Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olcia23101992

Nieopanowane dziecko

Polecane posty

Gość Olcia23101992

Witam. Mój synek ma 15 miesięcy. Czasami mam wrażenie, że nie radzę sobie ze swoim synem. Gdy czegoś mu zabraniam zaczyna histeryzowac i płakać. Gdy się zezlosci, gryzie i rzuca się na rękach. Czasami brak mi energii i cierpliwości. Kocham go bardzo, Ale nie wiem jak sobie poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn w taki sposób okazuje swoje niezadowolenie. Najprawdopodobniej poprzez takie zachowanie osiąga swój cel. Płacząc i krzycząc dostanie to co chce. Musi być Pani konsekwentna wobec dziecka. Jeżeli zabiera mu Pani jakiś przedmiot, a syn zaczyna płakać, rzuca się to zostawi go Pani w spokoju i nie zwraca na niego uwagi. Po pewnym czasie zrozumie, że poprzez takie zachowanie nic nie osiągnie. Jeżeli będzie Pani reagować to wręcz przeciwnie, osiągnie to co chce, czyli pańską uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozuszczany bachor. tez go ugryz z umiarem ,ale tak aby poczul a krzywdy nie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety my za ciebie dziecka nie wychowamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Minie to taki okres ale konsekwentna bądź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba każde dziecko wprzeszlo ten moment. Jak to powiedziała moja znajoma " mama ma 30 lat i nie radzi sobie z emocjami ty masz 2 to co się dziwić ze sobie nie radzisz." Dziecko chce pokazać ze jest odrębną istotą nie radzi sobie z odmową.I nie tylko a płacz i gryzienie to najlatwiesza reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ulegaj. On cie sprawdza. Dzieci potrzebuja stawiania im granic bo to wbrew pozorom daje im poczucie bezpieczeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×