Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Liviusz

Czy warto się przekwalifikowac

Polecane posty

Gość Liviusz

Witam. Mam 26 lat jestem po studiach no i właśnie tu problem. O ile kierunek mi sie bardzo podobał oraz studia. I że tak powiem trafilem z tym co lubię i chciałbym robić. To jest jeden problem, trudność ze zdobyciem pracy. Dodam iż jestem po studiach przyrodniczych i generalnie to powinienem pracować w takich tematach. Ale o prace cięzko, ostatnio szukałem pół roku i niby coś mam od miesiąca, w dziale handlu. Ale mam problemy z dykcją itd i generalnie praca fajna, ale i tak nie mogę być o nią pewny. Wpadłem na pomysł przekwalifikowania się w czym pomaga mi moja dziewczyna (widzę w niej swoją żone i wzajemnie) która pracuje w banku jako doradca. Mi ogólnie wychodzi mi, żeby próbować z księgowością, praca raczej nie wymaga aż tak wielkiego kontaktu z ludźmi jak sprzedawca Jak myślicie czy warto iść na studia podyplomowe jak Finanse i Rachunkowość? Czy to nie za mało by się przekwalifować? Czy na początek wystarczy i czy nie za późno? Czy może coś innego Prosiłbym o jakieś poważne rady Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pocyztamŁD
idz jak tak czujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asderkasa
Za pozno nigdy nie jest. Problem w tym czy sobie poradzisz z ta rachunkowoscia. Studiuje FiR ale specjalizacja bankowosc. Mialam do wyboru rachunkowosc, ale nie wybralam jej bo jest wg mnie cholernie ciezka! Za to moje znajome poszly na rachune bo wspaniale zarobki sa po tym. Patrzac na nie zastanawiam sie po co tam poszly, wiekszosc z nich na podstawach rachunkowosci byla gorsza ode mnie. Widac pragna prowadzic ksiegowosc jakiegos sklepiku spozywczego bo kariery w ksiegowosci to u nich nie widze :D a swoja droga u mnie na roku bylo 500 osob, z czego 300 poszlo na rachunkowosc. Nie wiem co ludzi tak ciagnie do tego kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
ciężko jest dostać pracę w księgowości. no chyba że masz kogoś znajomego kto cię wciśnie do takiej pracy. inaczej szkoda czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liviusz
Hmm.. Ale coś zrobić muszę . Generalnie to wydaje się, że kierunek powiązany z finansami jest przyszłościowy. Bo tak szczerze na coś innego to nie mam pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
bardziej logistyka, mechanika bo masz większe szanse na znalezienie pracy w branży produkcyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlopie co z tobą
..... na babskim forum o takie sprawy pytasz? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wykidajło
no i w czym widzisz problem ze tutaj pyta? Daj spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlopie co z tobą
no, dobra, przepraszam. Niby na tym forum faceci tez siedza. A dlaczego akurat księgowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlopie co z tobą
wiesz, niby w ksiegowosci to bys mial dobrze-tam same baby głownie siedza. Baby ci zginac nie dadza, miedzy soba sie beda podgryzac a ciebie tam beda wspierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liviusz
A czemu? Jak mówię nie lubię coś ludziom sprzedawać wciskać, najlepiej ograniczony z nimi kontakt. Fakt, że tam głownie kobiety, ale to się powoli zmienia. A czemu tutaj napisałem własnie m.in dlatego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek31
Dziś bardzo szybko można się przekwalifikować. Wystarczy dobry kurs, choć wg mnie lepsza opcją są studia podyplomowe. W dwa semestry można zyskać wykształcenie w nowej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zgadza się, studia podyplomowe dają właśnie taką możliwość. Jeżeli chodzi o studia podyplomowe, to ze swojej strony serdecznie zapraszam na nie do szkół WSB. W naszej ofercie znajduje się wiele ciekawych kierunków, z których każdy zainteresowany wybierze coś dla siebie. Dodam też, że zapisując się na studia podyplomowe do 11 sierpnia można zaoszczędzić aż 600zł. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaOdMarka
Pani Małgorzato sa jeszcze wolne miejsca na waszych uczelniach na studiach podyplomowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bardzo dobry pomysł. Ktoś, kto umie więcej na pewno jest bardziej pożądany na rynku pracy. Oprócz studiów podyplomowych można też rozejrzeć się za szkołami policealnymi, np. ŻAK. Większość z nich jest bezpłatna. Tam można się dokształcić np. ze wspomnianej już tu logistyki. Jeśli interesujesz się rachunkowością czy bankowością, to jak najbardziej powinieneś wziąć się za to. Podczas nauki możesz jeszcze poszukiwać pracy w swojej wyuczonej dziedzinie. A nawet jak nie znajdziesz, to po skończeniu tej rachunkowości zyskasz większe pole manewru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę,że jesli czujesz i dostrzegasz taką mozliwość, to jak najbardziej bym szła w tę stronę. Sama wiem,że to trudne bo jeszcze dwa lata temu postanowiłam wyjść poza schemat swojej pracy jako wizazystka i zająć się bardziej zaawansowanymi kwestiami - http://pimik.pl a teraz czuję się lepiej i myślę,że moje zycie zawodowe jest własnie takie, jakie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnkaOdMarka rekrutacja na studia podyplomowe nadal trwa, także można jeszcze zapisać się na studia w oddziałach szkół WSB. Dodam też, że nadal trwa promocja zniżkowa i aplikując na studia do 20 września można oszczędzić nadal 600zł. Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co wam studia? Wystarczy samodzielna nauka. Kup sobie albo ściągnij z chomikuja książki do rachunkowości. Spróbuj rozwiązać zadania. Później wejdź na stronę gofina gdyż tam są najświeższe wiadomości w tym zawodzie. Powiem szczerze na studia chodzą debile. Debile do sześcianu. Oni potrzebują profesorka, który im wleje księgowość do głowy. Są to osoby z upośledzeniem umysłowym, ponieważ jeżeli dajesz sobie radę rachunkowo to po co ci studia? Nie polecam stowarzyszenia księgowych (szczególnie w krakowie) gdyż biorą sporo kasy a przez 8 godzin próbują wtłuc na czym polega Winien i Ma. Przepisy ciągle się zmieniają, a księgowość jest łatwym zawodem. Kto ma trudności z tym niech lepiej się zwolni z pracy gdyż ja nie mogę znaleźć przez takie jełoby zatrudnienia. Nie boję się odpowiedzialności za swoje słowa gdyż powiem szczerze. W księgowości najczęściej pracują kobiety. Jest to dyskryminacja mężczyzn. Kobiety często są zdenerwowane i przez to popełniają błędy, a kto za to płaci? Właściciel firmy (w skrócie - naiwniak). Księgowość to cudowny zawód i nie trzeba do niego wyższego wykształcenia. Ci co robią problemy w tym niech sobie wezmą pigułkę na sen i nie śmiecą w tym portalu gdyż nóż mi się otwiera w kieszeni jak was wszystkich czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka7
Ja po studiach tez pracy nie znalazlam... Z 'braku laku' poszłam do szkoły progres na technika rachunkowosci. Po tej szkole znalazlam prace wiec mysle, ze nie ma sensu isc na podyplomówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz zmienić pracę a nawet wyuczyć sie nowego zawodu to warto wiedzieć które zawody są dobrze opłacalne i potrzebne na rynku pracy, więc warto poczytać dobre artykuły takie jak te http://poradnikpracownika.pl/ Zamieszczone w poradniku pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×