Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość goska718

Tabletki, okres a tygodniowa przerwa

Polecane posty

Gość goska718

Witam, mam 20 lat i przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Elin. Brałam przez 21 dni tabletki (25.07 wziełam ostatnia), potem zaczeła się tygodniowa przerwa i 26.07 uprawiałam seks. 28 dostałam krwawienia i następego dnia z rana pomyslałam, że to okres i rozpoczełam kolejny blister. 30.07 uprawiałam znowu seks. Krwawienie występowało jednak z dnia na dzien było coraz mniejsze a w dniu dzisiejszym (02.08) nie występuje w ogóle. Nie jestem pewna czy to był okres oraz czy byłam zabezpieczona. W trakcie dni 28.07-02.08 cały czas boli mnie brzuch o różnym nasileniu. Co mam teraz robic? przyjmować tabletki dalej? odstawić? jak rozpoznac okres, nigdy nie miałam z tym problemu a teraz po prostu już sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Kobieta podczas brania tabletek antykoncepcyjnych jest chroniona również podczas 7-dniowej przerwy, niezależnie od tego, czy krwawienie wystąpi od razu, czy w kolejnych dniach tej przerwy.Byleby wystąpiło.Nie należy wydłużać przerwy między kolejnymi opakowaniami ponad te 7 dni (choć można ją skrócić, jeśli się chce)-nawet, jeśli krwawienie nadal trwa.To, że będzie stawało się z dnia na dzień mniejsze, jest NORMALNE.W czasie brania pigułek NIE MA normalnego okresu, jest krwawienie wynikające z nagłego spadku poziomu hormonów we krwi.I to normalne, że krwawienie zanika, gdy biorąc kolejne pigułki przywracasz ten poziom do normy.Nie sądzę, byś mogła zajść w ciążę-ale jeśli bardzo się tego boisz,14 dni po tamtym stosunku zrób test.I pamiętaj: przy pigułkach ciążę można podejrzewać dopiero, gdy DWA RAZY Z RZĘDU krwawienie z odstawienia nie wystąpi w czasie 7-dniowej przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×