Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość game off

jaki jest koszt sesji w plenerze?

Polecane posty

Gość game off

nie robimy wesela i chcielibyśmy mieć profesjonalną sesje tylko w plenerze, jaki moze być koszt? ile płaciliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game off
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game off
czy ktoś sie orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za sesję plenerową biorę 500zł, cenniki są przeróżne: od 300 do blisko 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game offza
samą sesję w plenerze 2000? chyba zartujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game off
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ślubniczka 2012..
myśmy mieli mieć sam plener koszt 800zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
game offza: "samą sesję w plenerze 2000? chyba zartujesz" Wcale nie żartowałem. Są osoby biorące ok 1600-1700zł za sam plener, dolicz do tego dojazd i masz BLISKO 2000zł. Z ceną za plener jest jak z ceną za reportaż, który kosztuje od ok 700zł (u początkujących, robiących na czarno) do nierzadko 6000zł , a nawet 12.000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game off
Łukasz to bardzo drogo. jak sobie będą śpiewać takie ceny to zrezygnuję w ogóle. niektórzy przez cały miesiac tyle nie zarobią co taki fotograf chciałby za dzień pracy? żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nikogo nie zmusza, żeby wybrał fotografa za 6000zł. Można mieć używane tico za 2000zł, Jaguara za 300.000zł albo np Forda za 60.000, któremu też nic nie brakuje. Na rynku jest tylu fotografów z tak różnymi cennikami, że każdy może wybrać coś dla siebie. Ja za całe repo z plenerem biorę na dzień dzisiejszy 1700zł. Czy to dużo? Dla jednych tak, dla innych nie. "niektórzy przez cały miesiac tyle nie zarobią co taki fotograf chciałby za dzień pracy?" Ad.1 Nie chciałbym się wdawać w jakąś głębszą polemikę, ale czy te osoby wydają 12.000zł rocznie na zus i księgową? Oprócz tego jest cała masa innych kosztów jak np. utrzymanie serwera, reklama itp. Oczywiście część fotografów pracuje na etacie i wtedy koszty drastycznie maleją, ale są osoby (podnosi rękę), które poświęcają się wyłącznie fotografii. Ad.2 Jeden dzień pracy jest tematem na osobną dyskusję. Znam osoby, które potrafią wszystko "obrobić" w 1 dzień (8h), ja potrzebuję na to ok 50 godzin, nie wliczając późniejszych wpisów na blogu itp. p.s. Na wszelki wypadek proszę o nie wykłócanie się na temat czasu pracy, zarobków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game off
ale ja się nie wykłócam:) tylko to mi się wydaje po prostu za drogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mówię o Tobie :) Znając tutejsze zamiłowanie do kłótni wolałem uprzedzić fakty ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość game off
widizsz ja np. zarabiam 1500 a za 1 dzień pracy fotografa mam dac 2000? a nawet niech to i będą 4 dni to i tak dużo. dużo jak na polskie warunki rozumiesz o co chodzi? jak ktoś zarabia 6000 tyś miesięcznie to może i nie dużo , ale taki przeciętny Kowalski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"1 dzień pracy fotografa" - wciąż się upieram, że to nie jest 1 dzień ; ) Tak czy inaczej, rozumiem sytuację, w której znajduje się przyszła PM jednak oczekuję także zrozumienia mojej sytuacji, gdzie z ok 20 zleceń muszę utrzymać firmę oraz jako tako przeżyć. Myślę, że nie ma co ciągnąć tematu, ponieważ każdy z nas na swój sposób ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edit: "1 dzień pracy fotografa" - repo + plener + obróbka = ok 60 godzin = prawie 8 dni, przy czy nie da się siedzieć przy kompie 8 godzin non stop. Reszta jak powyżej ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.fotki-slubne.eu
U nas plener ( ok 2 godz.) to koszt 400 zł- wszystkie ceny jawne na stronie...dojazd do 120 km gratis.. jeśli dalej/ dłużej - z wszystkim da się RACJONALNIE dogadać. Zapraszamy www.fotki-slubne.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adejwazebodohodonozor
no cóż, wasza cena jest adekwatna do poziomu jaki sprzedajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DandiEwe
