Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Heidelberg

Heidelberg

Polecane posty

Gość Heidelberg

jestem od ponad pol roku w Heidelbergu i brakuje mi Polakow - nie znam nikogo z kraju... Szukam Polki, z ktora moglabym normalnie pogadac w ojczystym jezyku.... jest tu ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość froschi
jestem w mannheim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidelberg
froschi jestes tutaj jeszcze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Ja jestem z Heidelbergu :D🖐️. Mieszkalam tam przez 15 lat, a teraz od roku mieszkam w Mannheim. Moja rodzina jednak nadal mieszka w HD. A co Ty robisz w HD, studiujesz, pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidelberg
ooo domi :) jak milo:) ja tutaj studiuje i pracuje:) az 15 lat?? to kawal zycia:) a ty co robisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Przyjechalam do HD w 1990 r. jako 13-latka, teraz mam 29. Do Mannheim przeprowadzilam sie rok temu, bo tu pracuje, i zeby miec blizej do pracy postanowilam wlasnie przeniesc sie tutaj. Jaki kierunek studiujesz?? Niespodziewalam sie, ze ktos z HD lub Mannheim zaglada tu na kafe :D. Fajnie, ze zalozylas ten topik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heidelberg napisz cos wiecej
o studiach w de prsoze tzn jak to ogolnie wyglada egzaminy i co wiesz i kierunku bachelor?? i czy mozna powiazac prace na utzrymanie z uni? pisz wszystko co wiesz ! dzieki buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiagi
a ja mieszkam pod frankfurtem i tez ciezko znalezc znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0l_a
a ja mieszkam 70 km od frankfurtu, tez ciezko znalezc znajomych,mieszkam tu dopiero od roku, ludzie powiedzcie gdzie znalezc jakas praktyke miedzy ludzmi zeby szybciej nauczyc sie jezyka, calkiem za darmo, aby byc miedzy ludzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidelberg
olu szukaj kursow tandemowych - gdzie ktos mowiacy po niemiecku bedzie chcial sie nauczyc mowic po polsku. jest to tania i efektywna forma nauki. takie ogloszenia sa w wielu miejscach, w ktorych sa studenci, w szkolach jezykowych itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Witajcie dziewczyny.... Olu, ja na Twoim miejscu, zapisalabym sie na jakis kurs do Volskhochschule.....sa tam kursy roznego typu: jezyki obce, gotowanie, taniec, medytacja, joga. Co prawda sa platne, ale nie sa ta jakies wysokie ceny. Spotkasz tam duzo ludzi, ktorzy maja podobne zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidelberg
domi jak juz widzisz jestem tutaj na doktoracie i jednoczesnie pracuje w klinice. a co ty tutaj robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Pracujesz w klinice? Czyzby w Kopfklinik w dzielnicy Neunheimerfeld? Z tego co zrozumialam, skonczylas juz studia, a teraz piszesz doktorat? Ja pracuje od 5 lat w Mannheim, w koncernie farmaceutycznym (Roche Diagnostics), a dokladnie w controllingu. Mieszkam tu dopiero od roku. Heidelberg znam bardzo dobrze, w koncu spedzillam tam polowe swego zycia:)...tu mam rodzine, tu konczylam szkoly, mam znajomych....Pomimo, ze mieszkam w Mannheim, to i tak jest to "zabi skok" do HD, 10 minut autem, wiec nie robi mi to zadnej roznicy. W zeszla sobote bylam w HD, umowilam sie wieczorem z przyjaciolka w knajpce na "Hauptstrassie", jak to mowia tu mieszkajacy Polacy i w tym moja rodzinka:). Jak Tobie podoba sie HD? Oswoilas sie juz troche z nowym otoczeniem? Skad przyjechalas z Polski? Ja jestem z Bydgoszczy... Tu na kafe jest sporo dziewczyn mieszkajacych w Niemczech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Do "heidelberg napisz cos wiecej"------"bachelor" to nie jest kierunek, tylko najnizszy stopien akademicki. Sa rozne kierunki, po ktorych mozesz zdobyc wlasnie ten stopien.....musialabys sie konkretnie dowiedziec....d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolonoskopowa
domi jaki ten swiat maly:) wlasciwie to w kopfklinik bywam bardzo czesto bo korzystamy z ich sprzetu. pracuje po sasiedzku w kinderklinik:) a w roche diagnostic od marca bedzie pracowala moja kolezanka :):) lubie heidelberg ale nie oswoilam sie z nim, nie czuje sie tu jak w domu. moze potrzeba czasu... pochodzisz z bydgoszczy??? :) a ja studiowalam u krzyzakow hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidelberg
