Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rozpaczfioletowa

Pełno pajączków na nogach i ciagle nowe

Polecane posty

Gość rozpaczfioletowa

Mam 30 lat. Zawsze miałam widoczne żyły na skórze - na nogach rękach, dekolcie, ale ostatnio zauważyłam, że robi mi się coraz więcej pajączków! Poszłam z tym do chirurga naczyniowego i polecił mi zabieg zamykania (w swojej klinice oczywiście), taki po którym chodzi się w uciskających leginsach. Ale czy to się da powstrzymać? Nie palę, ważę mniej niż 60kg, nie jem mięsa, od czego to się może robić? Jak tak dalej pójdzie to nigdy nie założę spódnicy w lato :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz skorzystać z zabiegu skleroterapii - to nieoperacyjna metoda leczenia naczynek. Wskazaniem do zabiegu są min.: pajączki na bocznej i przyśrodkowej powierzchni uda, pod kolanami i na podudziach, oraz drobne żylaki. Zabieg trwa na ogół 15-30 minut, wykonuje się go w pozycji leżącej. Nie wymaga znieczulenia. Naczynka nastrzykiwane są środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ci polecam jazde na rowerku- u mnie to zahamowalo powstawanie nowych i przestały mnie piec i sczczypać. i w ogóle dobrze wypracować sobie mięśnie nóg- wtedy ten cały mechanizm tłoczącu krew w górne rejony lepiej działa. dobrze tez nie siedziec cały dzień na tyłku przy biurku. do zabiegów bym się nie paliła, bo wyskakuja nowe i to bardziej widoczne i w gorszych miejscach[przynajmniej u mnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również mam pajączki na nogach, nie przeszkadzały mi więc o nich zapominałam. Potem zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną i osłonowo na serce, naczynia harmonellę, ku mojemu zdziwieniu pajączki prawie znikły. Spróbuj może tobie też pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jednak poddanie się temu zabiegowi. Masz dopiero 30 lat, całe życie przed tobą, możesz jeszcze nosić krótkie spódnice. Ja mam 27 lat i już jestem po takim zabiegu u dr Rumianowskiego (http://chirurgnaczyniowygdansk.pl/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u ciebie po zabiegu wyskoczyły nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli zdecydujesz się na zabieg to profilaktycznie potem możesz stosowac kompleks witaminowy Harmonella. Ja to stosuje jako osłone do antykoncepcji i po kilku miesiącach stosowania zauważyłam, że wszystkie te małe pajączki poznikały, a nowe sie nie pojawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty od Harmonelli jesteś jakimś ewenementem bo jest udowodnione że antykoncepcja sprzyja żylakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz mi również ginekolog polecił harmonellę w celu ochrony serca i naczyń krwionośnych. Zażywam kapsułki od dwóch miesięcy, na razie zauważyłam że włosy mniej mi wypadają i paznokcie mniej się łamią, dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy słyszałaś o zabiegu termokoagulacji. TERMOKOAGULACJA, to zabieg w którym wykorzystuje się ultraszybką częstotliwość radiową. Jest to technika stosowana w celu uzyskania efektu koagulacji niektórych powierzchniowych niedoskonałości skóry, aby zmniejszyć ich widoczność lub całkowicie je usunąć. Dzięki technice termokoagulacji możemy reagować na następujące problemy: - zmiany naczyniowe, np. pęknięcia naczyń włosowatych, naczyniaki gwiaździste, rubinki, - zmiany skórne, np. brodawczaki, prosaki, włókniaki - przebarwienia, zwłaszcza plamy starcze lub inne powstałe głównie na skutek działania promieni słonecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwkkka9
kup sobie preparat z rutyną i witaminę C - to pomoże uszczelnić naczynia i nie będą Ci tak pękały. Możesz też kosmetycznie lub u lekarza od medycyny estetycznej je pozamykać. Też mam taką tendencję i już się do tego przyzwyczaiłam. Łykam co mam łykać i codziennie na wieczór smaruję nogi żelem galvenoxsoft. Ogólnie jest lepiej niż było, ale do ideału i tak daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ullllkaa
polecam żel galvenox profilaktycznie, a na zamykanie zabieg kosmetyczny - boli ale pajączki znikają na 100%. Oczywiście zabieg nie działa profilaktycznie, dlatego dobrze stosować profilaktykę typu własnie jakieś żele lub kremy na pajączki. One wzmacniają naczynka na nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Good morning
Musisz wzmocnić naczynka od wewnątrz witamina C najlepiej łykaj cerutin 3 razy dziennie a od zewnątrz krem z kasztanowca wzmacnia żyły i naczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście jeśli miałabym się decydować na usuwanie naczyniaków płaskich to bym skorzystała z laserowej formy ponieważ jeśli już naczynka popękają to jednak poprzez zastosowanie kremów nie usunie się całości a jedynie poszerzy się zasięg – szczególnie przy wyborze nieodpowiedniego, taniego kremu. Co o tym sądzicie? http://www.beauty.com.pl/pl/zamykanie-naczynek A stosowanie samej wit C jakoś mnie nie przekonuje z uwagi na to, że jakoś lekarze wiele razy mi o niej mówili biorę ją już od dłuższego czasu dodatkowo stosuje maści i tabletki na wzmocnienie żył ale to nic nie daje, naczynka krwionośne mam słabe i raczej nic mi nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamina E. Szczegóły na blogu akademia witalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim zadbaj o aktywność fizyczną. Mięśnie, pracując, transportując krew do serca, pomagają zapobiegać zastojom żylnym. Zdrowa dieta, utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała, uzupełnianie płynów są bardzo ważne. Rozwojowi niewydolności żylnej sprzyja nadwaga i palenie, siedzący lub stojący tryb życia, a także niewygodne obuwie. Aby wspomóc krążenie odpoczywaj z nogami w górze i masuj nogi. Terapię wspomóż preparatami z diosminą, np. Diosminexem Ulgą w żelu, który jest polecany dla osób z syndromem ciężkich nóg oraz ze skórą skłonną do pajączków naczyniowych i rozszerzonych naczynek. Zawiera również hesperydynę, wyciąg z ruszczyka, witaminę C i olejek miętowy. Dba nie tylko o zdrowie nóg, ale również o wygląd skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×