Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asia1975

Praha

Polecane posty

Gość asia1975

Ciesze sie,ze powstalo to forum. Mieszkam w Pradze juz albo dopiero 1,5 roku i nie zaluje tego kroku. Z dala od polskich problemow ... Czasami mam tylko wyrzuty sumienie,ze nie tesknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe pytanie
A co robisz w tej Pradze? Wyjechałeś do pracy? Nie dziwie sie, ze nie tęsknisz, ja też mam dośc polskich problemów i czekam na jakąs sensowną mozliwośc wyjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninoczka70
Ja rownież myślę o wyjeździe do Czech,Na razie się tylko zastanawiam ale całkiem poważnie, co prawda nie tak daleko jak Praga ale blizej polskiej dawnej granicy-okolice Karviny. Jak sobie radzisz u Pepików. Napis coś wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ninoczka70
Asia czym się zajmujesz w Czechach? I gdzie mieszkałaś uprzednio w Polsce,może Górny Śląsk???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia1975
Czesc Kochani, jestem w Pradze od 1,5 roku. Dawno, dawno temu, gdy bylam tu na dlugim weekendzie ze znajomymi, stalam sobie w pieknym miejscu na Hradczanach, skad rozposcieral sie przecudny widok na Prage, wowczas zamarzylam, aby kiedys tu zamieszkac, tak na stale. I wiecie co , marzenia sie czasami spelniaja. Ot poprostu wyslalam maila do polskiej szkoly z zapytaniem , czy mnie nie chca. Dostalam te prace. Zaaklimatyzowalam sie tutaj, mam wielu znajomych, jakos tak samoczynnie nauczylam sie czeskiego (nasze jezyki sa bardzo podobna:) Kocham Prage za jej piekno (szczegolnie jesienia), za klimat jaki posiada, za to, ze nigdy sie tutaj nie nudze (pochodze z malej miejscowosci na polnocy Polski). I chyba juz tu zostane ... choc ja jestem takie troszke niespokojny duch. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninoczka70
Asia piękne jest to co piszesz.Fantastyczne!!!Podziwiać za odwagę. Mam nadzieję że i moje marzenia o pięknych Czechach się kiedyś spełnią. Czy możesz napisać coś więcej o "realiach" życia w Pradze tj. zarobki kontra wydatki. Cały czas wszyscy myślą tylko o ZACHODZIE a tu może tymczasem w kraju naszych bliskich sąsiadów żyje sie całkiem, całkiem. Jeśli mozesz oczywiście to proszę napisz parę zdań. pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr10
Cześć Wam! tak Praha To piękna stolica Czech,jest orginalna ,niepowtarzalna, ma swój klimat tak jak Paryż!!!! Pracowałem w Pradze i To jeszcze w browarze o największej tradycji browaru Czeskiego ,,STAROPRAMEN-,ach ta Praha!!! Wiele mógł bym Wam opowiedzieć na temat Prahy ,co tam przezyłem> to wspaniałe, Tam po prostu Chce sie często człowiek Chce zakochać to niesamowite uczucie. czuje jej zapach i klimat !!!!! przeżyjcie to tam polecam gorąco!!!!!!!!!!! pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu! Jestem Filologiem Polskim z wykształcenia...chciałabym zamieszkać w Pradze i spróbować też pracy jako nauczyciel języka polskiego. Proszę napisz, jeśli oczywiscie masz ochotę co trzeba zrobić, jakie są wymagania i gdzie się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia 1975
Witajcie Kochani, sorki,ze mnie nie bylo tak dlugo. Jestem tutaj dopiero ponad 1,5 roku, ale wciaz odkrywam to miasto na nowo. Moim ukochanym miejscem jest Mala Strana, sa takie uliczki, gdzie nie zabladzi zaden turysta :) Tak strasznie (wrrr to slowo samo mi sie "narzuca" - czechizm jak nic) sie ciesze, ze nadchodzi wiosna i rozpocznal sie moje spacery po Zlotej Pradze. Dziewczyny co do pracy w szkole. Istnieje ponad 60 polskich szkol za granica (adres znajdziecie w internecie, nie pamietam). Ja wysylalam najzwyklej w swiecie maila z zapytaniem o prace i w Pradze sie udalo (choc moja kierowniczka miala wielu chcetnych, wybor padl na mnie. Dlaczego - zapytalam po czasie. Bo twoj list nie byl "suchy" :) otrzymalam odpowiedz. Bez ukladow, znajomosci dostalam dobrze platna prace, komfortowe warunki nauczania - mamy 5-7 dzieci w klasnie, szkola panstwowa, bezplatna, grono tez da sie zniesc :) U nas niestety nie ma wolnych wakatow. Caluski z dzis mokrej stolicy Czech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia-dzieki serdeczne za odpowiedz:) Podsunelas fajny pomysl z tymi polskimi szkolami za granica-chyba zaczne szukac takiej pracy. Pozdrawiam Cie serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×