Odpowiedz na ten temat

kredyt na 30 lat czy wspólne mieszkanie z rodzicami

• gość 2017.10.11 [21:35]
    Żyjemy z mężem w mieście gdzie zarabiamy przeciętnie, oboje jak na razie nie mamy szans na lepsze stanowisko czy wyższe wynagrodzenie ( niestety firmy prywatne), obecnie wynajmujemy małe mieszkanie. Przez jakiś czas staraliśmy się odkładać i rozważaliśmy zakup mieszkania na kredyt. Pewne oszczędności mamy ale ceny mieszkań są bardzo wysokie i im dłużej zaczęłam analizować koszta jakie wiążą się z tym wszystkim i perspektywa kredytu na 30 lat coraz bardziej zaczęło mnie to przerażać . Tak się składa ze 50 km od nas mieszkają moi rodzice, którzy są sami w domu na wsi, nieraz namawiali nas żebyśmy zamieszkali z nimi. Dom jest duży i w miarę zadbany. Mój mąż niechętnie do tego podchodził i jak teraz na to patrzymy nie mamy wyjścia, prawdopodobnie będziemy musieli szukać nowej pracy i układać sobie życie tam od nowa. Wiem że mężowi będzie ciężko tam boje się że z czasem wpłynie to na nasze relacje, ale z drugiej strony brać kredyt i martwic się że może nam kiedyś zabraknąć na życie a jeszcze jak będzie kiedyś dziecko..Czy ktoś miał podobny dylemat i obawy ?
  • gość 2017.10.11 [21:40]
    Wiesz, dużo zależy od tego jacy są ci rodzice...
  • gość 2017.10.11 [22:01]
    Moi rodzice raczej podejrzewam że będą starali się nie wtrącać w nasze życie, gdyż jeszcze niedawno jakieś 2 lata temu mieli problem z żoną mojego brata która ma bardzo kłótliwy charakter. ..Z resztą do tej pory dużo nam pomagają i lubią jak ich odwiedzamy.
  • gość 2017.10.11 [22:10]
    50 km do pracy mozna dojezdzac, zaden problem.
  • gość 2017.10.12 [00:50]
    mieszkanie z teściami to zawsze zły pomysł, rzadko to na dobre komuś wychodzi
  • gość 2017.10.14 [12:09]
    My zdecydowaliśmy się na kredyt z wkładem własnym. Mieszkanie nowe od Inwestplan. Wszystko dogadaliśmy i kredyt będą nam inni spłacać , a będzie co dla dzieci zostawićusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...