Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wredna żona

Masa do tortu.

Polecane posty

Gość wredna żona

Zamierzam zrobic tort (dla męża) i szukam przepisu na dobrą mase! Moze ktoś poleci coś pysznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosty i dobry krem
jest ze smietany kremowki- kupujesz smietanke- ze dwa kubeczki i ubijasz dodajesz cukier i utrwalacz do smietany taki fix- lub odrobine rozpuszczonej zelatyny-ale nie koniecznie mozesz dodac do samku kakao,czy wiorki ladnie wyglada gdy biszkopt jest czarny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosty i dobry krem
i dobra jest masa taka gotowa do karpatki :) mozesz spokojne jej uzyc do tortu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajaponajmniejszejliniioporu
bardzo dobre sa gotowe masy dr oetkera-ja polecam ajerkoniak, wcale nie trzeba dodawac masla - wtedy jest bardzo lecuitka, puszysta i nie tak kaloryczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam rowniez ten do karpatki...jest wersja light...wiec tylko mleczko i...b. dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna żona
Dziękuje wam bardzo za rady. Mit Twoj przepis koniecznie wypróbuje! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piję codziennie alkohol z ewą
a te masy tortowe w papierkach ?jak sie z nimi obchodzić? miesza się je z czymś czy tylko ta zawartośc papierka miesza się mikserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Masy z torebek ubija się z mlekiem:) i ewentualnie dodaje sie masło roślinne, ale bez masła jest lżejsza i mniej kaloryczna:) Ja tez tylko takich używam, są w różnych smakach, mało pracy i zawsze się udają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancia76
Ja osobiście polecam masę z jajek ubitych na parze .5 jajek i dwie szklanki cukru ubić w metalowej miseczce na garnku z nie dużą ilością wody.Należy ubijać ponad pół godziny,aż masa będzie gęsta i taka ciągnąca.Miksujemy dwie kostki masła prawdziwego i dwie margaryny i do tego stopniowo dodajemy ostygniętą masę jajeczną.Potem dolewamy pół szklanki spirytusu i sok z cytryny oraz olejek do smaku ,ja daję rumowy.Pyszniejszego kremu nie jadłam ,polecam ,bo robię go od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _wredota_
Ja lubie mase-krem z Gellwe, najbardziej czekoladowy i smietankowy. Jak robie tort czekoladowy, to przekladam gotowe spody do tortow tym wlasnie kremem, na wierzchu ukladam okragle biszkopty, to zalewam polewa i ew jakies wiorki czekolady :) A ostatnio zrobilam to samo, tylko masa smietankowa. Zamiast czekolady i polewy dalam owoce i galaretke :) Calkowity czas wykonania...z 15 min :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znam masę budyniową
gotuje się gęsty budyń waniliowy (gdzieś na połowie mleka) i ubija mikserem z miękkim masłem i cukrem- mozna dodac kakao lub rozpuszczonej czekolady....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buziaczek871
mam pytanie a do tej masy do tortow ubijanej na parze to napewno dodaje sie dwa masła i 2 margaryny?prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem ,ale chyba Mit się pomyliła w przepisie :(jak dwa jajka i trzy kostki margaryny ?:OCzy to nie smakuje jak sama margaryna o posmaku jaj?:ONie żebym się czepiała ,ale mnie to ciekawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobila mase wg przepisu anci i chcialabym sie z Wami podzielic opinią. Masa ma piękną konsystencję, do tego rozpływa się w ustach. Smaruje się lekko, po przestudzeniu robi sie idealnie twardsza. Natomiast dodatek margaryny moim zdaniem negatywnie wplywa na smak. Ja dalam masla roslinnego a i tak czuc bylo ten sztuczny posmak. Dodatek olejku cytrynowego załatwił sprawę i masa wyszła bardzo smaczna. Ale w mojej opinii mogłaby byc smaczniejsza. Inne masy są też smaczne, a nie zabierają tyle czasu. Może chodzi o te tłuszcze dodane? Bo sama masa jajeczna smakuje swietnie, dodatek masla i margaryny ją psuje. Nastepnym razem zaryzykuje i dodam mniej tluszczu i ogranicze sie tylko do 2 kostek swiezego masla, powinno byc smaczniejsze. Aha, zamiast polewy zamowilam na allegro