Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość informacje

Formalności przed wyjazdem do Anglii

Polecane posty

Gość informacje

mam pytanie do osób, które pracowały w Anglii-jakie formalności należy załatwić w Polsce a jakie na miejscu?Jeżeli macie jakieś doświadczenia to proszę podzielcie się:) Albo może wiecie gdzie tego wszystkiego można sie dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzymianka....
a na jakich zasadach jedziesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosienkaaaaaaaaa
no wlasnie ja tez jade ale w ciemno i nanielegalnej pacy co ma mwziac o czym nei zapomniec? pomocy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacje
Nie z biura czy cos w tym rodzaju.Bede miala zalatwione mieszkanie i tam dopiero bede szukala pracy-licze ze znajomi troche pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacje
Nie z biura czy cos w tym rodzaju.Bede miala zalatwione mieszkanie i tam dopiero bede szukala pracy-licze ze znajomi troche pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzymianka....
a na jakich zasadach jedziesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzymianka....
wiesz moj syn miesiac temu tak w ciemno pojechal to mial ciezko strasznie , w Londynie trudno z praca ma tam przyjaciela i on mu pomogl duzo teraz juz jest od Londynu 6 godz jazdy jakos zaczyna teraz to nie jest latwo o prace, drugi syn jedzie na kontrakt na 10 miesiecy ale zaplacic musialam 5 tysiecy tak zdzieraja ponoc praca super zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacje
czy ktos moze pomoc i powiedziec co tu trzeba zalatwic a co na miejscu?Slyszalam o jakis pozwoleniu o prace czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde ja
poszukuje tych samych informacji:)Niech ktoś pomoze plisssss:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzymianka ..........
tyle sie napisalalm i wciello wszystko nie chce mi sie znow pisac w skrocie powiem moj syn na miejscu zalatlil wszystko pozwolenie , ubezpieczenie, mieszkanie tylko wiedzcie ze to wszystko jest platne wiec musicie miec kase a pozwolenie daja po 2 tyg oczekiwania, reszte jak chcecie to popytam syna i napisse..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam
Co prawda w nie byłam za granicą ale szykuję się do wyjazdu i troszkę wiem. Na pewno w Polsce trzeba załatwić kartę ubezpieczeniową dla mieszkańców Unii weszła od tego roku (słyszałam w radiu) na miejscu najlepiej od razu iść do tamtejszego urzędu pracy i wyrobić sobie tamtejszy "NIP" nie pamiętam jak się to nazywa ale wszystko znajdziecie w internecie w google wpiszcie "życie w Anglii" i uzyskacie niezbędne informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacje
rzymianka wypytaj jak możesz:) a to pozwolenie na prace to rozumiem ze jak ktos bedzie pracowal legalnie-tak?bo jak na czarno to rozumiem ze nie...ja bede mie mieszkanie nagrane,mam nadzieje ze znajomi pomoga troche z praca.Nie bede w Londynie.. oczywiscie wiem ze trzeba miec troche gotowki na poczatek;)Dzieki rzymianka:) dzieki odpowiadam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa
mieszkam w londynie dwa lata nic nie musisz robic przed wyjazdem w polsce jedynie co to po przyjezdzie znalezc prace a wtedy sie wszystkiego dowiesz od pracodawcy po prostu sie zarejestrowac o tym jak znajdziesz informacje wszedzie dookola nawet w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz znajdziesz prace (legalna) albo bedziesz miec dwa potwierdzenia, ze jej szukasz (np. zaproszenia - pisemne! - na rozmowe kwalifikacyjna, albo odmowy itp.) to mozesz isc do odpowiedniego job centre (www.jobcentre.gov.uk) i wyrobic sobie National Insurance Number. w ciagu miesiaca po znalezieniu pracy (ale nie pozniej!) trzeba sie zarejestrowac w Home Office w Worker Registration Scheme (www.workingintheuk.gov.uk - tam sa wszelkie info i formularze tez). to kosztuje 70 funtow, trzeba tez wyslac list od pracodawcy (najlepiej kopie kontraktu) z potwierdzeniem od kiedy sie pracuje i za ile (nie moze byc mniej niz minimum), paszport albo nowy dowod i dwa zdjecia paszportowe (angielskie! nie profil tylko twarz cala). oczywiscie mowie o legalnej pracy. to nie jest pozwolenie na prace, bo tego nam nie trzeba, tylko zarejestrowanie sie w odpowiednim urzedzie. i trzeba to robic przy kazdej zmianie pracy (chyba przez 12 miesiecy), ale potem juz sie nie placi, a tylko zglasza. insurance dobrze jest miec, a potem to juz trzeba a home office jest obowiazkowy (choc znam takich co olali, ale to potem sie zemsci, niestety). problemy sa z bankami - zeby otworzyc konto trzeba miec tzw. potwierdzenie adresu, najlepiej rachunek (gaz, prad, woda, telefon (ale nie komorka!), albo wymienic prawo jazdy na angielskie (kolo 40 funtow), wtedy na nim jest adres i banki to uznaja. mozna tez zaplacic polskiej firmie i ona zalatwi potwierdzenie, ale to kosztuje sporo (przynajmniej tak bylo w zeszlym roku). tak z grubsza to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×