Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ==========================

czy jeansy 100 bawełny rozciągną się???

Polecane posty

Gość ==========================

Prosze napiszcie czy spodnie jeansowe rozciągną sie w praniu,albo przez chodzenie w nich,jak tak to czy dużo??? Dzięki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ==========================
prosze,napiszcie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ==========================
halo????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasetka20
jeansy.. 100% bawelny??? napewno takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ROZCIAGAJA SIE
NIE ROZCIAGAJA SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sieć pajęcza
Taki skład dżinsów - nie rozciągają się. Jeśli chcesz żeby się rozciągały muszą mieć w składzie stretch. Z materiałami jest tak: 100% bawełny - nie kupuje się wtedy takiego sweterka bo zostanie z niego szmata, wyjątek stanowią b. dobre firmy (ale i niestety drogie) np. ESPRIT. Podobnie jest z koszulkami czy to na ramiączkach czy z rękawkiem. Najlepszy zestaw dla koszulek to 90-95% bawełna i 5-10% elastan. Swetry powinny zawierać conajmniej 50% akrylu żeby się nie powyciągały. Chociaż omijam z daleka takie co mają 50% bawełna i 50% akryl - akurat takie najczęściej można spotkać w niskich cenach - co nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a bzdury gadacie widac
ze nosicie wylacznie jeansy ze sztucznymi wloknami:O oczywiscie ze sie rozejda, z tym ze dopiero po jakims miesiacu(zalezy od jakosci spodni) po dluzszym noszeniu moga sie poszerzyc nawet o 2 cm oczywiscie przy praniu roznica sie troche niwieluje, ale nie calkiem wiec na pewno bedziesz miala co najmniej 1 cm zapasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ==========================
a w pasie sie rozciągną czy tylko w nogawkach??? dzieki za wypowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie w pasie
tylko na udach mogą się rozciągnąć, nogawka na pewno się "nie rozejdzie" - ogólnie aż 2cm to na pewno 100proc bawełny się nie rozciągnie... po co kupować na siłę za małe spodnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a bzdury gadacie widac
rozejdzie ci sie w pasie i udach(w udach mniej)-czyli tam gdzie material najbardziej przylega do ciala i dotyczy to zarowno spodni levisa jak i lee, wranglera i tanszych firm wszystkie mi sie rozciagnely:) dlatego zawsze kupuje o 1-2 cm mniejsze jeansy jesli sa bez strechu (a takie glownie nosze) w przeciwienstwie do spodni z domieszkami sztucznymi w bawelnie rozchodza sie troche wlokna materialu, dlatego jest pozniej luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaaaa
oczywiście, ze sie rozciągną - parę razy założysz i już (tylko wiadomo, nie powiększą się o rozmiar czy dwa) ale musisz liczyć sie z tym, ze po każdym praniu będą znowu "jak nowe" czyli ciasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeans
sprzedaje jeansy od 10 lat wrangler lee levis i rozciagaja sie ,mniej ,,wiecej wszystko zalezy od skladu ,grubosci materiału i fasonu.jesli sa to spodnie typu luznego comforty nie rozciagna sie ale wszystkie rurki ,dopasowane do ciała rozejda sie .gwarantuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Tommiego Hilfigera 100% bawełny i nie ma bata zeby sie rozciagnely. Nic a nic. Zalezy to od firmy i tej 100% bawełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja1500100900
ja kupiłam spodnie w americanosie i się zeszły znaczy się skurczyły co mnie zdziwiło bo zawsze, ale to zawsze jakie spodnie bym nie kupiła się rozchodzą w sensie jest więcej luzu tu i ówdzie. Szukałam sposobu żeby poszerzyć spodnie, bo kupiłam 28 i są przyciasne a 29 były za duże i znajoma mi poradziła zamoczyć spodnie poczekać niech obciekać i wilgotne/ mokre nałożyć na siebie powinno pomóc. Co o tym myślicie bo jakoś nie uśmiecha mi się bieganie w mokrych porach po domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilkakoszalin
Od kiedy pamiętam jakiekolwiek bym nie miała spodnie to zawsze się rozciągały ciało się zmienia z dnia na dzień tak w ogóle po praniu spodnie zawsze się "kurczą" co do tego nie ma wątpliwości. Wpływ na to ma również suszenie jeśli je będziemy suszyć w wysokiej temperaturze to bardziej będą ciasne np. ja tak mam z piecem susząc je na nim spodnie są tak ciasne ze ledwo co je zapinam ale daje rade:) wiec lepiej suszyć w normalnych temperaturach.Również używanie płynów do płukania ma swój udział jeśli go nie użyjemy rzeczy są sztywniejsze i bardziej przylegają do naszego ciała.Na pytanie "czy jeansy 100 bawełny rozciągną się???" odpowiadam Tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobny problem
wszystko zależy od materiału, a raczej nie od marki, ostatnio kupiłam zwykłe spodnie jeansowe w znanej marce za ok 130 zł i po jednym nałożeniu a dokładnie zgięciu się w kolanach np.przy nakładaniu butów siadaniu na niższym siedzeniu czy po prostu kucnięciu... zrobiły się z super dopasowanych spodnie - spodnie luźne w pupcie i udach:/ ich skład to 98% bawełna, a 2% elastyna. spodnie przy składzie- 100% bawełna może i się nie rozciągną, ale przy innych pozycjach niż stanie wyprostowanym, będą się wpijać i będą masywne sztywne i nie wygodne. Dziś sprawdziłam skład spodni, które kupiłam w zwykłym sklepie za może nie całe 50zł. i można w nich zrobić po prostu wszystko i się ni centymetra nie rozciągną, a ich skład zaś przedstawia się tak: 60% bawełna 35%dacron i 5 % elastyna. A dacron to zapewne dodatek sztuczny poochodna poliestru, w każdym razie te spodnie nosiło mi się świetnie i nie było mowy o jakim kolwiek rozciąganiu się ich nic a nic. szkoda,że akurat wiekszosć czy jeansów czy spodni z innego materiału rozciągają się a człowiek kupuje bo przeczyta,że 98 czy 90kilka% czyli prawie 100% to bawełna a w takim sładzie najbardziej się rozciągają:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiagrasia
kupiłam dziś spodnie z wranglera rozmiar 26, mierzyłam 27 i był mi akurat, w sam raz, Pani stwierdziła że z tyłu mi odstają i może bym przymierzyła mniejsze, zapięłam się w nie z małym trudem, ale wszyscy mnie zapewniają że się rozciągną, skład to 87 bawełna, 10, poliester a 3 elastan, jak myślę o tych spodniach to aż mnie coś ściska, podobają mi się ale obawiam się czy na pewno się rozejdą, pomimo usilnych zapewnień Pani ekspedientki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że dzins 100 % bawełna ciężko znaleźć i mogą się one nie rozciągać, a do tego jeszcze mogą się moim zdaniem zwęzić po praniu nie odpowiednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czemu kupujecie za małe jeansy. Takie rozejdą się pod wpływem naprężeń spowodowanych większym obwodem pasa niż same jeansy i staną się słabsze bardziej podatne na dalsze rozciąganie, uszkodzenia. To częsty błąd sprzedawców sugerujący kupno mniejszego rozmiaru. Lepiej wziąść taki rozmiar który pasuje i pasek bo wiadomo ze np rano mamy troszkę "mniej" w pasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×