Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość_ech

wiek kostny u dziecka

Polecane posty

Gość gość_ech

Moje dziecko jest niskie, robilismy badania u endokrynologa (hormony), a także m.in. wiek kostny - rentgen nadgarstka i wyszło że wiek kostny jest opóźniony o rok w stosunku do rzeczywistego wieku dziecka, co to może oznaczać? Czekamy teraz na dalszą diagnostykę, ale czy ktoś się z tym spotkał? i co było dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem niska. Wiek kostny zawsze mialam 1-2 lata nizej niz swoj wiek. Dozylam juz 30stki i mam sie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Póki rośnie, mozesz postarać się o recepty na jakieś stymulanty wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile lat ma dziecko i jaki wzrost?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_ech
A ile masz wzrostu dziewczyno, która miałaś cały czas wzrost niższy o rok i dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_ech
endokrynologicznie wszystko ok, czekaja nas teraz badania na hormon wzrostu i genetyczne, wzrost poniżej 3 centyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, a ile dziecko miało lat jak trafiliście do endokrynologa? Pytam, bo moje dziecko tez ma wzrost na wylocie 3 centyla, ma 4 latka. Czy wy, rodzice, jesteście wysocy? U nas lekarz mówi, ze z mojej strony wszyscy są raczej niscy, wiec endokrynolog nie jest potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my wysocy nie jesteśmy, raczej niscy niż wysocy, ale rodzina ze strony męża jest bardzo niska. W ciąży w trakcie badań usg wychodziło skrócenie kości długich u płodu, ale mieliśmy badania później i wydawało się że wszystko ok, no ale poźniej dziecko zjechało z 50 centyla poniżej 3go, stąd tez te badania i endokrynolog. No i tak myślę że może to wada genetyczna, tylko że dziecko nie ma krótkich rączek ani nóżek, jest proporcjonalne w budowie tylko małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
halo, jest tu jeszcze kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×