Według mnie mają ceny zawyżone choć trzeba przyznać że są trendy bo w ich fotkach młoda para to tylko dodatek do zdjęć. Dobra firma dla mało ciekawych ludzi gdzie zdjęcie z umieszczonym pociągiem idealnie odwróci uwagę od młodej pary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfasfadqe
Ja uważam , że zdjęcia są dobre.. podobają mi się.. przynajmniej nie każą Młodym wchodzić po szyję do stawu nazywając to "artystyczną fotografią" ! :) Pociąg ciekawie się prezentuje w fotoksążce..widać w tym jakiś pomysł. Plener to nie może polegać tylko na 10 portretach na ładnym tle - trzeba pokazać coś więcej, musi być różnorodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka sfasfadqe
sfasfadqe ciebie to chyba po.......... Te zdjęcia to totalna tandeta zresztą jak wiele takich fotoziutkowych firm. Aleś poleciał z tym pociągiem i tą fotoksiążką. W zasadzie po co na takim zdjęciu jest młoda para tylko psuje wygląd pociągu. Jeśli chodzi o różnorodność zdjęć to nie powinno to polegać na różnorodności dodatków do młodej pary. To młodej parze robi się zdjęcia a nie scenografii o czym zapomina wielu bardzo renomowanych fotografów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabrina203
Cena sesji zdjęciowej w dużej mierze zależy od fotografa oraz ilości zdjęć, które chcemy otrzymać. Bardziej wykwalifikowani fotografowie biorą więcej pieniędzy za sesję (http://adamjaskot.pl). Sprzęt również odgrywa tutaj dużą rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiorek2023
Każdy fotograf ma swój własny cennik, często cena jest dopiero ustalana w rozmowie z klientem. Wiadomo czas trwania sesji ma na to duży wpływ. Sesja w plenerze zazwyczaj trwa dłużej, bo trzeba się przemieszczać itd. Tak więc taka sesja zależy od różnych rzeczy, może kosztować 200 zł ale i też tysiąc, czy więcej. Ja ostatnio miałam sesje ślubną z Panem Rafałem (http://rgfotograf.pl). Świetne zdjęcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaAnia
Wszystko zależy od fotografa i od tego jak bardzo profesjonalną chcesz mieć sesję. Współpracowałam kiedyś z http://www.m-fotografia.pl/ i byłam zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk1234
Ktos pisze ze 1600 to duzo za jeden dzien pracy fotografa.Ludziom sie wydaje ze fotograf idzie zrobi zdjecia i na tym konczy sie jego praca.Nic bardziej mylnego.Fotograf przez minimum 2 tyg po swojej pracy pracuje nad zdjeciami.Nie liczac juz kosztow aparatu i obiektywow za ktore placil nie male pieniadze.Ja za swoj sprzet zaplacilam 50000 zl.I jesli ktos uwaza ze 1600 zl za slub to drogo niech wynajmie wujka Kazia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mojej przyjaciółki zdjęcia robiła Pani Iana, super dziewczyna z głową pełną pomysłów. Zdjęcia wyszły piękne. Bardzo dobrze znią się współpracuje http://www.iana-photo.com/catalog/wedding Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś lubi samochody retro - wszelkie syrenki, warszawy, wołgi, jaguary to sprawdźcie sobie http://www.slawland.com.pl/naszapasja.html można od nich wypożyczyć samochód do sesji zdjęciowej. My wypożyczyliśmy syrenkę i mamy świetne zdjęcia, inne od wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ceny za sesje zdjęciowe są przeróżne. Ważne jest to by znaleźć dobrego fotografa, który zajmie się wykonaniem profesjonalnej sesji zdjęciowej. Od siebie mogę wam polecić www.creative-photography.pl Organizują świetne sesje plenerowe ale posiadają również mobilne studio, w którym można wykonać zdjęcia na wypadek brzydkiej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiazlomek
Koszt zależy od naszych wymogów. Możemy mieć świetne ujęcia w jakiś dworkach lub parkach. Lub ładne zdjęcia w plenerze inscenizowanym. Poradnik na ten temat znajdziecie tutaj : http://www.incognito.net.pl/sesja-w-plenerze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze wychodzą zdjęcia w plenerze nawet jeśli zabiera się za nie profesjonalny fotograf. Warto poczytać artykuł http://www.incognito.net.pl/sesja-w-plenerze/ ja pojechałam z mężem nad morze i tam zrobiliśmy sesję w Parku Oliwskim i na plaży. Niestety, to nie było to, czego oczekiwaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×