uuups ;) to oczywiscie bylam ja pod nikiem z innego forum hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Rzeczywiscie, swiat jest maly:). Studiowalas u Krzyzakow, czyli gdzie, w Toruniu:D?? Mam nadzieje, ze nie palnelam teraz zadnej gafy:D To, ze nie czujesz sie w Heidelbergu jak w domu, jest zrozumiale, mieszkasz tu dopiero od niedawna, musi minac duuuuuzo czasu, zebys mogla powiedziec, ze czujesz sie tu jak w domu. Pamietam jak dzis, jak to bylo u mnie....przede wszystkim szok kulturowy!! Nowe otoczenie, szkola, jezyk....brrrrr, nie bylo latwo. Z jednej strony bylam jeszcze dzieckiem, a z drugiej juz prawie nastolatka...mimo wszystko napewno bylo mi latwiej, niz Tobie, bo mialam przy sobie rodzine.... A jak Ty sobie radzisz tu na codzien?? Jak radzisz sobie z jezykiem?? Pracujac w Kinderklinik, rozumiem, ze pracujesz z dziecmi. Sorry, ze tak wypytuje, ale jest to interesujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidelberg
niestety nie pracuje z dziecmi. pracuje w laboratorium. moj niemiecki ogranicza sie do: ajne britsien bite. ;) i chyba to jest glowny powod tego ze sie zle tutaj czuje. tak krzyzacy to Torun :) super miasto super wspomnienia .... :) a jak ty sie tutaj czujesz... po tylu latach??:) czujesz sie Niemka? jak sobie radzisz z tym, ze dla niemcow jestes Polka, dla Polakow Niemka? jezdzisz czasami do Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
heidelberg, Sorry, ze tak dlugo sie nie odzywalam, poprostu ostatnio nie mialam czasu, zeby tu zagladac. "ajne britsien bite" :)? To przynajmniej glodna nie chodzisz ;-). Domyslam sie, ze porozumiewasz sie w takim razie po angielsku z ludzmi w pracy? Niemiecki nie jest zbyt pieknym jezykiem:), ale zobaczysz, ze po jakims czasie sie z nim otrzaskasz...:). Taaak, Torun jest rewelacyjny. Lubie to miasto, ma fajny klimat. Torun mozna porownac do Heidelbergu, a Bydgoszczy do Mannheim. A tak przy okzji, to wlasnie Mannehim i Bydgoszcz sa blizniaczymi miastami, ktore oficjalnie ze soba wspolpracuja. Pytasz jak sie czuje? Napewno Polka! Ale taka troche inna:), bo polowe zycia spedzilam poza Polska. Czy dla Polakow jestem Niemka? Raczej nie. Po pierwsze, bedac tam, nie obnosze sie z tym, ze mieszkam w Niemczech, mowie normalnie po polsku, mam tam ukochana przyjaciolke, znajomych, rodzine....Tutaj mieszkajac jeszcze u rodzicow, mielismy w domu (moi rodzice nadal maja) polska telewizje, radio, prase, ksiazki. Przyjezdzajac do Polski, znajomi mowili mi, ze jestem lepiej poinformowana tym co sie dzieje w Poslce, niz oni, ktorzy tam mieszkaja:). Jak czesto tam jezdze? Roznie. Jako nastolatka bardzo czesto. Teraz przynajmniej raz w roku. Ostatni raz bylam tam w marcu 2006. Musze juz leciec....spac:), strasznie jestem padnieta. A tak przy okazji, jutro bede w Heidelbergu:). Ide z rodzicami, bratem i jego dziewczyna do Chinczyka na obiad :). Zajze tu przez weekend, i napewno sie jeszcze odezwe. Pa!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *domi*
Heidelberg, zagladasz tu jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonski
hi czy ktos tu jeszcze z heidelbergu zaglada?? hej odezwijecie sie .ja tez jestem w heidelergu od niedawna i chetnie bzm pogadala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Mam wiele wątpliwości związanych z wyjazdem do Niemiec ( Heidelberg ) - Czy kwestia podjęcia pracy jest realna w tym rejonie? Czy łatwo znaleźć mieszkanie w przyzwoitej cenie na początek? Jak wygląda pomoc socjalna rodzinie z dwojgiem dzieci? Jeśli ktoś sam przechodził temat lub ma wiadomości w tym zakresie bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomoc socjalna ? to tylko kindergeld ktory z reszta sie nalezy a reszta musisz byc w pelni samodzielna pracujaca i oplacajaca swoje rachunki zeby liczyc na pomoc socjalna nalezy conajmniej rok przepracowac na pelnym etacie ! zatem bez zalatwionej pracy nie polecam wyjazdu do DE dwoje doroslych plus dwoje dzieci to wydatek miesieczny plus minus oplaty media jadlo i paliwo ....1500eu przy oszczednym trybie zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam czy ktoras z Pan nadal zaglada na forum? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a zagląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Czy ktos moglby polecic dobra polska fryzjezrke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzychu1983
Czesc nazywam sie Krzysiek jestem od roku w Heidelbetgu.Pracuje jako ogrodnik.Mam 34 lata,kawaler..Chetnie pozna dziewczyne w podobnym wieku.Jestem zazwyczaj usmiechniety bez nalogow.Chetnie wysle zdjecie albo porozmawiam na skype.Moj kontakt to pantomim1@op.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×