Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

tanie pranie

Polecane posty

Gość gość

Jak oszczędzać na praniu?? Jakie znacie sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
energooszczędna pralka, tanie proszki chociażby teraz E w polo ponad 6 kg a tylko 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taniepranko
zimna woda, szare mydło i szczotka, wszystko czyste i za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym sposobem jest energooszczędna pralka z silnikiem direct drive, albo parowa LG bo mało wody pobiera i pierze nawet bez proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-tani proszek (ja uzywam w plynie) moze gdy ktos ma dzieci ktore sie brudza to potrzebuje porzadnego proszku ale przy dwojce doroslych ludzi pranie sluzy glownie odswiezeniu i kazdy proszek sie sprawdza. -przestalam tez uzywac plynow do plukania bo nie widze roznicy w miekkosci, jedynie nadaja zapach. a ja kupuje plyn do prania ktory ladnie pachnie, a nie jak te wszytskie ariele i inne "proszkowo" -czekam az mi sie nazbiera pranie, nie wrzucam do prania 2 par spodni np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak mam tylko kilka rzeczy do wyprania, a często tak się zdarza, ze człowiek czegoś potrzebuje a tu brudne leży, to włączam odświeżanie w mojje pralce lg i ciuchy wyjmuję jak nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Funkcja odświeżania to dobra sprawa, ja to w ogóle często włączam pranie parowe, bo to duża oszczędność wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trufell
Tanie pranie to tylko w dobrej pralce. Ja piorę w LG już 4 lata. Sprzęt działa, solidna robota, jeszcze troche posłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość prania robię w domu w różnych proszkach, a trudne plamy, zabrudzenia i tym podobne piorę w taniej pralni: http://www.pralnia-perfekt.pl/. Moim zdaniem to świetne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinta
Jeśli szukacie profesjonalnego wyposażenia do pralni to polecam firmę profitrade.pl oferującą maszyny pralnicze w atrakcyjnych cenach prosto od renomowanych producentów Europejskich. Sprawdźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elza48
Mnie tanio wychodzi pranie w mojej energooszczędnej LG, pralka ma silnik liniowy to mogę prać nawet w nocy , nie słychać silnika tyko szum pobieranej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdy ubrania nie są bardzo zabrudzone warto skorzystać z programu krótkiego; wysokie temperatury tylko wtedy gdy jest taka potrzeba (pościel, ręczniki) ponadto wirowanie tez nie musi być na najwyższych obrotach, gdy nie spieszy nam się z wyschnięciem prania można dać najniższe obroty, dodatkowo oszczędzamy tym ubrania, bo dłużej posłużą. www.finansedomowe.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto zainwestować w dobrą pralkę, bo to jest jednak zakup na lata. chociaż wiadomo nie wszystkie rzeczy można wyprać nawet w najlepszej pralce, a szkoda. ostatnio od mamy dostałam kontakt do nich http://www.pralnia-perfekt.pl/ i z wszelkimi dywanami itp się tam zgłaszam. zadowolenie stuprocentowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek pawlicki
To zależy czy chodzi o pranie u siebie czy w pralniach. U nas np. w Wawie jest prania na dowóz, nazywa się Iron Master. I tam płacimy od kilogramy, odbierają i dostarczają wyprane i wyprasowane. Wychodzi dwa razy taniej niż w znanych sieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radencki
Myślałem, że już nie ma takich pralni, tj. na zasadzie dowodu, a tym bardziej płatności za kg. A ile za kg? Bo widzę 25 zł na stronie, ale to jest stała stawka? No i czy obejmuje każdą rzecz? Garnitur też tak będą liczyli? To by się nawet opłacało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Iron Master masz dobre warunki - ale aktualnie płacę 30 zł od kg z dowozem, przy czym to jest naprawdę dobra stawka. Wszystkie siecówki biorą większą kwotę, a dowozu nie zapewniają. Oczywiście wszystko jest kwestią tego, jakie ciuchy konkretnie m acie do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tam można też normalnie pranie zamówić na miejscu? Tzn. zostawić samodzielnie? Mam takie godziny pracy, że mało prawdopodobne, żeby byli w stanie to odemnie w nich odebrać i zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie polecam Iron master - nie piorę wymagających ciuchów samodzielnie, po prostu nie widzę w tym sensu. Można tylko sobie problemów narobić - mega łatwo o zniszczenie materiału. To już niech lepiej inni się zajmują tym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiadomo, czas to też pieniądz a czynności związane z praniem również pochłaniają mnóstwo czasu. www.pralniaiprasowalniadlaciebie.pl nie dość że odbierze od Ciebie pranie, to jeszcze je przywiezie z powrotem. Nie wspominając o tym jak czyste i pachnące będą Twoje ciuchy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×