Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy przy

Czy przy problemach z tarczycą można zajść w ciążę ??

Polecane posty

Gość czy przy

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi1
oczywiscie ze tak ja wlasnie jestem w 22 tygodniu ciozy :)powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi1
oczywiscie ze tak ja wlasnie jestem w 22 tygodniu ciozy.Zycze powodzenia i Tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaakkkk
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy przy
Dziękuję, od razu się lepiej na sercu zrobilo ;) Wlaśnie jestem w trakcie starań ;) Gratuluje dzieciątka Edi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry .......hej
pewnie ,że tak !!! Moja córka jest na to dowodem , tylko trzeba bardzo dbać w ciąży o odpowiedni poziom hormonów ... a i nie nastawiaj się ,że to będzie takie hop siup , bo ja z mężem starałam się coś koło roku czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy przy
No właśnie moja lekarka też ostrzegła mnie, że bywają problemy z zajściem i to może potrwać, ale jestem dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi1
Dzieki:)ja staralam sie z mezem o dzidzie dwa miesioce i nic a na trzeci ...wiec na to nie ma reguly mozna zajsc szybko jak rowniez czasami potrzebna jest cierpliwosc najwazniejsze nie tracic jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...hej!ja mam silną nadczynnosc tarczycy wykrytą 2 m-ce temu gdy starając sie o rodzenstwo dla naszego synka poraniałam, potem zaczął sie okres bezowulacyjny trwający jakies pół roku, nie wiem jak teraz, bo leczę sie Thyrozolem...mam zakaz na zachodzenie w ciaże przez najbliższe 2 lata, bo grozi mi poronienie, poród przedwczesny bądź urodzenie chorego dziecka...wiec wyboru zbytniego nie mam...musze czekać az tarczyca dojdzie do formy...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mam choruje od 8 roku życia na niedoczynność. Dodatkowo ma tyłozgięcie macicy, torbiele na jajnikach, i mięśniaka i dwójkę dorosłych dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przedmowczyni
jak sie dowiedzialas o nadczynności ? Jakieś objawy mialas ? I czy w 1 ciązy mialas problemy z tarczyca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zaszlam w ciążę
gdy nie wiedzialam, ze mam niedoczynnośc dopiero sie dowiedzialam, że choruje na niedoczynnośc gdy w ciąży bylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góry .......hej
Aquana ja mam taka samą sytuacje jak twoja mama , z tą drobną różnica ,że ja mam na razie ;) tylko 1 dziecko i nie dorosłe bo 11 tyg . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z Twoja tarczycą....od kiedy chorujesz i na jaką chorobę?leczysz sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy przy
Ja mam niedoczynność... Wykryta parę msc temu. Zaniepokoiło mnie to, że wlosy zaczęły mi nadmiernie wypadać. W internecie przeczytalam, że to może oznaczać problemy z tarczycą. Wiec udałam się do endokrynologa. Leczę się obecnie u Pani ginekolog-endokrynolog. Dopiero teraz się zaczęliśmy starać o dziecko... stąd te pytania. Bo słyszałam , że bywa ciężko z zajściem w ciążę przy problemach z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dosia1234
czy lekarze mają obowiązek poinformowania pacjentki chorej na tarczyce o wpływie choroby na ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie dowiedziałam o nadczynnosci w tamtym tygodniu ... Nie starałam sie o drugie dziecko , po prostu byłam bardzo zmęczona , bolało mnie serce , klatka piersiowa ale szyja smukła jak u łabędzia :) . Internista zlecił mi badanie tarczycy i wyszło szydło z wora ... Załamaka , moje tsh wynosi 0,005 ... Biorę hormony , ale lekarka tez zabroniła w ciąże zachodzić bez wyrównania poziomu przynajmniej do 3 . A inna lekarka która robiła mi usg tarczycy , powiedziała że tarczyca to praktycznie choroba na całe zycie , bo już zawsze usze kontrolowac jej stan i brać zachowawczą dawkę hormonu . Pierwsza ciąża po 4 cyklach starań , wyniki w ciaży idelane , córka zdrowiutka . Czyli mnie tarczyca zaatakowała własnie po ciaży ... Kasiulak --- jakie masz tsh ? jak sie po tym Thyrozolu się czujesz , poprawiają ci sie wyniki ? Ja na razie biorę Metizol . Boje sie zacznę tyć po hormonach , napisz mi czy utyłaś od poczatku brania leków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO tenerryffaa
jeśli chcesz zajść w ciążę, to Twoje TSH absolutnie nie powinno przekraczać 2 (najlepiej między 1-1,5) przy 3 już jest kwalifikowane jako niedoczynność wiem, że kasiulak już wyszła na prostą z tarczycą, miała operację i ma zielone światło w staraniach o dziecko więc wszystko na pewno i u Ciebie się ułoży:) mam nadzieję tylko, że masz dobrego endokrynologa, bo to najważniejsze w tym wszystkim;) pozdrawiam i powodzenia oraz ZDROWIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaszłam przy niedoczynności.Lekarka ostrzegała,że możemy długo się starać,że coś może pójść nie tak.W kwietniu podjęliśmy decyzję że odstawiam tabletki,w czerwcu byłam na wizycie u endokrynologa,a na początku sierpnia wyszedł pozytywny test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadczynność1
Hej! Mam niedoczynność tarczycy. Robiłam badania i wyszło mi TSH 13,00. Aktualnie przyjmuję 75 Euthyrox od miesiąca czasu gdy zrobiłam wynik. Ale co mnie dziwi, nie mam miesiączki.... Czy mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hopellesss
hej:) ja tez prawdopodobnie mam problemy z tarczycą..-jak to jest potem jak sie chce zajsc w ciaze?? czy cos moze grozic dziecku?? np.ze bedzie chore itp.?? jestem zielona w tym temacie..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście, że można  łatwo
zajść, te które mają problemy z zajściem przy chorej tarczycy mają również inne schorzenia typu psco, wysoka prolaktyna itp dlatego nie zachodzą. Ja leczę się na niedoczynność prawie 20 lat, z przerwami brałam tabletki, bo albo zapominałam albo mi się nie chciało:P mam też Hashimoto. Zaliczyłam wpadkę w wieku 28 lat przy tsh prawie 5!!! wystarczył jeden stosunek bez zabezpieczenia i ciąża, znam wiele kobiet które zaszły pomimo bardzo wyskoiego tsh, bez leczenia a o wysokiem tsh dowaidywały się dopiero w ciąży przy badanaich. zajść jest bardzo łątwo, problemy mogą być z donoszeniem. Nieleczona tarczyca w ciąży rzadko daje jakieś poważne skutki dla dziecka, raczej nigdy tylko dla matki jest niszcz,ąca, lekarz mi tłumaczył, że dziecko wyciągnie tak czy siak z matki co najlepsze dla siebie a matka zostanie zniszczona tzn włosy, cera, serce, ciśnienie itp. Niedobór jodu powoduje wady u dizecka i chorą tarczycę, dlatego w ciąży należy przyjmować jod, żeby jak to mówił mi lekarz prawidłowo budować tarczycę u dziecka:) jak wiecie jets to szczególnie ważne gdy wasze dziecko jest dziewczynką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×