Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamam roczniakaa

jaki syrop na kaszel dla roczniaka ? poleccie bo z ranca polece

Polecane posty

Gość mamam roczniakaa

mała oddycha prze nos i co jakis czas kaszle a tak wporzadeczku zero innych obj. w pon,zaraz pójde do lekarza by ją osłuchał ale moge cos podac sama ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapytaj w aptece
powinnaś dostać fachową poradę i wspomnij o nosie, bo też powinnaś coś aplikować. Kaszel zapewne jest następstwem zatkanego noska, zazwyczaj u dzieci katar przekształca się w coś poważniejszego. Bezpieczny jest syrop prawoślazowy choć osobiście mam wrażenie, że nigdy nie działa. Może coś z syropów homeopatycznych - np. stodal. Do noska woda morska, nasivin soft - co prawda nie pytasz o specyfiki do nosa ale tak przy okazji wymieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ona
oddycha przez nos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na suchy,drazniacy kaszel dobry jest drosetux, na opakowaniu jednak napisane jest:dzieci ponizej 6 r.z. wg wskazan lekarza. Ja mojemu 9-miesiecznemu podalam,ale to troche inna sytuacja-syrop byl przywieziony z Polski przez kolezanke farmaceutke bo tutaj poza antybiotykiem niczego dla takiego malucha mi lekarz nie zaproponuje. Mozesz tez rano zapytac w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamam roczniakaa
dzieki syropy dajecie bez konsultacji z lekarzem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama37
Rocznemu dziecku możesz podać LIPOMAL, lipa z maliną, działa na kaszel, przeciwgorączkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drosetux i stodal to ten sam producent :) Ale lepiej zapytaj w aptece, moze szkoda faszerowac dziecka jesli to nic powaznego, jak masz jakas masc inhalcyjno-rozgrzewajaca dla niemowlat to posmaruj jej klatke piersiowa i pod noskiem, ja mam tez olbas oil dla niemowlat i dzieci-skrapiam pieluche tetrowa i wieszam na lozeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama37
A ja bym powiedziała, że uważaj na wszelkie maści rozgrzewające, bo mogą silnie uczulać, szczególnie tak małe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak moze wynikac z mojego nicka nie mieszkam w POlsce. Pediatra widzial malego tylko raz, po urodzeniu :D wiec nie za bardzo mam sie z kim konsultowac poza farmaceutami. Tutaj dziecko do pediatry moze dostac sie ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu, kiedy ma jakies ciezkie schorzenie. Do prywatnego pediatry rowniez potrzebne jest skierowanie. Do lekarza pierwszego kontaktu ide z malym przynajmniej po tygodniu chorowania bo wczesniej to wg nich normalne i dziecko ma sie wychorowac. Pozniej juz tylko antybiotyk dlatego wole miec syropy z Polski, szczegolnie ze maly chodzi do zlobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam masci rozgrzewajace od 3 miesiaca - ale sa produkcji tutejszej, tak samo olbas oil dla niemowlat-o duzo nizszym stezeniu, tez od 3 miesiaca, jeszcze panadol w syropie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam prawoślazowy
PRAWOŚLAZOWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wypowiedz na temat podawania syropow bez porady lekarza byla do mamy roczniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama37
Aga UK czyżbyś wątpiła, że mogę być mamą roczniaka?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az taka zamotana moja wypowiedz byla? :) Chodzilo mi o to, ze zdziwilo Cie podawanie syropow bez konsultacji z lekarzem. Wole ominac antybiotyki jesli to mozliwe bo mam do wyboru albo przeczekac a jak juz zle to wtedy lekarz przepisuje tutaj amoksycyline w zawiesinie albo jesli maly ma poczatki przeziebienia dawac lagodne syropy-jesli ktos zyczliwy mi je z PL przywiezie i ewentualnie jakies inhalacje dostepnymi dla dzieci srodkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 po 3
możesz kupić LIPOMAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooniikaaa
Jakiś łagodny syropek, z miodem dicotuss na przykład, na sam kaszelek zupełnie wystarczy. Oklepywanie tylko jak słyszysz, że ma wydzielinę w oskrzelach zalegającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simbaada
Jeśli chodzi o dziecko które już skończyło rok również polecę Dicotuss Baby. Ja stosuje to u swoich dzieci i zawsze szybko wracają po nim do zdrowia. Fajnie że działa na każdy rodzaj kaszlu więc już nic innego nie muszę szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirian5477
No teraz to trochę inhalatorów już o dobrych parametrach można znaleźć. Ja mam w domu Baby Sanity. Szybko inhaluje, nie męczy zwłaszcza dziecka, bo ja to bym sobie jeszcze poradziła gdyby podawanie leku trwało dłużej, a syn pewnie nie. Cały kształt jest opływowy, dopasowany do potrzeb malucha, w zestawie dołączają smoczek, więc można nawet najmłodszego człowieka przez taką inhalację tutaj przeprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×