Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak  pomoc

laryngolog co jest dziecku

Polecane posty

Gość jak  pomoc

co może być dziecku. Jeden twierdzi że to alergiczny nieżyt nosa, inny ze trzeci migdał. Dziecko w nocy chrapie, ma zatkany na maksa nos ale nie ma kataru.Coś jej spływa do gardła bo przełyka w nocy.Od 4 tygodni jest na zyrtecu i sterydach do nosa awamys. nie pomaga. Teraz bierzemy jeszcze kropleki na migdał też nie pomaga... co to jeszcze moze być ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nadal może być migdał, ale kropelki go nie zmniejszają. Czytałam, że tylko w części przypadków pomagają, w innych konieczny jest zabieg. Ile ma twoje dziecko? U nas podobne objawy, w końcu dzisiaj mamy laryngologa. Bardzo jestem ciekawa, co powie. Mój syn miał też jakieś leki na astmę, ale szczerze mówiąc mu ich nie podałam, jak przeczytałam ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
dodam jeszcze ze dziecko ma dwa latka cztery miesiace. czekamy na wizyte do alergologa.byłam u trzech laryngologów kazdy mowi co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
dzisiaj byłam własnie u trzeciego laryngologa.. on stwierdził ze tamten trzeci migdał ma tak niewiele powiekszony ze on nie moze dawac takich objawow. A dzieco nie moze spac tak ma nos zatkany i chrapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a od dawna tak ma? Bo mi pediatra powiedział, ze do ukończenia 3 lat wszystko rośnie niesymetrycznie, w różnym tempie i może się jeszcze unormować. Mój dostał skierowanie jak miał 2 lata i 9 mies, ale je prawie wymusiłam na pediatrze. A twoje dziecko miewa bezdechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas ostatnio bez zatkanego nosa jakby, ale właśnie przełyka coś ciagle, śpi z otwartymi ustami, chrapie, miewa bezdechy i budzi się często przez to. Widać, że się męczy. I to w sumie nie jest zatkany nos, tylko jakby na wysokości gardła mu blokowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
bezdechy nie .. zresztą jak one by sie objawiały ??? od 4 tygodni tak ma a od dwóch jesteśmy na lekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
i co u was stwierdzili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
aha i dodam ze od czasu tego zatkanego nosa mruga czasami oczkami, moze to faktycznie alergia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezdechy wyglądają tak u nas, ze na czas 3-4 oddechów nic sie nie dzieje, przestaje oddychać całkiem, potem łapczywie łapie powietrze, często z płaczem sie przy tym budzi. Ale własnie dzisiaj o 16 mam laryngologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
to u nas tak nie ma. Czasami jak zachrapie mocno to przez chwile jest przerwa ale krotko. Wiem ze bezdech do 15 sekund nie jest niczym niepokojącym ale u nas to jest jeszcze krócej moze z 5 sekund.. jak mozesz to napisz po lekarzu jaka jest diagnoza. Moze i mi coś podpowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do 10 sekund jest normą, dalej już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak pomoc
a napisz mi jeszcze czy u twojego dziecka wykluczono alergie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wykluczono jakoś specjalnie, ale leki na alergię nic nie zmieniały, nie pogorszyło się wiosną (o to dzisiaj pytał laryngolog), problemy zaczęły się jesienią po pójściu do przedszkola, wtedy infekcja za infekcją i myslę, że ten trzeci migdał nie miał szans na obkurczenie. Byliśmy u laryngologa, zbadał syna, poobserwował, wypytał. Zauważył, że oddycha prawie ciągle przez usta. Dał skierowanie na usunięcie migdala. Jeszcze nie wiem co i jak, jutro zacznę się dowiadywać. Ale powiedział, ze widać, że syn się męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie chce straszyć, ale u mojego syna tez zaczelo się od nieżytu nosa, potem doszło chrapanie, oddychanie praktycznie przez buzie. niby nie miał jakos specjalnie powiększonych migdalow ale przyszedł moment ze dziecko prawie przestalo slyszec. i w trakcie usowania migdalow lekarze zajzeli glebiej- syn miał polipy w nosie, i te "nie bardzo" powiększone migdaly powodowaly zatykanie plynem uszu i infekcje. tak wiec z małego zabiegu usuniecia migdalow zrobil się zabieg z polipem i zakładaniem specjalnych rurek w uszach. wiec gnebcie swoich lekarzy i nie odpuszczajcie. mój syn na cale szczęście wszystko przeszedł dobrze, słyszy normalnie ale teraz ma niewielka astme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy to samo dzis byly testy wyszly ujemne. Laryngolog wyslal mnie do alergologa a ten z powrotem odsyla do laryng. Mysle czy nie zatoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 21.26 mój 2latek tez juz ma dreny założone i migdałka tez się pozbył a dwa kolejne ma podcięte. Od czasu zabiegu pięknie oddycha, nie chrapie, lepiej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki dziewczyny, czyli wygląda na to, że nie ma co czekać i kombinować, tylko iść na zabieg. A ktoś może powiedzieć, jak to wygląda? Ile dni szpital? Ja dzisiaj jadę synka zapisać, ciekawe, jakie mają terminy. Jesteśmy z gdańska. Mam nadzieję, że to nie będzie rok czekania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To niedobrze, że ciągle brak konkretnej diagnozy. Przerośnięty trzeci migdałek u dzieci to dość częste schorzenie. Najlepiej skonsultować diagnozę z dobrym laryngologiem. Ja chodzę z dzieckiem do dr. Wojciecha Kukwy. Polecam, naprawdę dobry specjalista!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za namiar. Byłam na konsultacji z dzieckiem u dr. Kukwy, zostały zlecone badania, wizyta trwała długo, doktor o wszystko wypytał, przejrzał całą dokumentację, mam nadzieję, że teraz już wyjdziemy na prostą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie tego doktora Kukwę znajdę? Gdzie on przyjmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coz za reklama. Widocznie nie ma pacjentow, skoro tak sie kryptoreklamuje. Kobiety, myslcie troche!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alergia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może nadszedł czas na skorzystanie z pomocy prawdziwego profesjonalisty? Na Twoim miejscu zainteresowałbym się ofertą http://www.zozsk.pl/ . Wraz z córką skorzystałyśmy z tamtejszej poradni laryngologicznej, dla dzieci, a nawet neurologicznej. Zawsze otrzymywałyśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytanie, wiedzieliśmy jak rozwiązać kłopoty zdrowotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie czas zasięgnąć opinii kolejnego lekarza - może tym razem profesjonalisty? Z moim dzieckiem uczęszczaliśmy do laryngologa w Niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej Larmed http://www.larmed.pl/ . Tam żadne kłopoty zdrowotne oraz ich objawy nie były dla nas zagadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×