Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takasobiemama

Ząbkowanie, a rzadka kupka dziecka- możliwe??

Polecane posty

Gość takasobiemama

Witam. Mam pytanie do doświadczonych mam. Mojemu synkowi wczoraj wyżnął się ząbek- lewa dolna jedynka. Ale wyszedł może 1mm. Od wczoraj robi rzadkie żółte kupki. Wczoraj zrobił ich 3 przez caly dzień. Dzisiaj rano znowu była taka sama. Czy ich przyczyną może być wyżynający się ząbek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula_27
oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak możliwe
Przy ząbkowaniu to częstą dolegliwość. Możesz podawać lakcid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syskaa87
Gdy mój brat ząbkował to fakt faktem nie był w najlepszej formie;) płakał, cały dzień leżał w jednym miejscu i kwilił - ewidentnie bolały go dziasła. Ale z niczym innym nie było problemu. Karmisz dziecko swoim pokarmem czy może kupujesz mleko..? Może jest po prostu źle dobrane? Nam zalecano szczególnie Hippa, zajrzyj sobie na dodomku.pl i poczytaj, może skład tego mleka różni się od tego, które podajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiemama
Syneka ma 6,5 m-ca. Z mlekiem to na pewno nie ma nic wspólnego. Nigdy nie robil taki rzadkich kupek. Nie dostawał też nic nowego. Wczoraj zauważyłąm, że wyżnął się ząbek, ale tylko kawałeczek tak jak pisalam ok 1mm. Potem ok 14 zrobił mi rzadką kupke, taką rozlaną na całego pampersa i żółtą. Potem jeszcze 2 razy ale było jej mniej, tak jakby troszke mu ubiegło. Dzisiaj rano jak wstaliśmy znowu zrobił taką. Poza tym od wczoraj nie chciał mi jeść obiadku, mleka wypił 80ml. Zobaczymy jak dziś będzie. Do tego oczywiście marudzenie na pierwszym planie i wkładanie wszystkiego do buzi. Nawet mnie gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiemama
halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiemama
aha mam jeszcze pytanie, a ile trwa takie wyżynanie się ząbka nim wyjdzie całkowicie na wierzch??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem
tak, to jest możliwe. dzieci różnie przechodzą ząbkowanie. ale obserwuj małego i jak masz wątpliwości, zadzwoń po prostu do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiemama
tak jeśli dzisiaj kupki bedą się utrzymywały to jutro i tak wybiorę się do lekarza, mam do niego trzy kroki a zawsze lepiej byc przezornym i się popytac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest normalne przecierz dorosli jak sie stresuja tez maja rozwolnienie :) a zabki roznie rosna u kazdego dziecka inaczej, niektore rosna szybko i cale wyjda a inne dlugo, tylko jak juz przebilo dziaslo to bedzie lepiej.. pewnie za chwile zobaczysz nastepne. spokojnie, mozesz dac cos przeciwbolowego no i przytulaj duzo to pomaga najbardziej. i tak jak pisala jedna z mam wyzej daj lacidolak na biegunke. i duzo picia, najlepiej wody. to przeczytalam w ksiazce bo moj bobo naszczescie nie reagowal w zaden sposob, po prostu poczulam zabki na sutkach jak mnie ugryzl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha ja dawalam zamrozona marchewke :) grzebal nia w buzi i byl wyraznie zadowolony. tylko ze to bylo lato, mozesz dac mu surowa z lodowki, bo z zamrazarki moze by sie rozchorowal bo za zimna, albo zwykle gryzaki, chocia moj bobo wcale ich nie chcial, no i pieluszka tetrowa do buzi, pomaga wyrznac sie zabkom, tylko pilnuj zeby nie zaksztusil sie jak wlozy za gleboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takasobiemama
dzięki dziewczyny za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o pomoc mój synek ma 5 miesięcy i 6 dni od wczoraj mi robi wodniste żółte kupy czy to na ząbkowanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabrina2789
Zaglądnij mu do buzi, dziąsła powinny być zaczerwienione, spuchnięte, mój synek robił zielone kupki i było ich dużo więcej niż normalnie 3-4 dziennie. Inne dzieci mają z kolei zatwardzenie więc nie wiem go gorsze. Mój dodatkowo miał gorączkę którą musiałam mu obniżać milifenem - ibuprofenem w syropku, który działał również przeciwzapalnie i przeciwbólowo, więc noc przesypiał mi spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała również przy ząbkowaniu miała biegunki, na szczęście nie gorączkowała. Podawałam jej orsalit, w celu nawodnienia i uzupełnienia utraconych elektrolitów. Gryzaki i marchewka schładzane w lodówce również sie sprawdzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój roczny synek ząbkuje, tzn. z pierwszymi zębami nie było problemu. Teraz wyżynają mu się cztery czwórki i pierwszej nocy miał gorączkę, a później przez 3 dni żółtą, brzydko pachnącą kupkę. Czy to rzeczywiście przez ząbkowanie czy to jakaś wirusówka? Mamy pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam, że następnego dnia po tej gorączce byliśmy u lekarza i stwierdził, że mały jest zdrowy, a gorączka była od wyżynających się zębów. jak wróciliśmy do domu to mały zaczął robić żółte rzadkie kupy. Jeśli do jutra się nie poprawi w pn pójdziemy znowu do lekarza. Tylko nie chcę wyjść na panikarę, bo małemu oprócz tej kupy nic nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, ale to wcale nie musi być tak, że od zębów. Musisz obserwować. Ale jak dziecko dużo pije, to bym się nie martwiła kilkoma rzadkimi kupami. Zawsze możesz podać śliwki ze słoiczka, jeśli już rozszerzacie dietę. Z kolei na obolałe dziąsła jest najlepszy Dentosept A Mini w sprayu (taki z reklamy z malinkami), bo chłodzi, łagodzi i odkaża jamę ustną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ząbkujące pcha do buzi wszystko, co wpadnie mu w ręce, więc do układu pokarmowego mogą się dostać jakieś bakterie i spowodować kupkę inną niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×