Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poszukujacaa

jaka szczoteczka elektryczna dla 4,5 latka

Polecane posty

Gość poszukujacaa

mam kupić na mikołaja ale są tylko oral B z tak dużym uchwytem do trzymania, obawiam sie, że cięzko będzie utrzymać takiemu dzieciakowi. Czy wasze dzieci myją elektrycznymi szczoteczkami i może macie jakieś inne. Podajcie strony, bo ja nic nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale dobre rady
Tez sie zastanawialam nad taka szczoteczka, bo moja 4,5 latka bardzo paskudnie myje zeby. Widzialam te szczoteczke w zwyklej aptece. Ale moj dentysta mi odradzil, powiedzial, ze powinna najpierw dobrze opanowac czyszczenie manualne. Natomiast kupilam jej klepsydre z piaskiem na 3 minuty. Klepsydra jak na razie robi furore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujacaa
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukujacaa
czy wasze dzieci nie myją zębów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylonka
Wydaje mi się że dla takiego szkaraba dobrze mieć dwie szczoteczki tradycyjną, na której nauczy się porządnie czyścic i drugą kolorową elektryczną, przydaje się gdy dzieciak nie ma ochoty na szorowanie ząbków, a mimo wszystko trzeba go przyzwyczaić do regularnej pielęgnacji. Ostatnio patrzyłam na electro.pl i nie są już takie drogie jak wcześniej więc można pozwolić sobie na taki wydatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiamoichszczęść
Moje dzieci od roku (od kiedy ukończyły 3 latka) myją zęby normalną szczotką elektryczną ładowaną w bazie z irygatorem. Mają swoje końcówki Disneya i są przeszczęśliwe. Uwielbiają myć zęby i szczotka z pewnością nie jest za ciężka. Dodatkowy plus, i Ty i mąż możecie używać tej samej bazy.. zmieniacie tylko końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja myje tradycyjna szczoteczka(czasem jej pomoge i doszoruje) ,elektryczna tez miala ,ale mialam wrazenie ze zęby myla nia nie dokładnie. aha i rozmawialam z dentystka i tez uwaza ze najpierw dziecko powinno sie nauczyc myc zeby wlasnie ta zwykla szczotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajfajf
Może elektryczna? Dużo dokładniej myje zęby i szczeliny międzyzebowe a dzieci mają tendencje do pobieznego mycia zębów. Zerknij sobie może do sklepu Magiczna Planeta, ten model wydał mi się ciekawy http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/drobneagd /kategoria/?id=184&prod=265602 ale dla dziecka może znajdziesz jeszcze coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam mojemu sama myję, chociaz ma 6,5 roku znaczy on myje, a ja potem jeszcze raz porządnie jak zapłaciłam 1,5 tys zł za jego dentystę, to mi się odechciało eksperymentów :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka mencik
Nie wiem czy to najlepszy pomysł - dziecko myjąc samodzielnie zęby elektryczną, może przesadzić i zwyczajnie zniszczyć sobie dziąsła. Raczej nie o taki efekt wam chodzi, prawda? Dla mnie dziecko musi być po prostu dojrzałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_o328y42390
widziałam kiedyś w tesco szczoteczkę elektryczną dziecięcą z Hello Kitty, może taka ją przekona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O_o328y42390
"Dla mnie dziecko musi być po prostu dojrzałe." a to dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka mencik
Myślisz, że wpływ ma śmieszny motyw widoczny na szczoteczce? Coś mi się nie wydaje ;-) Najpierw trzeba nauczyć dziecko myć tak jak trzeba, żeby sobie krzywdy nie robiło, a dopiero później można pozwolić, na korzystanie ze szczoteczki elektrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cnjjhzbkjcbjlz
moje bliźniaki od 3 roku życia używają zwykłej, elektrycznej szczotki oral B, takiej dla całej rodziny. Końcówki kupuję dziecięce, we wzorki z księżniczkami czy samochodami Disneya. Taka szczotka nie jest wcale za ciężka dla dziecka. Nastawiają sobie w zegarku 3 minuty i tyle myją. Raz na dwa dni po tym jak one myją, ja im też myję, poprawiam.... i zęby mają śliczne, białe i bez nalotu, bez ubytków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rympalicha
Moja corka dostala szczotke elektryczna,jak miala poltora roku i od razu jej przypadla do gustu. rano myje jej zeby szczoteczka zwykla,wieczorem -elektryczna moim zdaniem nie ma co rozkminiac i szukac dziury w calym,jak dziecko wie,ze zeby trzeba myc i ze rodzice tez tak robia,to bedzie myc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rympalicha
A czy motyw na szczoteczce ma znaczenie -oczywiscie ze ma! jak mialam 5 lat i poszlam do dentysty,a tam dano mi kubek z wiewiorka i jakies naklejki,to sie czulam jakbym miala teraz nie wiadomo jaka misje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula kajman
