Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agneees944

Czy powinna oddac mu pierścionek zareczynowy?

Polecane posty

Gość agneees944

Czesc dziewczyny! Sprawa jest powazna probuje uswiadomic kolege na temat tego co powinno sie stac z pierscionkiem zareczynowym po roztsaniu. Sytuacja wyglada tak, ze koles kupuj***ardzo drogi, podkreslam bardzo drogi pierscionek narzeczonej, po czym po roku zareczyn okazuje sie, ze od jakiegos czasu laska zaczyna krecic na boku z jakims innym... Wiadomo, zareczyny zostaly zerwane i slub odwolany no i pozostaje kwestia pierscionka, czy niedoszla zona powinna go zwrócic? Jakie jest Wasze zdanie? Potrzebuje wiele opinii. takze piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli z jej winy nastąpiło zerwanie to powinna zwrócić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ma honor, to zwróci. Jeżeli nie ma, nie zwróci. Decyzja należy do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normy obyczajowe i społeczne w Polsce nakazują jednak pierścionek oddać, a przynajmniej zapytać, czy mężczyzna życzy sobie zwrotu podarunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierścionek jest prezentem. Nie ma przymusu oddawania go. Będzie chciała to odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co , chcesz pierscioneczek dla siebie " życzliwa " koorfo? Sama pewnie nakablowalas. Stać go było, dał, wiec sobie dziewczyna nosi lub nawet moze zmienić na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierścionek to nie jest prezent. pierścionek do czegoś zobowiązuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest prezent urodzinowy czy na Mikołaja. To symbol zawarcia umowy, gdzie praktycznie obowiązują zasady jak w małżeństwie, jeśli kobieta złamie zasady powinna ten wkład zwrócić, jeśli mężczyzna złamie to zależy od kobiety czy odda czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinna zwrocic . Przynajmniej w takiej sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nam na wykładach z prawa cywilnego wykładowca jasno powiedział - pierścionek zaręczynowy się zwraca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prezent. Koorfo. Znasz takie słowo? Pierścionek jest dla 1 kobiety na 1 raz, to nie kubek , zeby trafiał w rożne ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agneees944
że pierścionek zaręczynowy to nie prezent to nawet ja wiem imbecylu !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:25 wykłady chyba na produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starpawn_
Uważam, że pierścionek zaręczynowy się zwraca. To nie jest prezent, tylko symbol... Dziewczyny, które nie zwracają, są baardzo pazerne. Baardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Prezent. Koorfo. Znasz takie słowo? Pierścionek jest dla 1 kobiety na 1 raz, to nie kubek , zeby trafiał w rożne ręce lapka.gif Zgłoś" X Kto to pisze ? Facet czy dziewczyna ? Kazda z honorem odda pierscionek , a juz na pewno powinna kazda , ktora wali narzeczonego w rogi :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kodeks dobrych manier mówi jasno, że kobieta powinna oddać pierścionek po zerwaniu zaręczyn...wiem,że błyskotka pewnie jest ładna i kosztowna ale czy to jest warte twojej tzn jej klasy? Z drugiej strony mężczyźnie nie wypada tej błyskotki od ciebie przyjąć, więc jeśli jest dobrze wychowany klejnotu nie stracisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to pisze właśnie jakaś koorfa której nie poszło coś z czymś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doonia
Podobno jeśli rozpadają się zaręczyny z winy kobiety (wtedy kiedy ona zrywa) to jest przyjęte, ze oddaje ona pierścionek. Tak mi się wydaje i tak slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oddałam pierścionek i szczerze to byłam zadowolona z tego, uspokoiłam sie gdy juz było po wszystkim do pamięci nie jest potrzebny bo i tak masz to we wspomnieniach. moim zdaniem to nie warto sobie zarzymywac pierścionka jest to nie potrzebne rozpamiętywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli ma się honor i klasę to powinna się oddać a jeśli nie oddała to nie ma w sobie klasy i jest bardzo "krwiożercza" :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak z jego winy to sobie zatrzymuje na pamiątkę? Nie lepiej rzucić mu go w pysk? Chciwość wygrywa z godnością, baby jednak są chytre... jak dzieci :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:58 nie wszystkie , ale chciwe jak najbrdziej tez bywaja co widac na zalaczonym temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinna mu oddac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mu nie odda to niech zgłosi do Urzędu Skarbowego że ona nie zapłaciła podatku od darowizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam że można i tak ale bez przesady :-P Generalnie pierścionki zar. się oddaje bez względu na to przez kogo się rozsypało. Takie mam zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona nie ma wstydu. Nie dość że mu przyprawiała rogi to jeszcze zatrzymała pierścionek:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem czy mu przyprawiała rogi czy nie i tak powinna zwrócić bo to nie prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temat oklepany :-P Ale pełna zgoda :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak mu nie odda to niech zgłosi do Urzędu Skarbowego że ona nie zapłaciła podatku od darowizny" x Dokładnie:) Pierścionek zaręczynowy nie jest prezentem. W przypadku zerwania zaręczyn podlega zwrotowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agneees944
2017.07.18 właśnie o to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×