Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anukas

jak ułożyliście płytki w małych łazienkach? (odcienie)

Polecane posty

teraz panują trendy układania płytek asymetrycznie , jakieś pionowe pasy , dekory , każda ściana w innym kolorze w dużych łazienkach można poszaleć,ale w małych ? już nawet nie chodzi mi o konkretną wielkość kafli i ich konkretny kolor , ale jak rozmieściliście odcienie? głównie w małych łazienkach płytki już prawie mam upatrzone , nie wiem jednak jakie wybrać ? w serii jest brąz ciemny , brąz jasny i jasnobeżowy z dekorów zrezygnuję , ale chciałam kolorami płytek ciut urozmaicić jak radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja sasiadka
moze zrob na podlodze szachownice, a ściany 1 w ciemnym tonie 2 w jasnym, na przemian bądź 2 sciany (przy kacie prostym) na jasno i 2 na ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgdfhdfhfh
Ja bym zrobiła wszystko z jednej serii obowiązkowo. Podłoga deko ciemniejsza niż ściany, a dekory tylko na ściance, z kórej zbudowany jest geberit plus ewentualnie obudowa wanny. Więcej bym nie dawała wzorków, bo zmnijeszy to optycznie łazienkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podłogę w kolorze ciemnego brązu albo coś jak palona kawa ,na cześci z prysznicem mam mozaikę kremowo-bezowo-czekoladową a reszta płytek na pozostałych ścianach jest kremowa i ciemnobrązowa zwykła gładka listwa wykończeniowa(bodiuraczy jak to się zwie ) ,bez ozdób mozaika wiadomo jest w plastrach ,płytki na ścianach małe kwadratowe 13x13 ,terakota na podłodze 30x30 ma fakturę drzewa fugi na ścianach kremowe a na podłodze takie ciemne jak terakota kafle te zwykłe na ścianach mam na wysokość 160 tylko część z brodzikiem jest do sufitu wyłożona mozaiką dla mnie może być ,nie mam miejsca na jakieś szaleństwa ale jest czysto i schludnie a dodatki mogę sobie wymieć kiedy tylko mi się chce ,teraz mam turkusowe ,innym razem mogą być pomarańczowe a jeszcze innym oliwkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapelinder
Małej łazience szkodzi kombinowanie. Najlepiej będzie wyglądała kiedy wszystkie ściany będą w tych samych płytkach, a podłoga w ciemniejszych. Ewentualne ścianka z wc w innym kolorze. Warto wziąć pod uwagę wysokość łazienki. Należy ułożyć płytki tak, żeby nie powstała studnia. Można też wykorzystać ich wymiary dla optycznego powiększenia łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jaśniejszych płytek możesz ułożyć coś jakby obramowanie lustra,a na podłodze jaśniejszy "dywanik" obok kibelka czy wanny.W małej nie można przekombinować.Ja mam łazienkę zielono żółtą,oprócz polecanych obram lustra i dywaniku mam "obraz z dekoru /motylek/na zielonej ścianie żółte kafle.Ale ja jestem zwolenniczką zasady,że mi się ma podobać i mam serię kuchenną w łazience :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam małą łazienkę
Na podłodze mam brązowe kwadratowe płytki 33x33 cm, położone normalnie, nie żadne karo czy inne. Na ścianach z tej samej serii mam prostokątne jasnożółte kafle chyba 25x33 cm (chyba), położone poziomo i do wysokości 210 cm. Wyżej biała farba. łazienka jest malutka, jakieś 1,7 x 1,8 m, mieści się tylko wanna 140 cm, umywalka stojąca na podwieszanej szafce i kibel z geberitem. Żeby nie było nudno mam jeszcze ułożone dwa paski z dekorów z tej samej serii co płytki, paski o szer. 10 cm idą pionowo na dwóch końcach wanny. Z różnymi kolorami ścian bałabym się kombinować w tej łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiornik techniczny gazu
dobrze jest mieć raczej jaśniejsze płytki głownie na podłodze , na ścianach też jasne dość ale np z wzorkami np ciemnymi wzdłuż ściany (takie wąskie płytki się daje z wzorkiem do gładkich po długości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a najlepiej to mieć dwa kolory płytek i do tego na jednej mega wielkie lustro wbudowane w ścianę ,to jest to ,optycznie powiększy pomieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do """ ryjekkk""" jak ta listwa jest rozmieszczona? pionowo czy poziomo i w którym miejscu , fotka mile widziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listwa idzie w poziomie ,bo ma bardzo wysoką łazienkę ponad 280 cm ,no i jest jako odcięcie płytek od reszty ściany ,mam nią zrobioną ramkę wokoło lustra takie coś tylko brązowa http://www.leroymerlin.pl/produkty/cygaro-piwonia-brazowe,1103882911,1259934819.html ,zwykła listwa wygląda jak ćwierćwałek ale z ceramiki do tego takie płytki podłogowe http://www.eplytki.pl/oferta.php?s=produkt&id=44647 pomyliłam się co rozmiaru of kors 33x33 :) taka mozaika w prysznicu http://www.artbud.pl/_var/gfx/e8e46bd08dd5e55d8f543c9ae8b2125e.jpg ściany i sufit białe przepraszam ale zdjęć nie podaje nawet znajomym z forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heidgęgegojau
