Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magdasfas

Czy przez branie bromergonu moze mi zaniknac okres?

Polecane posty

Lekarz przepisał mi bromergon, ponieważ staram się z mężem o dzidzie i wczoraj dostałam okres, ale w zasadzie to było tylko plamienie i popołudniu już go tez nie było i tak do dzisiaj jest \"sucho\" - jakby okres zaniknął. Czy to może być spowodowane bromergonem? Proszę o szybką odpowiedź , bo się martwię. Dodam, że robiłam test i wyszedł negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, jeśli masz przepisany bromergon, to najprawdopodobniej masz za wysoką prolaktynę, a to przez to miesiączki robią sie coraz bardziej skąpe, bromergon właśnie powinien wszystko unormować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale na co konkretnie lekarz Ci przepisał ten bromergon? miałaś robiony poziom prolaktyny we krwi? jak długo juz bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisał mi na podwyższoną prolaktynę - miałam robione badania. Biorę pierwszy cykl . Wczoraj te plamienie wystąpiło w dniu spodziewanej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zrób sobie test za kilka dni jeszcze raz ;) bromergon obniża poziom prolaktyny i reguluje zależność pozmiędzy przysadką mózgową a jajnikami, wzmagając płodność, więc być może juz udało Ci się zajść w ciążę jak wysoką miałaś tą prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomada moja prolaktyna: 24,75 ng/ml po godzince i tabletce 224,3 ng/ml dziekuje Ci nomada za zainteresowanie i pomoc. Naprawde jestem wdzieczna Myslisz , ze to mogłaby być upragniona fasolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to mogłoby być to ;) ale jestem leczona bromergonem juz bardzo długo, i będę najprawdopodobnie do końca moich dni ;) a w ciążę zaszłam po trzech miesiącach leczenia, mimo że lekarze nie dawali zbyt wielkich szans, więc radziłabym Ci powtórzyć test za kilka dni zaraz poszukam norm, bo nie wiem jakie są w tych jednostkach które podałaś, masz normę na wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam te normy i jesteś na pograniczu łagodnej hiperprolaktynemii i hiperprolaktynemii, jeżeli dobrze odpowiedziałaś na bromergon, to całkiem możliwe jest że tak szybko wróciła Ci płodność, miałaś badania w kierunku niedoczynności tarczycy? albo badanie pola widzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na niedoczynność tarczycy też miałam badania, to jest to tsh ? moje tsh 2,35 ulU/ml lekarz powiedział, ze jest ok i z ta tarczyca wszystko wporzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak TSH to hormon tarczycy, skoro jest ok to dobrze moim zdaniem powinnas powtórzyc test a także zrobić sobie ponowne badanie na prolaktynę, juz bez tego pobudzania i sprawdzania po godzinie, wystarczy zwykłe oznaczenie, będziesz wiedziała czy leczenie jest skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok to jutro znowu testuje :) Mam nadzieje ze zobacze wreszcie 2 kreseczki :) A jak nie to już sama nie wiem co mam robic. Taka niepewnośc normalnie zamecza mnie. nomada slicznie Ci dziekuje za pomoc - dałaś mi nadzieję moja droga. A to bardzo dużo tym bardziej że po kolejnych nie udanych próbach z tą nadzieja u mnie to juz różnie bywalo . Dziekuję Ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro chcesz test zrobić? ;) wiem że brak cierpliwości w takich chwilach, ale czasami jak jest małe stężenie hcg, to test może wyjśc negatywny, poczekaj kilka dni, a jesli jeszcze nie teraz te dwie kreski, to trudno, zbadaj prolaktynę, lecz się dalej i na pewno wszystko będzie dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam dzisija okres. Nie iwem czy to takie opóźnienie, a może poroniłam - jeju ja zwariuje. Kto brał ten bromek moze mi cos podpowie moze to normalne, ze najpierw jest plamienie , a potem normalnie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka009
ja teraz jestem w podobnej sytuacji i nie wiem co myśleć :( testu jeszcze nei robiłam pierwszy cykl stran i jakies dziwnie skąpy ten okres pomimo bólów brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwciaaa
pomozcie mi !! bralam bromergon przezz 7 dni aby zatrzymac laktacje i odstawic od karmienia bo mam duzego dzieciaka juz ma ponad 2 lata ale nie sadzilam ze on pomaga na zajscie w ciazy okres mi sie spoznia pare dni test robilam i wyszedl negatywny ale nie wiem co jest grane czy branie tego leku moze miec wplyw na negatywny wynik testu w sumie ciaza powinna wyjsc na tescie jak by byla prawda jezli od stosunku mineło 2 tyg na tescie pisze ze wykrywa ciaze w 6 dniu juz nie wiem co sie dzieje mial ktos podobny problem bralam go dosłownie tylko tydz po 1 tabletce ale czy mozliwe jest ze on obniza hormon hcg i wynik wyszedl negatywny czekam na jaka kolwiek odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×