Miękka i klasyczna - niech dziecko się uczy samodzielnego mycia. Istotne, aby pasta nie zawiera fluoru, radzę żeby to była ajona, a nie jedna z tych znanych past z reklam. A o zęby dziecka należy dbać od samego początku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karbanika
Elektryczna, do tego pasta ajona, tylko w taki sposób dacie sobie normalność. W moim przypadku diametralna zmiana przyszła po kilku tygodniach zmiany techniki mycia - na prawdę nawet po fotkach widać zmianę barwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość homek
Teoretycznie szczoteczka elektryczna powinna pozwolić na dokładniejsze mycie zębów, ale czy tak będzie to już zależy do danego przypadku, bo reguły oczywiście nie ma. Zęby zębom nie są równe, więc przede wszystkim - odpowiednio je szczotkujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moszcza
Wystarczy ajona, systematyczność i wtedy będzie lepiej. Szczoteczka powinna być miękka, często zmieniana. Dzieci same powinny wiedzieć jakie to ma znaczenie i dzięki temu zakładane cele osiągniecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma 6,5 roku i ma wlasnie ta ORAL B na baterie. Dostala ja jak miala cos ok 6 lat. Czekalismy do 6 lat bo raczka rzeczywiscie jest duza a nie chcielismy sie bawic w zmienianie koncowek, kazdy z nas ma osobna szczoteczke i nie trzeba sie "bawic " w zamienianie. Dla dziecka 6 letniego ta szczoteczka juz nie jest ZA duza, corka dobrze sobie z nie radzi, ale dla mlodszego dziecka moze byc odrobine za duza/za ciezka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalna, klasyczna, miękka, nic więcej nie jest potrzebne. Elektryczna? Lepiej niech dzieci nauczą sie samodzielnego szczotkowania metodą wymiatania, która jest po prostu zdecydowanie najskuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mowa o szczoteczkach dla dzieci to musze polecić produkty z firmy curaprox (np. sklepie superusmiech.pl), bo są produkowane z curenu- bardzo cienkiego tworzywa, dzięki czemu dociera w każde miejsce, ale jest też delikatne, dostosowane do zębów i dziąseł. Poza tym główka szczoteczki jest specjalnie ukształtowana, by skutecznie czyścić dziecięce zęby. Warto dbać o zęby już od najmłodszych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko nie przejmuj się tym tak, czterolatek napewno sobie poradzi. Moje dzieci zaczęły mieć myte zęby szczotką elektryczną (normalną dla dorosłych) jak skończyły równo dwa latka bo uważałam że chwila obrotów na zębie będzie sto razy lepsza niż gryzienie i mozolne przesuwanie włosia zwykłej szczotki na ząbkach. U nas poszło tak że najpierw oczywiście ja myłam im zęby ale jak syn skończył 2,5 roku to najpierw ja mu myłam a końcówkę przejmował on, tą samą metodą uczyłam córkę. Dziś dzieci mają 3 i 6 lat. Syn (3l) myje sam pod moim bacznym okiem, czasem poprawiam ale nie ma problemu by sprawnie manewrować szczotką. Córka w wieku 4 lat to już była profi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie dentysta polecił by moja córka myła zęby szczotką elektryczną już od trzecich urodzin i by używać główek sensitive do póki nie nauczy się lekkiego nacisku. Nie wytrzymaliśmy z mężem i kupiliśmy sobie całą stację oral B i córka obserwując nas zaczęła już jako dwulatka myć zęby taką szczotką. Nauczyłam córkę by myła taką szczotką zęby dwa razy dziennie a raz dziennie zwykłą szczoteczką . Ktoś tu obawia się że dziecko mogłoby elektryczną szczotką podrażnić dziąsła? Otóż to nieprawda gdyż ruchy rotacyjne temu zapobiegają a dwa, im większy nacisk szczotki elektrycznej by słabsze obroty . Zwykła szczotka szybciej się zużywa bo tak naprawdę już po miesiącu jest do wymiany i szybciej strzępią jej się końcówki włosia co podrażnia dziąsła , dodatkowo dzieci nie zawsze wiedzą czy potrafią myć ******* okrężnymi i to też podrażnia dziąsła. Korzystniejsze jest stosowanie szczotek obrotowych choć nie trzeba wykluczać zwykłych manualnych, wystarczy że raz lub dwa razy dziennie dla higieny dziecko umyje zęby elektryczną a w ciągu dnia samo zwykłą ręczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam delikatną, soniczną szczoteczkę od Panasonica, ale nie wiem od jakiego wieku dzieci mogą używać elektrycznych szczoteczek. W każdym razie ja mam wrazliwe dziąsła i nic a nic nie podrażnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajnie sprawdza się Panasonic. Ja kupiłam takie szczoteczki dla całej rodziny i jesteśmy zadowoleni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z całą rodzinką używamy Panasonica. :) uważam, że to bardzo solidny i wygodny sprzęt, szczoteczka czyści dokładnie i wszyscy jesteśmy z niej zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×