Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość007

Czy to moze byc ciąża?

Polecane posty

Gość gość007

Hej, ostatnio kochaliśmy sie bez zabezpieczenia z przerywaniem gdy partner czuł Że jest blisko. Było to na 2 tygodnie przed okresem który miałam dostac 19.04 okres pojawił sie punktualnie jednak jest cos co mnie zastanawia. Moja miesiączka trwała ostatnimi miesiącami 7 dni teraz 6. Pierwszego dnia miałam obfite plamienie, drugiego rownież trzeciego czwartego piątego bardzo niewielkie a dzis 6 dnia jest tylko plamienie tzw resztki (zabarwiony śluz) czy moge podejrzewać ciąże czy nie skoro normalnie niby dostałam tego okresu ale był jakis inny bo zazwyczaj miałam intensywne plamienie przez około 4/5 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ciezko zrobic test? my ci w macice zajrzec nie mozemy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość007
Oczywiście ze nie, tylko czy zrobienie testu dzien po okresie nie wpłynie na jego wiarygodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Seks przerwany to nie antykoncepcja. Serio potrzebny potem ten cały stres. Wiadomo że plemniki wydostaja się też wcześniej z wydzieloną a nie tylko podczas wytrysku. Jak było to 2 tyg przed okresem to całkiem możliwe że były to dni płodne. Koleżanka miała w pierwszym miesiącu ciąży normalny okres dopiero później objawy ciążowe. Dla uspokojenia zrób test jak Cię coś niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
test będzie wiarygodny więc go zrób!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla autorki tego postu proponuję przeczytać post"Wkładka Jeydes" jak młode dziewczyny zabezpieczaja się przed ciążą w czasie bzykania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nie ma co panikować skoro dostałaś okres. na przyszłość pamiętaj o zabezpieczeniu, albo chociaż współżyjcie tylko w dni niepłodne. wiesz jak je wyznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, wiem ale dzięki za radę, wzięłam ją sobie do serca. Postaram się poczytać nt wyznaczania faz cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Oj, dziewczyny, dziewczyny...Nie chcę przynudzać jak stra ciotka, ale jak można brać się za seks, jeśli się nic nie wie o ciele własnym i partnera?Po pierwsze "stosunek z przerywaniem" nie jest żadnym zabezpieczeniem.Pewna ilość płynu nasiennego może się wydostać z ciała mężczyzny już na długo przed wytryskiem, w sposób niezauważalny dla obojga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Po drugie, pierwszy dzień krwawienia uznajemy za początek nowego cyklu.Różnice w długości miesiączki i jej nasileniu mogą się zdarzać u każdej kobiety.Jeśli nie przekraczają one 2 dni, to nie świadczy o ciąży! Tak samo jak nie świadczą o tym "opóźnienia okresu" do 7 dni.Możesz zatem mieć raz krwawienie 5 dni, a raz 6, a miesiączkę co 28 lub 35 dni-i o ciąży to nie świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dalej.Jeśli masz regularne miesiączki (tzn. różnice w długości cykli nie przekraczają 7 dni!) możesz orientacyjnie wyznaczyć dni płodne wg wzoru.Początek dni płodnych: cykl najkrótszy z ostatnich 3 miesięcy -21 dni.Koniec: cykl najdłuższy -10 dni.Załóżmy, że pani A miała najkrótszy cykl 24 dni, a najdłuższy-29 dni.Dni płodne zaczynają się u niej już 3 dnia cyklu, a kończą-19 dnia.Nie polecam tej metody, są lepsze i dokładniejsze, ale jeśli nie chcesz/nie umiesz się obserwować, zabezpieczaj się prezerwatywą przynajmniej w granicach wyznaczonych przez Twój cykl najkrótszy i najdłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Można też obserwować śluz i temperaturę.Jeśli czujesz suchość w pochwie lub obserwujesz gęstą, białą wydzielinę-są to Twoje dni niepłodne.Wraz ze zbliżaniem się owulacji robi się coraz bardziej wilgotno, śluz staje się przeźriczysty, czasami z odrobiną krwi.Wiele dziewczyn odczuwa wtedy bóle brzucha "jak na miesiączkę" albo zwiększoną ochotę na seks.Po owulacji śluz staje się z powrotem gęsty lub znika.4 dni po tej zmianie można spokojnie kochać się bez prezerwatywy.Można też mierzyć sobie temperaturę-w ustach, w pochwie albo w pupie.Od miesiączki do owulacji jest niższa, zazwyczaj poniżej 36,6.Wtedy trzeba się zabezpieczać.W momencie owulacji lekko wzrasta (o 2 kreski lub więcej).I po 4 dniach tej podwyższonej temperatury aż do miesiączki można zrezygnować z prezerwatywy.Przed miesiączką albo w trakcie temperatura znowu opada.Jeśli utrzymuje się na podwyższonym poziomie 18-21 dni, wykonaj test ciążowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Bardzo prostym, łatwym i szybkim sposobem wyznaczenia dni płodnych i niepłodnych są też malutkie mikroskopy ze śliny (Donna, Afrodyta, FertilControl).Plujesz na szkiełko i po około 5 minutach już wiesz, czy to Twój dzień płodny, bardzo płodny czy niepłodny.Takie małe urządzenia (z łatwością zmieszczą się w kieszeni czy w torebce) dostaniesz na Allegro w cenie około 100 zł.Działają przez 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
I tak.Test ciążowy dzień po okresie może już być wiarygodny.Choć najlepiej wykonać go minimum 7 dni po terminie lub 14 dni po stosunku.Ja się obserwuję, więc zawsze wykonywałam go 21 dni po.I zawsze wynik wychodził zgodnie z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2017.05.25 Nie, wiem ale dzięki za radę, wzięłam ją sobie do serca. Postaram się poczytać nt wyznaczania faz cyklu. Jeśli będziesz mieć z tym problem to kup sobie tester na ślinę, np wyzej wspomnianą Afrodytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×