylko emolium. Cena nie jest taka wysoka bo nic oprócz emulsji do kąpieli juz nie używałam. Ona pięknie natluszczala suchą skórę moich dzieci. A jak już miały po pól roku zaczęłam używać innych kosmetyków i teraz emolienty idą jak coś się dzieje ze sskórą. Myślę że na początek emolienty są po prostu wygodne i nie słyszałam żeby uczulily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle, ze nie, to tylko
To tak, jak z pieluszkami, czasem wystarcza Dada, ktore sa o wiele tansze. chociaz akurat moje dziecko mialo paskudne uczulenia po wszystkich pieluchach, oprocz Pampersow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle, ze nie, to tylko
moja kolezanka uzywa serii simply baby-tez chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wcale nie sa najlepsze bo zawi
zawieraja parfine, kotra nic skorze nie daje. Zasada przy malym dziecku powinna byc: im mniej tym lepiej. Lepije zainwesyowac w dobry plyn do ciala i wlosow, najlepiej tez bez sls w skladzie. Przez pierwsze tygodnie skora niemowlecia moze sie luszczyc i to naturalne i nie znacyz, ze jest przesuszona. Jesli mamie to przeskadz amozna ja smarowac dobra oliwa z oliwek, najlepije ekologiczna , bez pstycydow, lub kropla oliwki z migdalow albo olejem jojoba. Jesli mam karmi piersia, suche czy podrzanione mijesca mozna posmarowac mlekiem. Albo odciagnac mleko i dodac do kapieli. Parfiny unilac jak ognia, bo ja dziecko sie do niej przywyczai to ma duze szanse na sore atopowa i wtedy dopiero jest problem. Emolinety sa przenaczone dla skory z problemmay, a nie da zdrowej skory nowwordoka. Djacie dzieciom szanse, na wytworzenia anturalnych barier ochronnych skory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja się upierałam że Emolientów nie stosuje się bez potrzeby- i właściwie miałam rację, są do skóry z problemami, alergicznej. Sama zaczynałam od zwykłych proszków z podwójnym płukaniem, zwykłych płynów... Niestety mój egzemplarz dziecka był problemowy, i do emolientów musiałam się przekonać- alternatywą było mycie małego Białym Jeleniem i smarowanie specjalnym kremem, ani taniej, ani wygodniej. Musiałam prać w proszkach dla dzieci, płukać w takich płynach, prasować wszystko łącznie ze skarpetkami (serio) no i używać emolientów. Kupowałam Emolium, bo wychodziło najtaniej a sprawdzało się bezbłędnie. Za butelkę ok. 400 ml jeśli dobrze pamiętam, w każdym razie tą dużą, dawałam 27-28 zł, wystarczała na miesiąc. Za to krem do buzi kupowałam już nie z tej serii tylko dla dorosłych z problemami alergicznymi. I dobrze że to "tylko" półtorej roku trwało, bo mam wrażenie że nie domywało tak porządnie, zwłaszcza jak mały zaczął biegać na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sprawdził się produkt polskiej firmy http://cutishelpmimi.pl można je kupić w prawie każdej aptece w przystępnej cenie. Problemy skórne mojego synka były spore, wciąż jestem pod wrażeniem skuteczności tych kosmetyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta1964
ostatnio dostalismy w aptece emulsje do kąpieli babycap fajnie natłuszcza i zmiekcza naskorek, wiec mysle ze warto wyprobowac jak sprawdzi sie u waszych szkrabow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kiedyś dla siebie kupiłam ten babydream duży z pompką, był super i odpowiadał mojej mamie, a ma spory problem ze swędzeniem skóry po kąpieli. Ostatnio też znajomi mi go polecili, bo mam noworodka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja kupilam oliwke bambino ale sklad mnie przerazil. I sama jej używam a dla dziecka kupilam najtansza oliwke z olejkiem migdalowym i jak porownalam sklad to w tej najtańszej jest polowe mniej składników i więcej naturalnych. To ze droższe nie znaczy lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emolienty tylko w razie wyraźnej potrzeby po konsultacji z pediatrą Dla zdrowej skóry noworodka przynoszą więcej szkody niż pożytku. Rozwalają mnie mamusie, które idą do apteki po wyprawkę dla jeszcze nienarodzonego dziecka i od razu biorą cały zestaw emolientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o oliwki, to większość z nich to połączenie parafiny z chemią. Lepiej stosować takie, które mają w składzie naturalne oleje (ja np. kupiłam Hipp, ale są i inne tego typu) albo