Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mam 230tys zl a pragnę domku, możliwe to?

Polecane posty

Gość gość

obecnie wynajmujemy mieszkanie w sporym mieściem udało nam się odłożyć 230tys. zmieniły się nam warunki jeśli chodzi o pracę i obecnie z wynagrodzeń jesteśmy w stanie żyć na dobrym poziomie, ale już za dużo nie odlozymy (Max 400-500zl mies) dlatego chcielibyśmy kupić dom, żeby zacząć też coś odkładać-samo wynajęcie i utrzymanie mieszkania to 2500zl... jakby ten wydatek odpadł to znów możemy coś odkładać. tylko pytanie czy za te 220tys można kupic coś sensownego? to co widziałam to drewniane rudery... szukam czegoś w obrębie 25-30km od Błonia-w każdą stronę-czyli Grodzisk Maz, Żyrardów, Sochaczew, Leszno, Julinek, Brwinów etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może są tu mamy z tych rejonów i wiedzą o jakieś ofercie której nie ma w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pomoge Ci, ale ja patrzysz na necie to w jakiej cenie przecietnie mozna kupic domek? mi sie marzy taki bardziej w starym stylu (doslownie domek), a nie te nowoczesne hawiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja też właśnie takiego szukam-3 pokoje z kuchnią i łazienka. kawałek podwórka i będę happy :) tyle ze wszędzie albo kolubryny po 200-300 metrów albo stare rudery drewniane. A ceny? za taki drewniak-generalnie chyba tylko do podpalenia ;) i upieczenia kiełbasek chcą 80-90tys. za te giganty to kilkaset tys do 1,5mln...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom za 230 tys? Przecież 100 tys to samo wykończenie domu, ziemia min 100 tys. Na sam dom nic nie zostanie. 2500 tys za wynajem to kosmos, ja wynajmuję 3 pokoje za 1500 w Warszawie. Znaleźć coś tańszego do wynajęcia i wziąć kredyt, tylko tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakas dziewczyna bedzie sprzedawac domek 60m2 do rozbudowy za 220tys tylko nie pamietam gdzie, moze i w tych rejonach. Nawet wczoraj o tym pisala, moze znajde topik jak sobie przypomne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka lat temu sprzedawalam domek w bloniu za 500tys I to bylo tanio ze wzgledu na to ze zalezalo mi na czasie, nie wiem czy uda Ci sie cos kupic za ta cene, ja pochofze z leszna I tam jest teraz bardzo drogo, chyba ze sprobujesz gdzies dalej of wawy a blizej sochaczewa? Albo czesc w kredycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam właśnie po znajomości dom do generalnego remontu za 200 000, liczone bez działki. Myślę, że remont wyniesie drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obok mnie pod Łodzią były fajne domy do kupienia po 240 tys zł, więc da się coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siedlisko w miarę dobrym stanie potrafi kosztować ponad 100 tys. a ty się łudzisz, że kupisz za 230 tys dom? Dziewczyno, a czemu po prostu nie weźmiesz kredytu na brakujące 150 tys. jak normalny człowiek? za 400-500 da się już coś sensownego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod Łodzią, a pod Warszawą ceny różnią się dość potężnie :P Tu poniżej 400 tys domu raczej nie znajdziesz, bo ceny gruntów są wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na fb są fajne grupy typu zbuduj swój dom czy coś w tym stylu; jest też koleś, który wybudował dom 33m2 za 33 tysiące, więc ogólnie sprawdziłabym jak inni sobie z tym radzą na fejsie / youtube :) 230 tyś. to nie jest tak mało, a jak odpadnie wam czynsz to możecie te 2 tysiące co miesiąc inwestować w nowe miejsce, zamiast w kieszenie obcych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie działkę? Spokojnie można za tyle wybudowac nieduży domek. Alebo kupić do generalnego remontu ale za niego też wydacie jakieś 150 tys. Orientuję sie bo od stycznie szukaliśmy domku do 250tys. niestety okazywały się ruinami do całkowitego remontu - mąz kieruje budowa wiec szybko oceniał stan fundamentów i instalacji - doszliśmy do