Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakilla

głupia moda językowa w miłości

Polecane posty

Gość jakilla

osatnio dotarła do nas inwazja homosłownictwa czyli słownictwa wymyślonego przez gejów aby zamącić sytuację. Na przykład szeroko rozpowszechnione użycie słowa "partner" zamiast chłopak/dziewczyna czy nerzeczony/-a. następne w kolejce jest zastąpienie słów rodzice.matka.ojciec słowanmi opiekun czy strażnik. Wzywam rozsądnym nie dajmy tak pedalić naszego języka. Polszczyzny trzeba bronić przezd ideologami i politykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmiczny25
Środowiska gejowskie promują też inne dziwolągi np. homofobia - czyżby lęk przed człowiekiem ? Komuna też zakłamywała język !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co określisz tę relacje np. w przypadku pary po czterdziestce, która z wyboru żyje od lat w konkubinacie? Jak taki pan ma nazwać swoją partnerkę? Dziewczyną czy narzeczoną? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakilla
zgodnie z prawdą - kochankowie. Partnerzy to w interesach albo w robocie są ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i cooo
? Mam mojego 50-letniego partnera przedstawiać rodzinie:"mój kochanek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się. Kochanków łączy wyłącznie seks, partnerów - życie. Często wspólne finanse, dzieci, dom itd. Wszystko to, co łączy regularne małżeństwo. Natomiast z powodu braku owego papierka nie można tych ludzi nazwać mężem i żoną. Ponadto swoło \"kochanek\" ze wzg. na zabarwienie erotyczne nie nadaje się, by stosować je w sytuacjach o charakterze formalnym. Nie przedstawisz towarzyszki życia - dajmy na to - szefowi, mówiąc: \"Panie X, oto moja kochanka, Monika. A to nasze dzieci, Krzyś i Julka.\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgg
Autorko - zwyczajnie się czepiasz. Jak Ty nazywasz swojego "partnera" to Twoja sprawa, a jak to robią inni to też nie Twój interes. i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×