w ogóle przerzucić się na oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda kasy na emolienty. Ja używałam ich kilka tyg, ale przy następnym dziecku na pewno nie będę. Niby nawilżają i takie tam, a dziecko i tak miało szorstką skórę i musiałam używać Oilatum. Drogie to jest, ale wystarcza na długo i dobre jakościowo. Także emolium nie, oilatum tak, gdy jest sucha i szorstka skóra. U nas się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam elodermu dla starszej córki, ale tylko zimą, latem kupujemy płyn z pompką z rossmanna, sama mam azs, córka też ale na szczęście tylko zimą mamy delikatne zmiany i wtedy emolienty. Gdy się urodziła to miała bardzo suchą skórę, więc mąż na szybko kupił jednak emolium w aptece, chociaż wcześniej myślałam właśnie, że n ie ma co przyzwyczajać skóry dziecka. Potem zmieniliśmy już na normalne, ale gdy po jakimś kolorowym, ładnie pachnącym dostała uczulenia, kupiłam właśnie babydream i od tamtej pory tylko tego używamy. Dla drugiego dziecka w sumie więc nie kupię nic specjalnego, będzie eloderm albo babydream bo to mam w łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwa z oliwek do kapieli i mydlo z aleppo. Tylko naturalny olej spozywczy do skory, mydlo glicerynowe dla dziecka. Zadnych pochodnych ropy naftowej jaka jest w emolientach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingabrydz
Skóra naszego dziecka była w opłakanym stanie, wyglądała po prostu fatalnie, biegałam po lekarzach, któryś polecil mi emolienty marki babycap, stosuje plyn do kąpięli, a potem balsam i uratowalo to w koncu sytuację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzpilkaSzpulka
Przy bardzo suchej skórze mojego malucha sprawdził się Eloderm szybko złagodził i zregenerował naskórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Zdecydowanie warto wypróbować dermokosmetyków Oillan. Jako jedyne emolienty dla niemowląt mają w 100% naturalny skład – pozbawione są wszelkich substancji potencjalnie drażniących, tj. barwników, SLS/SLES, kompozycji zapachowej. Można je stosować już od 1. dnia życia dziecka, aby wspomóc naturalny, prawidłowy rozwój skóry oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów skórnych w przyszłości. Ich skuteczność i bezpieczeństwo zostało potwierdzone w badaniach z udziałem alergików. Całą gamę produktów niezbędnych do mycia i pielęgnacji niemowląt można kupić w aptekach (ich dostępność można sprawdzić na stronie www.ktomalek.pl). Zapraszam również na naszą stronę internetową www.oillan.pl, gdzie znajdzie Pani również więcej informacji o produktach oraz informacje o naszej akcji promocyjnej - za zakup dowolnych produktów z linii Oillan Baby lub Med+ za co najmniej 70 zł pierwsze 3000 osób, które wyśle paragon, otrzyma kod na zakupy 70 zł na produkty Oillan w sklepie kosmetykiaa.pl. Dla osób, które otrzymają taki kod, organizowany jest dodatkowy konkurs, zachęcam do wzięcia udziału w akcji. W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji, zachęcam również do kontaktu pod adresem: oillan@oillan.pl Online Ekspert marki Oillan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta19766
Polecam Babycap - dla nas nie ma lepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nivea emolient

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Parawana
U nas sprawdziło się Emolium i mamy całą serię w domu. Zreszta stosuje je nie tylko do pielęgnacji skóry synka ale i swojej. Mam suchą i wrażliwą. Cenowo całkiem nieźle wychodzą i można je kupić w każdej aptece. Przynajmniej u mnie we wszystkich są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shucia
Ja też polecałabym emolium. My stosowaliśmy od pierwszych dni życia i stosujemy nadal bo mały okazał się atopikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśka7
Dla mnie najlepsza jest seria Elodermu dobrze nawilża, regeneruje i łagodzi podrażnienia. Do tego można kupić w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlakierZ
Eloderm jest świetny stosujmy go od pół roku ma bardzo dobry, skład nawilża i łagodzi podrażnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinaS
Słyszałam, że Eloderm jest bardzo skuteczny i faktycznie jest dla maluchów super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×