Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alabamba12

ćwiczenia dla mających problem z kręgosłupem

Polecane posty

Gość alabamba12

Czesc! Mam problem z kregoslupem (dokladnie w odcinku lezdzwiowym L5-S1), mianowicie kiedys mialam atak rwy kulszowej co zaskutkowalo zapaleniem nerwu w calej nodze...w tamtym roku robilam cwiczenia (skalpel z ewa chodakowska) i znow zaczely sie problemy, tym razem bol zaczal sie w nodze (a nie w kregoslupie!). Poczatkowo myslalam ze to zakwasy ale juz wiem ze znow bolal mnie ten nerw... Uwielbiam cwiczyc, gruba nie jestem ale chcialabym wyrzezbic swoje cialo. Czy ktos z Was mial podobny problem? Czy mozna wykonywac brzuszki?? Jakie cwiczenia mozna wtedy wykonywac a jakie sa zupelnie niewskazane? Dodam, ze cwiczenia z chodakowska strasznie obciazyly moje stawy, teraz strasznie "strzelaja". Proooosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamba12
Dodam ze na kregoslup polecono mi cwiczenia McKenziego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamba12
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naklepsze sa Rytuały Tybetańskie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basen, pływanie na plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamba12
wlasnie, na basen nie bardzo mam czas...caly dzien pracuje a na basen musze godzine jechac od swojego miejsca zamieszkania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alabamba12 niemal wdzięczny jestem za to co napisałaś bo właśnie mam okazję wyjaśnić na Twoim przykładzie bardzo ważną kwestię.Piszesz że po ćwiczeniach z Chodakowską mimo iż nie jesteś gruba padły ci stawy.Tym samym potwierdzasz teorię że zamiast u niej ćwiczyć ważniejsze dla Twojego organizmu było odbudowanie jakości stawów poprzez poprawę pracy narządów za jakość stawów odpowiedzialnych czego nie zrobiłaś.Czyli nie wykonałaś najważniejszej potrzeby swojego organizmu własnej potrzeby indywidualnej.Kierowałaś się modą, odruchem,ciekawością a może kogoś naśladowałaś.Spieszę na Twoim przykładzie poinformować innych że to jest pierwszy grzech jaki wobec siebie popełniacie a myślicie że nic się nie stało.Otóż stało się i nawet nie wiecie jak sobie takimi eksperymentami szkodzicie,jak poważnie błądzicie niejednokrotnie.Kocham metody naturalne leczenia ale czynię wszystko by się niepotrzebnie nie uszkadzać czego i Wam życzę.POL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzuszków nie wolno wykonywać nawet jak się ma zdrowy kręgosłup!!! To coś powinno być zakazane i na bilboardach powinny wisieć ostrzeżenia! Brzuszki POTWORNIE OBCIĄŻAJĄ kręgosłup i robione często są prostą drogą do dyskopatii (a ty już ją masz, więc wyobraź sobie co tobie zrobią). --- Powinnaś przede wszystkim pójść na basen i pływać stylem grzbietowym. Poza tym na razie, póki masz słabe mięśnie, robić różnego rodzaju ćwiczenia izometryczne wzmacniający gorset mięśniowy (różnego rodzaju "planki" przede wszystkim). A po miesiącu-dwóch takich ćwiczeń zapisz się na siłownię, tam możesz robić praktycznie wszystko oprócz tego nieszczęsnego brzucha, tylko obowiązkowo dobrze technicznie (zawsze spięty brzuch, spięte łopatki, etc...). Poczytaj też koniecznie o metodzie McKenziego (ale skonsultuj ze swoim rehabilitantem, czy możesz ją stosować) i przeczytaj książkę "Wylecz swoje plecy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A, widzę, że o Mckenzim wiesz :) To tym lepiej, stosuj, naprawdę pomaga :) Jeszcze ważna rzecz: materac na jakim śpisz. Nie może być za miękki ani za twardy, ma być taki, żeby podtrzymywał naturalne linie kręgosłupa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza na nfz i jeśli Ci nie pomorze idź prywatnie.. W zależności od tego co Ci dolega możesz mieć różne ćwiczenia więc lepiej idź do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.05.14 [zgłoś do usunięcia] gość Kazdy dla siebie jest najlepszym specjalista a Rytuałów tybetanskich zaden lekarz nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt kto nie zaczyna od przyczyn nie zasługuje na miano specjalisty a tu nie widzę nikogo takiego,to jest tylko takie ślizganie się po tematach do czasu kiedy nie staną się nader poważne i nie nadają się do rozwiązania we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannanikt 1204