wniosku że nie ma jak budowac nowy - tylko mamy juz działkę i bedzie po kosztach materiałow z racji zawodu meza. Zmieścimy się w 230-250tys,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to równie dobrze może być siedlisko. nie szukam nowego domu do wprowadzenia w tej cenie. obecnie w Bloniu można kupić dom za 350-400tys, ofert do wyboru do koloru. tylko jakbym miała kupować dom za 400tys to bym kupiła działkę (a w okolicach np Teresina można kupić spokojnie działkę za 45-50tys), za 250tys stan deweloperski, za 100tys urzadze sobie i mieszkam w nowym własnym domu. W życiu bym nie kupiła domu za 500tys-pomijając drobnostke ze teraz tyle nie mam :D kredytu brać nie zamierzam. 2500zl miesięcznie za wynajęcie i utrzymanie mieszkania-czyli prąd, kablówka, gaz, woda, co, ochrona. 3 pokoje w Warszawie za 1500??? ale rozumiem ze pewnie bez czynszu do spółdzielni i mediow-suma summarum wyjdzie te 2500zl jak u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siedze troche w nieruchomościach i za 230tys. bedzie bardzo ciężko wyszukac czegoś co nie potrzebuje generalnego remontu - czyli 150-200tys (taka skarbonka bez dna bo w starym domu moze co chwile coś wychodzić) a tak jak pisalas za tyle lepiej wybudowac i ma sie nowe. Choć nie mowię że to niemożliwe - ale to musiałaby być duża okazja - np. licytacje komornicze domów , ktos umarł i rodzinie zależy na szybkiej sprzedazy albo wyjezdzają zagranicę. Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat kupisz. W mojej okolicy za te pieniądze kupisz mieszkanie w bloku z lat 80tych, jakieś 60 m, ale bez kapitalnego remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja właśnie mam dom za taką cenę i wcale nie potrzebuje generalnego remontu :) może chcesz go wystawić? I to na dodatek z działka budowlana 1000mkw, murowanym garażem wolnostojącym z antresolą i piwniczka na wino :) tylko będę wystawiać za około miesiąc półtora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba ze autorką chce kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakiej wielkości? I jaki rejon? mieszkania w bloku nie chcemy, chcemy domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 pokoje, 600metrów, 34km od Błonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
60metrów, głupi słownik poprawia... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to my szukamy 3 pokoi, nie chcemy rozbudowywać tylko ewentualnie właśnie nawet większy remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś pisze że za 200 - 300 tyś wybuduje dom to albo wsadza mega dużo swojej pracy albo po prostu koloryzuje. Koszt działki, budynku, mediów, ocieplenia, a potem wnętrza- To są spore koszty do których trzeba doliczyć 20% nadwyżki bo zawsze się coś pojawia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupilismy dom 200m2 pod gdanskiem za 300tys. Dom 30 letni to remontu. I pomalutku remontujemy ;-) Moze dolozyc troszke z kredytu? Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe ile wyjście na remont. By ocenić koszty całości warto podać nie tylko cenę starego domu ale ile trzeba wsadzić by mieszkać ok.. My pierwsze mieszkanie kupiliśmy w starym bloku- skalalam z radości ze taka niska cena a potem ryczalam gdy remont jak gąbka wciągnął wszystkie oszczędności. Dlatego dom budowalisny od zera i nowy. Wiem od początku ile co kosztuje i mam świadomość że jest dobrej jakości a nie wciąż nowa sprawa do remontu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
W gdzieś na wsi możeliwe, ale w na obrzeżach Warszawy za tyle to się nawet nie kupi działki, a gdzie tutaj mowa o postawieniu domu. Zobacz sobie ile fajnych mieszkań obecnie jest budowanych - http://www.bliskitarchomin.com/ przykład Grupo lar akurat deweloper, który dość mocno przykłada uwagę do lokalizacji oraz wykończenia mieszkań i ich funkcjonalności może mieszkanie będzie lepszym wyborem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×