taki placek marcepanowy- jest to gotowy marcepan rozwalkowany w placek i zwiniety w rulon. Przykrywa sie tym tort i efekt jest wspanialy, wygląda elegancko jak z cukierni. Ja uwielbiam marcepan, dzieci jednak zjadly biszkopt z masą, ale marcepan zostawily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama piecze torty,w życiu nie dodała do masy margaryny,ani masła roślinnego-ma być prawdziwe z tym,że mało komu chce się robić takie klasyczne masy,bo to trochę uciążliwe,jak mieszkałam w domu to musiałam ubijać jajka na parze,a później dalej ubijać w zimnej wodzie,żeby wystygła (w dodatku bez miksera :o-masakra),ale masy były smaczne ja idę na łatwiznę i ubijam śmietanę,dodaję mielone orzechy,trochę rozpuszczonej żelatyny (zamiast śmietan-fixu) i mam tort orzechowy,a w sezonie truskawkowym-do śmietany daję truskawki-łatwo i szybko ostatnio byłam na imprezie i podano tam tort,robiła go babka,która zajmuje się tym w okolicy i jest najlepsza,tak pomyślałam,ze ludzie chyba już nie wiedzą,jak smakują prawdziwe torty,tamten był niesmaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukiernik ze hej e=u
Najprostrzy sposob na zrobienie wspanialej masy do toru, o cudownie puszystej konsustencji i pieknym czekoladowym kolorze. Robie taka mase na codzien i zawsze wychodzi doskonala. Potrzebne skladniko to peto kielbasy zwyczajnej lub ze cztery parowki ,100 gram masla lub innego tluszczu ,lyzka oleju rycynowego i szklanka zsiadlego mleka. Czas przygotowania zalezny jest od predkosci spozywania Na poczatek zjadamy kielbase lub parowki wraz z maslem przepijajac olejem rycynowym uwazajac by nie dopuscic do tego by olej sie zwazyl nastepnie wychylamy szklanke zsiadlego mleka ( wazne by bylo gorace) a nastepnie juz smialo mozemy przygotowywac biszkopt bo masa powinna sie pokazac za ok 3-5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do cukiernika
Wprobowalam, mysle ze lepiej bedzie bez masła, bo to tak sztucznie ale drogi cukierniku dziekuje za pomoc, bardzo pyszny tort wyszedł . Hahaha pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilham
a czy ktos ma przepis na taka mase jak nasze babki robily wlasnie na bazie jajecznej lub maslanej ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoart
Witam! Ja znam przepis budyniowej masy. O,5 l mleka 2 łyżki cukru 2 żółtka 2 łyżki mąki pszennej 2 łyżki mąki ziemniaczanej 1 op cukru wanilinowego kostka masła Część mleka przelać do garnka i wsypać cukier, reszte mleka przelać do większego kubka tak żeby się zmieściły inne składniki. Do kubka z mlekiem dodać reszte składników i dobrze wymieszać, poczekać aż mleko w garnku się zagotuje i wlać wymieszane składniki z kubka (robi się jak budyń domowej roboty) Odstawić do wystygnięcia. Kostke masła ubijać z budyniem dodając po łyżce. Odstawic na pół godziny do lodówki i gotowa masa na tort. Polecam przed nakładaniem masy dobrze biszkopty nasączyć wodą z sokiem z cytryny i ja pod masą jedną powierzchnię tortu smaruje dżemem truskawkowym lub jagodowym :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowa masa do tortu 3 jajka średniej wielkości 25 dkg masła 3 łyżki cukru cukier waniliowy, spirytus jajka umyć, oddzielić żółtka od białek.Miękkie masło utrzeć na gładką masę.Białka ubić na sztywno ,wsypać cukier i miksować aż się rozpuści.Na koniec dodać rozbełtane żółtka i lekko wymieszać. Dodawać po łyżce do masła ,cały czas miksując ,potem dolać spirytus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilham
dzieki serdeczne, za podpowiedz bo mieszkam w kraju gdzie nie ma tradycji robienia tortow lub ciast przekladanych masa. A to askocze rodzinke na niedzielnym obiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trishhh