la właśnie remontuje też łazienkę i nie wiem jak urządzić.Mam łazienkę 2 metry na 3 metry długa.łazienka jest dość niska ma 190m.macie kobiety jakieś pomysły?marzą mi się brązowe kafelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatnia wypowiedz moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryjekkk bardzo ładna ta łazienka i płyteczki nie do samego sufitu , jednak moja łazienka ma tylko 240 cm wysokosci i jak zrobię do wysokosci drzwi to czy nie podzielę łazienki i nie będzie niższa? sama nie wiem , kurcze mam dylemat nie mogę podjąć decyzji jak w takim maleńkim pomieszczeniu zrobić żeby było ładnie a nie przeładowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solenero -ja mam łazienkę wąską i długą ,nie pamiętam dokładnie ale krótsza ścianka jest na szerokość płyty/kg czyli z tego co pamiętam to 125 lub 135 cm (nie dam reki odciąć ) na całej szerokości mam brodzik wyłożony do sufitu mozaiką i szklane drzwi do brodzika ,ale to jakieś szkło z domieszką czegoś ,no nie wiem co to bo mąż to znalazł i kupił ,ale jest ładne przeźroczyste i widać nawet prze zamknięte całą mozaikę i jej czystą barwę . Potem mam umywalkę z szafką (którą żałuję troszkę bo jest cała biała a chciałam z dodatkiem drewna ciemnego drewnianymi dodatkami :() potem mam pralkę od góry otwieraną i tyle .Nad umywalką jest lustro wmontowane w ścianę i kinkiety dwa plus plafon na suficie jak wcześniej wspomniałam .Kosz na pranie narożny koło pralki i właśnie szukam jakieś półki narożnej do podwieszenia bo troszkę mało schowków mam .Drzwi mam w kolorze calvados .Nie mam kibelka jednak w łazience ,ale w osobnym pomieszczeniu .łazienka jest na szerokość trzech płyt k/g (tak zapamiętałam po samych płytach :D)wszystko jest na jednej ścianie bo inaczej bym się nie ruszyła wcale :( ale dobrze ,że w ogóle jest . Bardzo podobają mi się również białe płyteczki z dodatkiem świeżych kolorów takich jak limonka ,wrzos ,lila :) a ta łazieneczka nie ma wcale płytek ,ale dla mnie jest urocza :) http://projektylazienek.blox.pl/resource/zolta_wiejska.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podam kilka przykładów...
śliczne te łazienki , najbardziej podoba mi się ta żółta , taka świeża bez zdobień , mi osobiscie dekory podobają się , ale boję się dać do tej klitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........................lllll
Na tej stronie są projekty małej łazienki www.kreatornia.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam małą łazienkę
do solenero - moje płytki są z serii bambus paradyża albo tubądzina nie pamiętam dokładnie. Płytki są ułożone do wysokości drzwi - nic się nie dzieli i moim zdaniem wygląda to lepiej niż takie zabudowane do samego sufitu. Zwłaszcza, że akurat kończy się na pełnej płytce, najgorzej jak trzeba ciąć i potem pod sufitem są takie połówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byle by na całości płytki.Zgadzam się z przedrozmówczyniami,całość ma kończyć cały kafek.Choćby wyłaził ponad drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dalszym ciagu potrzebuję porady , wybrałam płytki może nie zgodne z trendami:))))) ale mi się spodobały w sklepie , na stronie internetowej nie wygladają szczególnie , gdybym ich nie widziała na żywo nie wybrałabym ich :)) http://www.kwadroceramika.com/kolekcje/14/26/Magnolia_Muscari.html podloga jest tylko brązowa , zastanawiam się który kolor wybrać na ściany jasny beż czy tą ochrę, czy jakoś pomieszać dawać dekory ? jeżeli tak to które i gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy robia teraz lazienki w kolorze bezu... a ja mam kupione plytki do mojej lazienki: ciemnoszare z bialymi odcieniami na podlodze duze kwadratowe i na scianie duze biale z szarymi odcieniami i pasek po srodku z krysztalkow czarnyc, szarych, bialych i srebrnych. do tego srebrne listwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesperowana Domowa Żona to masz łazienkę w najmodniejszych kolorach ponoć :) podobaja mi się takie kolory , jednak u siebie wybiorę tą ochrę , kolor taki zółtawy , mój mąż jest tradycjonalista i nie godzi się na jakieś ekstrawagancje w łazience jak łupinka orzecha :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daj maksymalnie 2 rodzaje
kafli, jednolitych a przede wszytkim skoncentruj sie na tym,zeby porobic szaflki ( np za lustrami) na drobiazgi, bo to one robia wrazenie balaganu i przeladowania. Ręczniki tez jednolite,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam tu pan
czy teraz układa się jeszcze ciemne do połowy a jasne do góry? czy to już obciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acanak
też mnie ciekawi ten temat , planuję remoncik łazienki , czy płytki w jednym kolorze bedą żle wygladały? czy muszę kłaść dekory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×