Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ibuprom w ciąży

Polecane posty

Gość gość

Witam was . Jestem w 13 tygodniu ciąży głowa mi pęka od wczoraj są to bóle zatok ktore miałam również przed ciążą i niestety apap nie pomagał mi nigdy natomiast ibuprom działał bardzo szybko. Czy mogę wziąć jedna tabletkę ibupormu czy mogę zaszkodzić na tym etapie? Wiem. Czytałam na internecie ze jest niewskazany . Chodzi tylko o jedną tabletkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie można! "Zespół naukowców z Uniwersytetu w Montrealu objął badaniem ponad 47 tys. kobiet w wieku od 15 do 45 lat, z których 7,5 proc. straciło dziecko. Sprawdzali, jaki wpływ na przebieg ciąży mają przyjmowane przez nie leki przeciwbólowe. Wzięli pod lupę niesteroidowe środki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen czy naproksen. Czytaj też: 7 zasad bezpiecznego przyjmowania leków Wyniki badań, opublikowane na łamach "Canadian Medical Association Journal", są alarmujące. Powszechnie stosowany przez ciężarne ibuprofen może przyczynić się do rozwoju wad wrodzonych, a nawet powodować poronienia. Ryzyko jest ponad dwa razy wyższe u kobiet, które zażywały środki przeciwbólowe od poczęcia do 20. tygodnia ciąży. Co istotne, nie ma bezpiecznej ilości środka. Tak naprawdę każda dawka leku może spowodować poronienie." http://www.mamazone.pl/artykuly/na-czasie/aktualnosci-i-trendy/201109/uwaga-na-leki-przeciwbolowe-w-ciazy.aspx#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×