Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ffffffff333333

STRASZNY BÓL ZATOK BEZ KATARU

Polecane posty

Gość ffffffff333333

Witam. Zaczęło sie 1 miesiąc temu -przytkane uszy przez 2 tyg. Leki na to Mucofluid i Buderhin. Katar zaczął schodzić dość mocno. Tak schodził kolejne 2 tyg - przezroczytsty. Udałam sie do laryngologa i kazał wszystko odstawić. Dał mi flixonase. Od tyg kataru nie mam ale straszny ból zatok. Nie spie po nocach. Byłam wczoraj u lekarza znowu. Powedział że śluzówka wygląda ładnie i że dziwne ze boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W aptekach można kupić Humex. To jest 100% woda morska z bardzo wygodnym dozownikiem. Spróbuj. Na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byc moze trzeba bedzie posciagac Ci z zatok to, co tam zalega - powinnas isc do laryngologa i on Cie pokieruje co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff333333
ponawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkolkkj
dziwne że dał ci leki od alergii - alergia nie boli jak bola zatoki to prawdopodobnie masz jakąś bakterię i flixonase nic ci nie pomoże rentgen zatok troche by wyjaśnił bo na tomografie raczej trudno dostac skierowanie antybiotyk z grupy makrolidów radze przyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkolkkj
a buderin ma takie samo działanie jak flixonase tylko tańszy a mucofluid mi np. pogarszał obrzęk z domowych sposobów to inhalacje z olejku tymiankowego przynoszą ulge przy bólu bo en olejek tłucze wiekszość bakterii, doustnie jakiś lek z pseudoefedryna tez by nie zaszkodził ale lekarz koniecznie bo niedoleczone zatoki odnawiaja się przy każdej infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jakies
zatoki to najgorszy ból jeśli chodzi o głowę :O ja miewam go codziennie i praktycznie za każdym razem pomaga mi ibuprom zatoki. do lekarza nie chcę iść, bo na pewno skieruje mnie na czyszczenie, które jest bardzo bolesne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkolkkj
nie słyszałam o bolesnym czyszczeniu zatok - teraz wykonuje się endoskopowe badanie które nie boli, ewentualnie punkcję która tez nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkolkkj
3 razy byłam na odziale laryngologicznym i mnie nic nie bolał, po operacji czy do zabiegów daja leki przeciwbólowe i znieczulenie wiec nie ma sie czego bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff333333
na RTG wszystko wyszło ok (brak ropy) najgorszy ten ból - szczegolnie zatok szczękowych i zeby bolą :( ciężka sprawa :(:(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff333333
Tomografie miałam w sierpniu tak zrobiłam kontrolnie bo akurat byłam kilka miesiecy wczesniej zapisana.. Oto opis: Przyścienne zgrubienia śluzówek zatok czołowych, szczękowych i komórkach sitowych. Zatoka klinowa prawidłowo powietrzna. Lewostronne skrzywienie przegrody nosowej. Asymetria wielkości małżowin nosowych - większa po stronie prawej. Obustronnie komórki Hallera. Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne. Mysle , jednak, że teraz to chyba jakaś bakteria. Możliwe to by OLEJEK np. tymiankowy wybił bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffff333333
do jk... Jak Ty sie teraz czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odświeżam wątek, ponieważ mi również dokucza ogromny ból zatok, ale nie towarzyszy mu katar. Czuję, jakby miało mi rozerwać głowę, ale nie mogę nic z tym zrobić. Żadne środki przeciwbólowe nie działają. Ten ból najczęściej pojawia się wieczorem. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5_monika
zastosuj sobie urynoterapię do płukania nosa przez 1 dzień i zobaczysz efekt. warto spróbować. może masz zablokowane zatoki i wydzielina nie spływa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli dolegliwości ma małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SEBA 1000
Polecam preparat w aerozolu Aquamer jest to roztwór soli morskiej działa na ostre stany zapalne zatok i katar. Stosowałem na wyjeździe jak mnie dopadł ostry katar dość szybko się go pozbyłem dobrze oczyszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do laryngologa się wybierz! Koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinka3333
Myśmy kupowali do domu inhalatorów głównie po to, żeby sobie radzić z przesuszonym powietrzem, które podrażnia śluzówkę. Aparat nazywa się Alergia Stop. Polska firma, nie jest to podróbka z Chin, ale sprzęt na ateście, bezpieczny o potwierdzonej wydajności. Lek się nie marnuje, trafia do dróg oddechowych zgodnie z przeznaczeniem leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy komuś pomogły domowe sposoby na przewlekły ból zatok jeśli tak to jakie ? Jak zioła to prosze podać jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból u nasady nosa

W styczniu (czyli 7 miesięcy temu) zaczęła mnie boleć głowa, głównie między oczami u podstawy nosa, ból nasilał się wieczorami, nie miałem kataru i poza tym byłem w bardzo dobrym stanie zdrowotnym i psychicznym. Zgłosiłem się do lekarza ogólnego, opinia wydana w 5 minut - zapalenie zatok, recepta na antybiotyk i wziewny lek , na do widzenia krótka zdawka od lekarza że za 6 dni będzie po problemie  ...................nie było ;( Kolejna wizyta za 7 dni i kolejne leki na zapalenie zatok, efekt identyczny jak poprzednio czyli żaden. Zapisałem się do laryngologa prywatnie, chwilami bardzo bolesne sprawdzanie zatok przez nos, gardło i kolejne leki wziewne, jeszcze mocniejsze Dwa tygodnie później  już prawie wieczorami nie funkcjonuje, o 18 jestem w łóżku, środki przeciwbólowe nie działają nawet  oczy ciężko utrzymać otwarte, więc kolejna wizyta u laryngologa, twierdzi że jest obrzęk ale nie wiadomo dlaczego nie reaguje na leczenie, daje następne leki i twierdzi że trzeba więcej czasu, więc czekam ale efektów nie widać.....żeby nie przedłużać byłem jeszcze u kilku lekarzy i efektu nie było. Zrobiłem RTG zatok, wynik pokazał że zatoki są przewiewne, potem tomografia a na niej opis że  z zatokami jest wszystko dobrze. No to po kolei, kardiolog, okulista, badania krwi łącznie z boreliozą, wykryto u mnie jedynie nieznacznie podwyższony cholesterol, kolejny laryngolog sugeruje wizytę u psychologa 😉  Dopiero u neurologa następuje jakaś zaplanowane leczenie, wysyła mnie na rezonans magnetyczny który też niczego niepokojącego nie znajduje, wtedy już wiadomo że to problem dotyczący całego ciała i daje mi leki rozszerzające żyły czyli Cinnarizinum Aforafm, jest to lek działający powoli ale już po 20 dniach zaczynam wracać do żywych, bóle jeszcze całkiem nie ustały ale normalnie funkcjonuje. Jeszcze jedna ciekawostka, pod koniec udałem się do mongolskiego lekarza akupunktury który potrzymał mnie przez 3 minuty za nadgarstki i stwierdził to samo co neurolog chociaż nawet nie powiedziałem mu z czym przychodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majk

Już od kilku osób słyszałem o mini inhalatorze Clip, jednak sam jeszcze nie korzystałem więc trudno mi się wypowiadać, tyle co widziałem to rzeczywiście nieco nietypowy, ale może w ten sposób właśnie ta inhalacja w różnych sytuacjach będzie dostępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×