Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spadek po zmarłym ojcu,poradźcie

Polecane posty

Gość gość

Czy ktoś sie orientuje jaka czesc z mieszkania nalezy mi sie po zmarłym ojcu.Mieszkanie kupione w małżeństwie przez rodzicow.Ojciec zmarł,matka żyje i mieszka w tym mieszkaniu.Ja nie mam rodzeństwa.Matka sie odgraża ze nic mi sie nie nalezy.Poradzcie,moze ktoś mial podobna sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks7
Jeżeli z testamentu, wygląda to inaczej, ale z ustawy: Matka dziedziczy POŁOWĘ z POŁOWY (bo był to ich majątek wspólny, więc połowa idzie do dziedziczenia) a resztę Ty jako jedyne dziecko, więc w sumie 1/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojciec nie zrobił testamentu.Czyli jak matka chce mieszkanie sprzedac to 1/4 dla mnie z tych pieniędzy sie nalezy.Dzieki za rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdyby matka zmarła i w testamencie swoja czesc bratu zapisała,bo juz bratowa jej zaciera ręce i chce żebym sie zrzekła spadku/nie zrobie tego/ to tez 1/4 z tego mieszkania jest dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks7
wtedy 1/4 po ojcu jest Twoja już z dziedziczenia po nim, a w razie testamentu masz roszczenie do spadkobiercy testamentowego o zachowek, czyli taką rekompensatę w ułamkowej czesci tego co byś odziedziczył z ustawy. Pomijam kwestie formalne pt. notariusz, postępowanie spadkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziekuje za porade.Rodzinka chce mnie "wystawić do wiatru "bo zawsze byłam naiwna i wszystkim pomagałam ,ale juz zmądrzałam i nie dam sie już wykorzystywać żeby innym było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks7
Nie daj się. W razie czego służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba pamietac aby w odpowiednim czasie nie za póxno ( chyba 6 m-cy od sprawy spadkowej) nalezy ten fakt zgłosić do urzędu skarbowego i zapłacic podatek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, dobrze byłoby też w razie czego mieć kontakt do dobrego notariusza jak np tutaj - http://notariuszchwialkowski.pl aby niczego nie przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już się zleciały sępy ze spamem. Co komu po notariuszu na drugim końcu kraju????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarlottka82
Masz rację - nie daj się. Możesz iść do prawnika po radę. Z tego co wiem Pan Wawrzyniec Chróścielewski ma wieloletnie doświadczenie w sprawach spadkowych. Może zgłoś się do niego? Powinien ci doradzić co masz robić i jakie masz prawa. Na pewno należy ci się część mieszkania i zachowek także walcz o to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Notariusz tutaj nic nie da. Przyda Ci siue raczej radca prawny albo adwokat. Ci ostatni nie zawsze sa godni polecenia. Tak jak Ci wyzej napisano. Ze wspolnego mieszkania polowa jest matki o ile nie bylo innej umowy czy intercyzy. Druga polowa dziedziczy sie po rowno miedzy wszystkich spadkobiercow czyli w tym wypadku Ciebie i matke. Formalnie nalezy Ci sie 1/4. Mozesz tez upominac sie o wyplacenie zachowku - to tez 1/4 - na wypadek gdyby robiono Ci problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej udaj się do radcy prawnego. Polecam serdecznie usługi Pani Katarzyny Zadrożnej i jej kancelarii www.kancelaria-zadrozna.pl W takim miejscu powiedzą Ci dokładnie co Ci się należy według prawa i jakie kroki powinnaś poczynić, aby domagać się swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krolowaelzabeth
ja proponuje skontakowac się z dobrym notariuszem. Ja kiedys w podbnej sprawie dzwonilam do tego notariatu http://rgkancelaria.pl. Można uzyskać bezpłatną poradę, dopiero jeśli podejmiesz jakies kroki prawne to wtedy placicsz, a wiadomo ze informacje od notariusza sa rzetelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do notariusza po porade, tak będzie chyba najprościej. Ja osobiście mogę polecic Ci www.notariusz-balas.pl sama przyjemność współpracować z takimi osobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojdz do adwokata i wszystkiego sie dowiesz! Moge osobiscie polecic Ci tego www.kancelaria-temida.pl powodzenia z ta sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U notariusza lub w sądzie załatwisz. Potrzebujesz potwierdzenie nabycia spadku. Potem skarbówka ale jak się wyrobisz w terminie to podatku nie zapłacisz. Informacje uzyskasz u notariusza jakie dokumenty musisz dostarczyć. Info u notariusza zwykle bezpłatne jest. U adwokata lub radcy trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×