Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ANIA. ania

czy ktos mial stwierdzony brak zelaza w organizmie? jakie byly objawy?

Polecane posty

Gość ANIA. ania

j/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu anemia
A objawy to ogólne osłabienie, kołatanie serca, zmeczenie, bladość. Jak masz anemię, to jak odciągniesz troszkę dolną powiekę, to od środka jest bladoróżowa, a powinna mieć intensywniejszy kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANIA. ania
aha, tzn oslabiona jestem, spac mi sie chce, ale to wieczorem, serce mi tez kolacze ,ale sporadycznie, do tego mam zmiany na jezyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu anemia
to zrób sobie podstawowe badania krwi: OB, morfologia. Przy okazji cukier. Sprawdź ciśnienie, bo niskie też sprawia, że człowiek jest śpiący i powolny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to okropne
z ta powieka to nie zawsze jest prawda, ja mam prawie białe, a Hb 14,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu anemia
Rzeczywiście z tym okiem to jakaś babciowa "metoda" :D Dlatego trzeba zrobić badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob sobie badanie na poziom zelaza,u mnie sama morfologia wychodzi super a okazuje sie że zelazo mam za niskie.U mnie brak zelaza objawia sie np.zawrotami glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wcale nie oznacza,ze to anemia ja hemoglobine mialam idealna a mimo to zelaza bylo za malo.Kobiety maja do tego sklonnosc zwlaszcza przy obfitym miesiączkowaniu.Tak mi powiedzial lekarz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie anemie stwierdzila
dentystka:):):) smieszne ale prawdziwe... powiedziala ze mam plamy na jezyku (takie biale) i zebym zbadala sobie poziom zelaza.. a oprocz tego mialam: ogolne oslabienie, zawroty glowy (zwlaszcza podczas wstawania), wypadaly mi wlosy, paznokcie tez nie byly w najlepszym stanie, no i bladosc taka i mizernosc ogolna:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po ANEMII
Jezleli u kogos stwierdzono anemie to sklonnosc do anemii pozostanie w zasadzie juz na cale zycie:-( Objawy sa rozne, bo nie u kazdej osoby objawia sie wszystko tak samo. U mnie bylo to: - sennosc, ciagle zmeczenie i brak enrgii, bladosc skory, brak apetytu, wypadanie wlosow, zawroty glowy podczas naglej zmiany pozycji z lezacej na stojaca, bardzo szczuply wyglad... - po przypadkowym badaniu krwi (badania okrsowe): wyniki dotyczace wskaznikow krwinek czerwonych ponizej normy Po badaniu krwi dostalam skierowanie na ponowne badanie z uwzglednieniem Fe i cukru. Leczenie: dostalam preparat w formie tabletek - nazwy niestety nie pamietam - cos na "T", do tego zazywalam i nadal zazywam kwas foliowy i komplet witamin z grupy B. Teraz dbam o siebie i jem duzo warzyw zielonych (salata, kapusta pekinska, szpinak, brokuly itd.), chude mieso, ryby itd. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja się z tym męczę od kilku lat. Tearz biorę żelazo w postaci tabletek do żucia (Ferrum Lek). A za dwa miesiące badanie krwi. Jeżeli o mnie chodzi, to senność itp. już pokonałam. Tera biorę żelazo, żeby mieć krew w porządku, bo nie chcą ode mnie krwi pobierać :( Jestem dawcą krwi i to dla mnie naprawdę ważne, żeby móc oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robicie jakas przerwe w tabletkach zelaza,przed pobraniem krwi w celu zbadania tegoz zelaza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolusowa
Ja miałam i bardzo słabo się czułam. Zaczęłam czytać w internecie jak doprowadzić do normy poziom żelaza w organiźmie , tutaj dużo dobrze piszą http://floradix.pl/pl/blog/ i w ciągu tygodnia zaczęłam się stosować do ich zaleceń i wszystko wróciło do normy, lepiej się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zelaza na własną rękę u dzieci lepiej nie podawać, chyba ze dietą regulowac jak maly niedobor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko ma zaniżony poziom żelaza we krwi... no tragedia. Lekarka poleciła mi Dicofer, to nowy lek dla dzieci, które mają obniżony poziom żelaza we krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamarka

typowe i bardzo nieprzyjemne szczególnie gdy codziennie budzisz się bez siły i jakiejkolwiek chęci do robienia czegokolwiek, żeby nabrać sił i uzupełnić niedodobory żelaza najlepiej jest się wyposarzyć w porządny suplement, który jest naturalny i skuteczny np. te z firmy floradix, próbowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×