Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maria22

Fajna strona o kosmetykach, które można zrobić samemu

Polecane posty

Gość alefajnalala
ja wszystkie kosmetyko robię sobie sama( szampony, odżywki, toniki, balsamy, nawet ujędrniacze skóry) i nie chwaląc się wyglądam po tym bardzo dobrze. W łazience mam takie małe labolatorium, gdzie miksuje składniki. W necie kupuje półprodukty. mam pewność że moje kosmetyki mi nie zaszkoszą, są bez konserwantów i środków toksycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alefajnalala
ale jaką masz cerę, bo ja jestem dobra w kosmetykach do cery trądzikowej ale może na inna też coś wymyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do alefajnalala Chętnie poznam Twoje rady i domowe przepisy.. bo mam bardzo problem z cerą tzn. mam trądzik.. i jestem zmuszona brać antybiotyki (mam kurację na 3 miesiące) w zasadzie widze efekty.. ale nie chcę się tak długo tym truć.. poszukuję własnie jakiś domowych przepisów. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toniczkowa
mam cere tlusta, sklonnna do wypryskow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alefajnalala
hmm ja nie mam gotowych przepisów jak robię tonik czy maść to tak intuicyjnie. Zaczęłam się w to bawić kiedy pojawił się u mnie trądzik. Ja po latach w końcu zrozumiałam że lekarze mnie z tego nie wyleczą a co najwyżej wątrobę mi zepsują zaczęłam czytać o domawych sposobach na moje problemy, potem dopiero zaintresowałam się tonikami własnej roboty a później juz poszło z innymi kosmetykami( ostatnio pracuję nad stworzeniem własnego kremu do twarzy bo to takie proste nie jest). Wykorzystuję duzo cytryny, aspiryny, olejków eterycznych, witamin w tabletkach itd.oczywiście także owoców, warzyw, ekstraktów. Jak będę miała czas to jutro umieszcze tu kilka fajnych przepisów na tłustą, problemową cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że są witaminy w ampułkach:B,C,A,D,E można je dodawać do takich kremów,toników,szmponów,odżywek na pewno dobrze wspomagają kurację, ale nie wiem czy nie są na recepte, bo to jest dosć duże stężenie. Wiecie może cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toniczkowa
Ok, alelefajnalala:) To napisz jak bedziesz miala czas. Maria ja jeszcze nie testowalam dodawania witamin do domowych mikstur. Mozna powiedziec, ze dopiero raczkuje w temacie sporzadzania mazidel :) Ale ciekawie pisza na topiku Natura gora....- dziewczyny maja tam ogromna wiedze, wiec tam zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow, fajna stronka :D ale z tego widzę to trzeba mieć sprzęt profejsonalny.... pipety, menzurki i inne kolby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do---->luthiennn, wiem, że trzeba mieć sprzęt, ale te pipety, dozowniki itp. są tanie np. pojemnik z dozownikiem kosztuje 1,50zł. więc w sumie koszt wszystkich, oprócz tego mini mikserka wyniesie pewnie ok. 10 zł. Na pewno to wypróbuje z koleżanką wtedy wam napiszę co sądzę o tych produktach. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okiennica
rzeczywiscie, ciekawe te www.mazidla. a ten mini mikserek to mozna kupic w roznych supermarketach za grosze (wyglada jak ten do ubijania niby piany na cappuccino) - na przecenach kosztuje ok. 6 zl. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdddd
hmm...no ok natura gora ale przeciez w kosmetykach typowo chemicznych sa rozne kolegany i cos na "ksztalt" botuliny,wiec tego samemu nie da sie wytworzyc w domowych warunkach...i jak tu walczyc ze zmarszczkami...samymi warzywkami,wit duzo sie nie zdziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jamolka
Ja ostatnio próbowałam receptury stąd: http://naturadlapiekna.pl/pl/i/Receptury/22 Fajnie, bo na tej stronce można od razu kupić wszystkie składniki. Tak to bym się bała, że coś pomieszam. Na razie próbuję premu z witaminą E, dam znać po około miesiącu stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×