Odpowiedz na ten temat

Jaki zawód wybrać

• gość 2017.07.17 [12:47]
    Może to zły dział na taki problem ale juz nie wiedziałam gdzie iść po pomoc, a jest mi trochę wstyd że mam takie wątpliwości.
    Jestem teraz na etapie gdzie muszę ostatecznie wybrać w jakim zawodzie pracować.
    Mam licencjat fizjoterapii i jest bardzo trudno o pracę w tym zawodzie po wejściu nowej ustawy w której nie moge samodzielnie otworzyc działalności. Bardzo mnie ludzkie cialo insteresuje, uwielbiam masować, pomagać, w ogóle jak wyobrażam sobie że mogę być taką osobą to aż duma mnie rozpiera. Ale to jest bardzo cięzki zawód (dowiedziałam się o tym dopiero na studiach bo w rodzinie znajomych nikt nie pracuje w takim zawodzie ani pokrewnym). Czasami czuję się na to za głupia, to są bardzo skomplikowane zagadnienia ale dlatego to jest takie super uczucie jak jakies zagadnienie pojmę, zrozumię jak to działa. I nie wiem czy będę dobrym specjalistą... (brak wiary w siebie)
    Z drugiej strony od dziecka lubiłam szyć a teraz interesuje mnie tapicerowanie ale nie mam żadnych podstaw tyle co sama się nauczyłam także nikomu nie uszyję profesjonalnie spódnicy, sukni, czegokolwiek. Także nawet gdybym sama coś otworzyła to wątpie że ludzie będą chcieli to kupować, mam zazwyczaj odmienny gust od większości osób, albo po prostu nie będę czegoś potrafiła zobić profesjonalnie.
    W sumie jak to pisze to chyba już znam odpowiedź, że wolę pracować jako fizjoterapeuta czy masażysta bo w tym kierunku chciałabym się szkolić/specjalizować i mam jakieś podstawy.
    Ale czy to, że nie wyobrażam sobie na okrągło o tym myśleć ( o swojej pracy, na okrągło się uczyć) i CZASEM chciałabym oderwać się od tego i coś uszyć dla siebie czy córki lub odnowić jakiś mebel, to czy to oznacza że nie powinnam się "bawić" w fizjo skoro są inne rzeczy które też mnie ciągną?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...