dobre są masy śmietanowe z dr.oetker które dodaje się do ubitej śmietany pychota są różne smaki malinowy, czekoladowy i śmietankowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilham- do masy podstawowej można dodać kakao , suchą mieloną kawę , zaparzone mlekiem mielone orzechy włoskie.dobry też jest krem masa podst. + kosteczki kolorowych galaretek[1 galaretka+1szklanka wody]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Mam takie pytanie otóż chciałabym zrobić tort na walentynki jestem jednak bardzo ograniczona ponieważ nie jestem w Polsce tylko za granicą i nie wiem jak tu wygląda proszek do pieczenia mąka itp... Jednak mam gotowe ciasto dr etkera kopiec kreta i tak pomyślałam że może dodam jakąś masę orzechy i zrobię mini tort. Jak sądzicie wyjdzie coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musjablkowy
Rob nie pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziziulka
pewnie że wyjdzie ale jak nie dodawałabym żadnej masy już tylko zrobiłabym kopiec kreta normalnie w tortownicy i też z bananami, będzie dobre na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loopy
ja bede piekla 2 torty w nastepnym tygodniu...jeden dla moich dzieci na 3latka a drugi na swoje urodzinki ( do mojego dodam alkoholu :) ) mam tylko pytanko jako mamusie jakie smaki masy w torcie dzieci lubia najbardziej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmaguda
Do loopy: Co do dzieci to już powinnaś, Mateczko droga, wiedzieć, że każde dziecko ma inny gust :) Moje córuchny np nie zjedzą ciasta z jabłkami w żadnej postaci, podczas gdy inne dzieci uwielbiają szarlotki. Zasadniczo dla dzieciarni im słodsza masa tym lepsza :) osobiście polecam prościutkie torciki wypróbowane na moich dzieciach i mężu :) 1) Torcik Szrek: Na biszkopt wykładamy kolejno: - krem: 3 budynie waniliowe ugotowane na 1 litrowym soku Pysiu zielonym (ostudzić) - delicje - krem: serek homogenizowany 500dkg wymieszany z tężejącą zielona galaretką (2szt.) - galaretka (ew. owoce) 2) Biszkopt + masa ze śnieżki Tzn: 2 śmietany Śnieżka ubite i połączone z tężejącą galaretką. Można kilka kolorowych warstw jedna na drugiej. 3)Masa bounty b. słodka: 3 szklanki mleka, 1 budyń śmietankowy, 1/2 szklanki cukru, 25 dag wiórek kokosowych, 1 cukier wanilinowy, masło.(Ugotować 2 i 1/2 szklanki mleka razem z cukrem i cukrem waniliowym. Następnie dodać wiórki kokosowe i gotować nadal na średnim ogniu przez około 20 minut. Dodać masło.Budyń rozprowadzić w 1/2 szkl.mleka i dodać do gotującej się masy kokosowej. Wszystko dokładnie wymieszać i zostawić do ostygnięcia. Przekładać 2 biszkopty najlepiej kakaowe. 4) Tort tęczowy - sernik bez pieczenia. 50 dkg sera białego zmiksować z 15 dkg cukru oraz ubitą śmietanką 30% Masę serową podzielić na 3 części do 3 misek. Do każdej części masy wlać odpowiednio 3 różne wystudzone galaretki (rozpuszczone w niecałej szklance wody każda!). Dla bardziej intensywnych kolorów można dodać odpowiednie barwniki. Gdy delikatnie zacznie masa tężeć, wykładać na otoczony np folią aluminiową biszkopt (lub w tortownicy) po parę łyżek każdego koloru na zmianę żeby było kolorowo. Po wyłożeniu całej masy, sernik włożyć do lodówki. Po stężeniu wylać na wierzch galaretkę. Oczywiście można zrobić cały sernik w jednym kolorze i wtedy czas przygotowania skraca się ewidentnie. 5) I najprostszy tort z możliwych "robiony" ostatnio na życzenie mojej córki. A zażyczyła sobie miętowy tort lodowy... Wykonanie wyglądało tak: kupiłam wiaderko lodów miętowych, delikatnie je ogrzałam i wysadziłam na talerz. Obstawiłam pustymi rurkami waflowymi. Na wierzchu ułożyłam mrożone maliny i gałązki czekoladowe (gorzka czekolada roztopiona w mikrofali i wylana na folie aluminiową) no i świeczkę. Całość do zamrażarki żeby się ustabilizowało. Przed podaniem trzeba wyjąć na dłuższą chwilę do lodówki! Córka była zadowolona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
ja niedawno robilam torta dla mojego chlopaka, upieklam biszkopt w tortownicy. ubilam smietane kremowke, dodalam smietanfixy, podzielilam ja na 2 czesci, do jednej dodałam pol (startej na drobnych oczkach na tarce) czekolady mlecznej, a do drugiej pol bialej. biszkopt rozkrolilam na 3 placki, spod nasaczylam herbata, posmarowalam cienka warstwa dzemu wisniowego z wisniami, na to kremowke z biala czekolada, na to kolejny blat nasaczylam herbata i rozwniez posmarowalam dzemem wisniowym i na to smietane z ciemna czekloada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×