Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kejt lubi sprzątać

Która z Was robi sama sushi?

Polecane posty

Gość kakosiarkakosiarka
Ja robie!!!! Uwielbiam robic i jesc. Nalepsze z lososiem i serkiem philadelphia!!! Mniam, ale mi smaka narobilas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem jak to jest
A skąd bierzecie dobrego świeżego łososia? Jakieś zaufane sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zwykle kupuję w Almie. Dostawa jest raz w tygodniu i wtedy warto kupić, bo jest naprawdę świeżutki. Jeszcze lepszym źródłem jest Selgros - tam dostawy są częściej i oczywiście cena jest o wiele niższa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ja kupuję w Kuchniach Świata, co środę jest tam świeży łosoś i świeży tuńczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Architekt_80
Szkoda, ze zaczelas temat od Ktora robi sama sushi. Bo sa tez mezczyzni ktorzy uwialbiaja ta potrawe. Ja jestem smakoszem sushi od wielu lat. Na szczescie mieszkam w Lodnynie i sa tutaj specjalistyczne sklepy w ktorzy sprzdaja skladniki prosto z japoni jak i ryby najwyzszej jakosci klasy przeznaczonej na sushi. Nie kazdy swierzy losos czy tunczyk nadaje sie na sushi. Pamietajcie , ze za duzo sushi nie mozna wcinac bo taki tunczyk dajmy na to ma w sobie duzo rteci. Mozna o tym poczytac w internecie. Jestem zdumiony ze w Polsce mozna kupic specjalny ryz do sushi oraz inne skladniki do jego przyrzadzenia, nie wspomne juz o rybie. Jelsi chodiz o serek philadelphia to tutaj nie ma z tym sushi, to jakis Polski wymysl. Goraco pozdrawiam fanow i fanki sushi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
temat został założony w celu reklamy bloga ;) więc tym zwrotem do bab się nie przejmuj ;) w Polsce można kupić praktycznie wszystko, to tylko kwestia ceny, można robić najbardziej wymyślne sushi na świecie z nietypowymi dodatkami, tylko po co? tradycyjne sushi jest bardzo proste - trochę ryżu, odrobina chrzanu wasabi i świeża, odpowiednio pokrojona ryba albo podobnie, tylko owinięte w glony zauważyłam, że w polskich restauracjach serwujących sushi bardzo popularne są rolki z pieczonym łososiem i bardzo słodkim sosem w stylu podgrzanego, dosłodzonego i zagęszczonego sosu Teriyaki, no i jak jeszcze walną do tego ulubiony przez większość serek, to już jest pełnia szczęścia ;) mnie osobiście to tak średnio smakuje, chociaż zimą bywa to miłą odmianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, serdecznie przepraszam wszystkich mężczyzn na forum. Fakt, to mężczyźni często są mistrzami w kuchni. Przykładem jest mój mąż, który robi najlepsze sushi na świecie! A ja jestem pojętną uczennicą ;) W Polsce sushi staje się coraz bardziej popularne i można już tu kupić wszystko do jego przygotowania. Jeżeli chodzi o serek typu Philadelphia to rzeczywiście tylko w Polsce się w tym spotkałam, ale jak wiadomo, co kraj to obyczaj ;) Ostatnio np. dowiedziałam się, że żaden Japończyk nie je sushi pałeczkami - to typowo europejski wymysł! Oni wcinają je rękoma i już! Ja też tak ostatnio robię, bo jest wygodniej, a w dodatku mam świetną wymówkę, gdyby ktoś się czepiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może ze dwa razy robiłem sushi sam i ma to taką zaletę, że mogę skomponować taki zestaw na jaki mam ochotę, wrzucić wszystkie składniki o jakich "zamarzę" :) Tak czy siak wolę sobie rolki zamówić z suszarni do domu, tak jest najwygodniej i najsmaczniej, zwłaszcza w warszawskim Sushiberry. A wybór jest na tyle spory, że zawsze znajdzie się coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jadamnamiesciesushi
Kiedyś sushi robiłam dość często sama ale po tym jak znajoma wyciągneła mnie do Sushi Wesoła,sprobowałam sushi i zobaczyłam cennik to dałam sobie spokój i zrezygnowałam z robienia w domu!Zdecydowanie bardziej opłąca się zjeść na mieście niż robić samemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nigdy nie jadłam sushi ale mam ochote teraz sporowac po tym jak piszecie, ze jest pyszne :) Macie jakies strony gdzie pozniej łatwo sie za to zabrac? Lista produktow itp? Gdzie to wszystko najlepiej dostac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sama robię sushi w domu i jestem fanką tej potrawy. Jeżeli też ją uwielbiacie to polecam wam www.sushisklep.pl Można tam znaleźć odpowiednie akcesoria do przygotowywania i jedzenia sushi. Każdy kto uwielbia tę potrawę powinien mieć takie akcesoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paniezbyszku
Sushi jest pyszne, pierwszy raz spróbowałam i od razu się zakochałam. Rewelacyjnie przyrządzone można znaleźć np na pizza portal, ja mieszkam w zielonej górze więc szukam sushi zielona góra - jest bardzo dużo fajnych restauracji! https://pizzaportal.pl/zielona-gora/dostawa/sushi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×