A ty zaczynasz od przyczyn i uwazasz sie za specjaliste???Jak to robisz opowiedz cos wiecej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli masz bóle w odcinku lędźwiowym, to nieperfekcyjnie wykonywane brzuszki tylko pogorszą stan. poszukaj ćwiczeń na brzuch w pozycji np. stojącej a co do kręgosłupa - musisz go po prostu obudować takim "gorsetem" z mięśni. rozciąganie, rozciąganie i jeszcze raz rozciąganie. mnie joga wyleczyła z bólów kręgosłupa. mi ćwiczenia z chodakowską też kiedyś strasznie obciążały stawy, a z kolanami to już w ogóle zrobiły masakrę - nie mogłam prawie chodzić! teraz już wiem, jaki był mój błąd - w ogóle się przedtem nie ruszałam i mięśnie zrzucały mi wszystko na stawy... więc wydaje mi się, że od jej ćwiczeń nie powinno się zaczynać. teraz codziennie ćwiczę z chodakowską i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to łechce jak ktoś żyje w przeświadczeniu zwycięstwa nad problemem szczególnie zdrowia.Ogromnie tolerancyjna Natura naszego organizmu sprawia że większość w tych tematach pławi się niby w oparach narkotyku.Ale prawda bywa brutalna i potrafi niespodziewanie zaskoczyć nas niespodziankami nader często pojawia się w końcu problem, który jest konsekwencją niewłaściwego postępowania i działania które z pozoru wyglądało na proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bombonierra
niestety też miałam problemy po ćwiczeniach z Chodakowską. strasznie mnie plecy bolały :( to wszystko ładnie wygląda na filmikach, ale w rzeczywistości jest trudne i łatwo sobie zrobić ku ku. nie przeczę, że te ćwiczenia mogą być zdrowe, ale jest jeden warunek: trzeba je wykonywac precyzyjnie. a żeby je wykonywać precyzyjnie, to na start trzeba już mieć naprawde mocne mięśnie. przekonałam się niestety na sobie... co do McKenziego, robiłam kiedyś takie ćwiczenia i rzeczywiście pomagały. z tego co wiem, w PL oficjalne przedstawicielstwo jest w Poznaniu ---> www.mckenzie.pl. jest sporo informacji na stronie. Pewnie też dużo zależy od samego terapeuty, który te ćwiczenia ustawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, Naklepsze sa Rytuały Tybetańskie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam kiedyś atak rwy kulszowej. Ostatnio na ból w odcinku lędźwiowym lekarz dał mi zestaw ćwiczeń. Nie mam pod ręką skanera, ale w internecie też są podobne, np. img155.imageshack.us/img155/3159/str1qi9.jpgPo 2 tygodniach ćwiczeń zaczęłam jeździć na orbiterku. Teraz robię dodatkowo półbrzuszki. Teraz gdy wzmocniły mi się mięśnie kręgosłupa o wiele mniej mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Rytuały Tybetańskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasami ćwiczenia nie pomagają. Moim zdaniem najlepiej od razu skonsultować się z lekarzem http://skopia.pl/ jestem przeciwniczką innych metod, bo można sobie tylko zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuje pilates albo jogę - też mam problemy z kręgosłupem i wykonuję zestaw ćwiczeń ułożonych przez trenera, zawierajacych elementy jogi - widzę wyraźną poprawę. Dużo też mi dały wyjazdy wakacyjne m.in. z http://www.wczasy-joga.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba znaleźć dobrego masażystę/chiropraktyka w swojej okolicy, który wymasuje, ale też odpowiednio nastawi zrotowane kręgi. Dobrym pomysłem jest też zmiana materaca na profesjonalny, odpowiednio dopasowany do indywidualnych dolegliwości. Ja z reguły polecam pacjentom Viscotherapy - wg mojej obserwacji jest najlepszy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym pomysłem jest nie zarzucać ćwiczeń, ale wykonywać je starannie i może na początku pod okiem trenera. Potem można zapisać sie na masaże i zmienić materac, na którym się sypia. Ja polecam swoim pacjentom Viscotherapy ze zmienną twardością, dobrany indywidualnie, by wspomagać ciało podczas wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam zajęcia pod okiem profesjonalisty, takie są np. w Przyjaźni kolo Gdańska w http://goldental.pl - to cykl : " Zdrowy Kregosłup" można też podpytać indywidualnie o wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
widzieliście to??? www.skracaj.org/onablondi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka, że jeśli nie wzmocnisz mięśni kręgosłupa to zawsze będzie cie bolał ;) Nie jestem do końca przekonana czy brzuszki są niezdrowe, tak czy siak istnieją inne sposoby na wzmocnienie mieści brzucha, które są potrzebne ponieważ są stelażem naszego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno basen i wspinaczka są dobre na wzmocnienie mięśni pleców. Wypróbuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłyby dla ciebie zajęcia grupowe "zdrowy kręgosłup";) Ja chodzę na nie od kilku miesięcy i zdecydowanie odczuwam mniejszy ból kręgosłupa a poza tym to coraz mniej się garbię!Co najlepsze ćwiczenia sprawiają mi naprawdę przyjemność bo mając na sobie ciuchy z rough radical czuje się mega komfortowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×