Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marion_Silver

System isofix w samochodach do fotelików samochodowych

Polecane posty

Czy wy macie ten system w swoich samochodach? czy da się go jakoś zamontować? które foteliki mają ten system i czy on dużo daje?proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 2 auta i w żadnym nie mam isofix, od kilkunastu lat miałam z 10 aut i też nie miały tego systemu, zamontować się raczej nie da bo to kwestia budowy fotela, na pewno zwiększa bezpieczeńśtwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam isofix w mazdzie 6 2008 r. Super sprawa , podpinasz fotelik w sekundę . Na początku mój syn miał fotelik maxi cosi teraz maxi cosi peble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam isofixa w toyocie yaris (sol), fotelik cybex do 36 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie u mnie też jest na szczęście i dlatego fotelik z isofixem jak coś kupię, chyba, ze bazę do isofixa bo takie też produkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja powiem tak... w osobówce mieliśmy .. dziecko urodziło się w połowie stycznie, fotelik maxi cosi cabriofix + baza. Akurat nam się trafiła zima z zeszłego roku... mroźno, dużo śniegu, potem deszczu.. pogoda taka zimowa długo się utrzymywała. I przy maleństwie było super! Raz, dwa i dziecko w samochodzie. Nie marzło ono, ani tatuś, który dziecko do samochodu wkładał. Jak dziecko miało około 11m kupiliśmy też dostawczaka, tam już isofixa nie ma. Więc fotelik montowany jest pasami. Obecnie zmieniliśmy auto osobowe. I tak.. to "nowe" ma isofixa, ale tylko na siedzeniach zewnętrznych. Środkowy fotel ma swój własny pas trzypunktowy, ale nie ma isofixa. Więc teraz dziecko jeździ za pasażerem, a ja na środkowym fotelu. Następny fotelik będzie prawdopodobnie bez isofixa (Britax Max Way). Montowany tyłem, więc bezpieczniejszy niż te z isofixem montowane przodem. I chyba zamontujemy go na środkowym fotelu, bo jest to miejsce najbardziej bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My korzystamy bazy izofix - rewelacja. Jedno kliknięcie i dziecko jest w aucie (albo poza nim :)) Ale i tak najważniejsze jest bezpieczeństwo - fotelik osadzony na bazie jest stabilny, a wiadomo, że to ma duże znaczenie w razie uderzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×