Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Infekcja intymna POMOCYY!!!!

Polecane posty

Gość gość

Cześć, wczoraj zauważyłam u siebie mocne opuchnięcia i zaczerwienienia miejsc intymnych. Nie wiem czym mogło być to spowodowane. Ale dzień wcześniej wyskakiwał mi dzień kiedy mam dostać okresu, wtedy jak gdzieś wychodzę na dłużej ubieram podpaskę, żeby nie szukać w biegu jakiejś toalety gdzy poczuje że coś leci. To był bardzo ciepły dzień i czułam się się tam pocę jak i na całym ciele, i teraz nie wiem czy to przez odparzenie może. Okresu jeszcze nie ostałam. Byłam wczoraj w aptece bo mam tego dość, nawet siedzieć nie mogę :( Dostałam tam tabetki dopochwowe Iladian direct plus. Gdy włożyłam ją na wieczór poczułam że wewnątrz tez jestem opuchnięta. Czego mogę użyć? Czy mam sobie robić jakieś płukanki? Lada dzień mogę dostać okresu i nie wiem czy to jakoś nie przeszkodzi tabletkom dopochwowym. Biorę też antybiotyk od kilku dni - to tez moze byc przyczyna? W niedzielę mam tez wazny wyjazd za granice ktorego nir moge przełożyć.. Jestem załamana.. bo teraz na pewno nie dostane sie do żadego lekarza :( Pomocy!! Co moge kupić i zabrać ze sobą? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest dopiero piątek. Idz szybko prywatnie do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy antybiotyku łatwo nabawić się grzybicy pochwy. Powinnaś stosować probiotyki i to ginekologiczne. Ja zawsze wtedy stosuję invag, kupisz go bez recepty. Stosujesz jedną kapsułkę dziennie przez min. 7 dni ale aplikujesz ją dopiero na noc. Do tego dokup tantum rosa i podmywaj się tym dwa/trzy razy dziennie oraz kup clotrimazolum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rób irygacji, oprócz wypłukania bakterii chorobotwórczych usuniesz również te dobroczynne. Probiotyk dopochwowy to dobry pomysł, zacznij również zażywać provag, który nie tylko odbuduje mikroflorę w pochwie, zakwasi on również układ pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Przy antybiotyku wyjałowiłaś sobie na pewno florę bakteryjną więc kup w aptece Lactovaginal dopochwowy (póki nie masz okresu), pomoże w szybkim odbudowaniu mikroflory pochwy. A na te otarcia to provag żel, jest niezastąpiony w otarciach zarówno po seksie jak i takich zewnętrznych np po długiej jeździe na rowerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość specjalista ds probiotyków
Grzybica pochwy jest bardzo częstym skutkiem ubocznym stosowania antybiotyku, dlatego zaleca się stosowanie równolegle z antybiotykiem probiotyku-najlepiej doustnego, gdyż oprócz okolic intymnych chroni też jelita i zapobiega biegunce. Na tą chwilę polecam jednak dopochwowo invag-zadziała zaraz po zastosowaniu, oraz łagodzący żel albo emulsję do mycia z kwasem mlekowym. Po więcej informacji na temat zdrowia intymnego zapraszam na strony invag.pl oraz provag.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Timtim1
Po leczeniu antybiotykiem faktycznie bardzo dobrze jest odbudować mikroflorę pochwy, łykając lacibios femina, żeby żadne paskudztwo się nie przyplątało. A doraźnie, jak okolice intymne pieką i są zaczerwienione świetnie się sprawdza żel lacibios femina, który szybko koi i łagodzi. Nie zawiera SLS, SLES i parabenów, więc nie podrażni Cię i nie uczuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To idź do internisty, przepisze ci nystatynę, mnie ona pomaga, do tego probiotyk dopochwowy lactovaginal - stosuj go zawsze przy antybiotyku. Podmywaj się specjalnym płynem do higieny intymnej i zrezygnuj ze słodyczy bo to pożywka dla grzybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Timtim1, bardzo fajny ten lacibios, ja używam od dwóch lat. Zaczęłam w ciąży i używałam w połogu i odkąd urodziłam dziecko nie miałam żadnych infekcji intymnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antybiotyk powoduje wyjałowienie nie tylko pochwy ale również układu pokarmowego. Zacznij zażywać provag, który szybko zakwasi jelita i układ moczowo-płciowy. Probiotyk stosuj nawet po zakończeniu leczenia, w celu ochrony przed nawrotem infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×