Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oczywiście że

comoże zająć komornik

Polecane posty

Gość Oczywiście że

płacę alimenty na żonę 1200zł.Jestem bezrobotny.I co może zająć komornik,jeśli nasz wspólny majątek nie jest podzielony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zalezy na co
ma zajmowac . Jesli na splate zony to nic nie moze , jesli kredyty i wspolne zobowiazania to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
kredytów nie posiadamy.Mamy tylko nieruchomości wspólne.Żona mieszka w mieszkaniu /450 000zł/ a ja w domu w lesie /300 000 zł/.I jeśli przestanę płacić jej alimenty to jak może wyegzekwować komornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze moze zając ruchomosci w domu ktory pan zajmuje , po drugie moze wystapic do sadu o wyodrebnienie pana czesci nieruchomosci a nastepnie je zajac , zlicytowac a prawo pierwokupu ma wierzyciel czyli zona i przejmie za grosze :-) to tak w skrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tak jak ktos wyżej napisał, komornik zlicytuje Ci dom i zona go przejmie, lepiej płac i nie sciagaj sobie komornika na głowe bo zostaniesz z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście żej
jak komornik może zająć dom jeśli to nie jest moja odrębna własność.Zarówno dom jak i mieszkanie jest ciągle naszą wspólną własnością z żoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw wystepuje wierzyciel lub komornik na jego wniosek o wyodrebnienie wlasnosci , wtedy nie ma problemu nawet jak wlasnosc ma dwoch wlascicieli . Dla zony to jeszcze lepiej bo bez problemu wtedy przejmie calosc. Bez podzialu majatku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitka83
Tak jak piszą powyżej. Obecnie nie mogą tego zająć ale żona może wystąpić o podział do sądu. Przyjdzie ktoś wycenić to i wydzieli jej część a z twojej będą ściągać zaległości. Jak przekroczysz jakiś próg zaległości czyli np 50% wartości twojej części to ją zlicytują i dadzą ci mieszkanie socjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona wystarczy iż w ksiedze wieczystej dokona wpisu o rozwodzie i wtedy automatycznie nastepuje wyodrebnienie wspólwladnosci! Nie trzeba miec podzialu i co najwazniejsze, licytacja nsstepuje na wniosek wierzyciela czyli zony w tym wypadku nawet jak zalegasz z niewielka kwota ! Jest to jeden ze sposobow sciagniecia i wiierzyciel sam decyduje z czego a ze nieruchomosc warta duzo a dlug minimalny... nie ma znaczenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiscie nic nie dadza bo ustawa nie przewiduje juz wykwaterowan. Do lokali zastepcych :-) wazne tez ze np. Dlug to jeden miesiac allimentow a koszt oszacowania nieruchomosci i inne koszty egzekucyjne sa ogromne i placisz je ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawca KC
A w KC coś tam jeszcze chyba pisało, że nie może zająć jednej krowy, worka owsa i jednej pierzyny... p.s. A ty mika biała zmień se nicka na mika wredna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znawco KC daleko mi do osadzania kogokolwiek , autor pyta wiec staram sie odpowiedziec jak to wyglada od strony prawnej - tylko tyle ale jesli chce pocieszeniaa to rzeczywiscie lepiej sluchac innych :-) wolny wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
czyli najlepiej jest przeprowadzić teraz podziału majątku i różnicę na moją niekorzyść zaliczyć na spłatę alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety alimenty to to takie zobowiazanie ktorr trzeba placic i nie mozna go ot tak cedowac lub zaliczac na poczet splaty. Podzial oczywiscie wczesniej czy pozniej nalezy przeprowadzic ale z punktu widzenia alimentow li tylko ja bym tego teraz nie robila:-) nie znam sprawy bo to wszystko zalezy od wielu czynnikow wiec najlepiej byloby udac sie do jakiegos radcy:-) ale ocxywiscie jest pare mozliwosci .zadales pytanie co moze zabrac komornik wiec odpowiedzialam reszta to juz inny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawca KC
Ja sie zastanawiam z czego ty sie cieszysz? Albo wredota, albo głupota - ale odpowiadasz prawidłowo ;) Autorze -> im szybciej spłacisz dług alimentacyjny i zaczniesz płacić na bieżaco - tym dłużej pomieszkasz sobie w lesie. Ale chyba nie pomieszkasz zbyt długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli ex to zla kobieta byla ...to Znawca moze miec racje-dlugo nie pomieszkasz w lesie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawca KC
Każda ex to zła kobieta była. A teraz jest jeszcze gorsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedna z opcji: szybki podzial majatku , najlepiej notarialna ugoda , ex mieszkanie ty dom i potem darowizna na kogos :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawca KC
I z czego ty tak miche grzejesz? Skarga pauliańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarga paulianska w przypadku gdyby istnial dlug w stosunku do wierzeciela i toczyloby sie juz post egzekucyjne a autor wyraznie napisal ze ...co by bylo gdyby zaprzestal..czynnosci o ktorych napisalam i mysle nalezaloby wykonac przed powstaniem dlugu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawca KC
Nie jest konieczny dług i egzekucja już. Jeśli wyzbył się majątku w celu powstania długu i niemożności zaspokojenia - skarga pauliańska tuż. Tuż-tuż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znawca KC
Ty sie odzywasz - czyli jedno i drugie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
póki co posiadam środki na te alimenty/sprzedałem swoje mieszkanie w Wa-wie,Ale do kurwy nędzy,jak długo mogę płacić tej mendzie?Mam już 61 lat i nie mam już chęci zakładać nowego związku.Mieszkam samotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec zrob tak jak radze :-). Mozesz tez dla pewnosci poradzic sie. W jakiejs kancelarii. skarga paulianska , nawet gdyby ex o niej wiedziala, nie zadziala :-).To jedyne rozwiazanie - pozbyc sie wlasnosci na siebie lub ...dogadac sie z ex :-) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miki małs 2
Dokonaj podzialu i przepisz wszystko co masz na konkubine a komornik bedzie mogl cie cmoknac w pompke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
no no a konkubina go pogoni w pizdu i zostanie z niczym :D rewelacyjna rada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będziesz płacił do końca jej
albo twojego życia, powiedz dlaczego sąd zasądził alimenty dla byłej, jest niepełnosprawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla konkubiny...........?????
Miki małs 2 Dokonaj podzialu i przepisz wszystko co masz na konkubine a komornik bedzie mogl cie cmoknac w pompke chyba cię pierdolnęło! komkubinie?juz widzę jak mu zona na to pozwoli nie znasz idioto prawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i???
a dlaczego płacisz byłej zonie alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×