Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuśkanowa

uczulenie na prezerwatywę?

Polecane posty

Gość zuśkanowa

Wczoraj współżyłam ze swoim chłopakiem a dzisiaj czuję w okolicy wargi sromowej oraz tam w środku pieczenie.używaliśmy prezerwatyw pierwszy raz z innej firmy . czy może to być uczulenie na gumę - co mogę teraz zrobić żeby przeszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaoleś
No przede wszystkim udaj się do apteki i kup coś na podrażnienia. Mnie bardzo pomaga provag żel, któryjest dostępny bez recepty, on dobrze nawilża, zmniejszy ci to uczucie pieczenia no i ogólnie złagodzi dyskomfort. Ja używam tego i smaruję okolice intymne zawsze po umyciu się, przed stosunkiem i po oraz przed pójściem na basen bo on chroni także przed bakteriami i grzybicą. Po drugie zrezygnujcie z tych prezerwatyw, które podejrzewasz, że cię uczulają. Po trzecie: jak te objawy nie miną lub się nasilą to powinnaś póść do ginekologa to on zrobi ci dokładne badania - bo być może to nie uczulenie a jakaś infekcja bakteryjna - trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwona-truskaweczka
Jeżeli wcześniej nie miałaś uczulenia na lateks to wątpliwe żebyś dostała nagle takiego uczulenia, chyba, że ze zwykłych prezerwatyw przeszliście na prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym bo u mnie takie powodują straszliwe podrażnienie. Tak jak napisała Kinga na podrażnienia dobry jest provag żel, też go stosuję. Po stosunku myję się płynem do higieny intymnej z kwasem mlekowym i smaruję żelem, ponieważ świetnie łagodzi pieczenie i otarcia. Jak Ci nie przejdzie to wybierz się na wymaz z pochwy, lepiej sprawdzić czy to czasem nie jest jakaś infekcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty Q
Potwierdzam provag żel sprawdza sie w takich sytuacjach. A prezerwatywa mogła Cie uczulic, bo pewnie zawiera jakis składnik podrażniający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialamasajka
Spróbuj z prezerwatywami nielateksowymi, albo współżyjcie w dni niepłodne bez zabezpieczenia (tyko dobrze je określ, by nie było możliwości wpadki np testami lub mikroskopem owu) przekonasz się czy masz uczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też długo myślałam że mam uczulenie na prezerwatywy ale okazało się że to przez suchość pochwy, w trakcie stosunku dochodziło do podrażnień, otarć i później uczuwałam pieczenie. Teraz smaruje się provag żelem przed stosunkiem, który nawilża i chroni mnie przed infekcjami, gdyż zakwasza środowisko pochwy, nie mam już żadnych przykrych dolegliwości. Tylko samą przyjemność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tego typu podrażnienia pomoże provag żel, można go dostać bez recepty, łagodzi podrażnienia i świąd, można tego stosować go po stosunku, przy najbliższej wizycie powiedz o tym ginekologowi, jeśli to coś poważniejszego on na pewno zleci odpowiednie badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynna
zastosuj sobie przez kilka dni dopochwowo jakis probiotyk/ u mnie sprawdza się invag/ i zobaczysz.Uczulenie na gumę może być- ale jest napewno znacznie rzadsze niz zwykła grzybica.A objawy o których piszesz są podobne. MNie na swędzenie pomaga tez clitrimazolum maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helga999
Niestety u niektórych kobiet pojawia się uczulenie na prezerwatywy. U mnie np. często występuje podrażnienia i drobne krostki po zapachowych (nawet delikatnie) podpaskach. Dlatego jak poczuję, że coś mnie swędzi to smaruję okolice intymne żelem lacibios femina, który szybko koi i łagodzi. Dodatkowo zapewnia mi ochronę przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą. Nie uczula i nie brudzi bielizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to nienaturalne tarcie o pochwę stąd uczulenia.Penis ma naturalne smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam uczulenie na lateks, ale nie mogę też brać tabletek. Jakie możecie polecić prezerwatywy nielateksowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośka1456
U mnie sprawdza się provag żel, fajnie nawilżą, łagodzi podrażnienia i hamuje rozwój grzybów i bakterii. Używam go również przed basenem, w podróży, po goleniu itp. Myślę że Tobie również pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na delikatne mięśnie pizy może ocierać kauczuk/podobny jak w gumofilcu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zamiast prezerwatyw polecam kapturek naszyjkowy. bardzo dobry jest femcap. jest bardziej komfortowy niż prezerwatywy i nie uczula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ile starcza taki kapturek? jest wyczuwalny podczas stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ok rok. Jesli się go prawidłowo założy to jest niewyczuwalny a to duża przewaga nad prezerwatywą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również mam uczulenie na lateks, dlatego używamy z mężem nielateksowych prezerwatyw z Unimil. Mimo wszystko czasem podrażnienia i otarcia się pojawiają, dlatego często po stosunku zakładam hydrovag. Globulki przyspieszają regenerację śluzówki, poprawiają nawilżenie i zakąszają chroniąc przed rozwojem patogenów, u mnie się sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty się tylko ruchoasz i nie wiesz co to jest prawdziwy sex,tak jak pocałunek przez szybę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Zawsze najbardziej podejrzany jest produkt, którego użyłaś po raz pierwszy, wiec pada na te nowe prezerwatywy. Wróćcie do poprzednich, sprawdzonych. A aby zmniejszyc nie przyjemne uczucie posmaruj sie provag żelem, zmniejsza on świąd i uczucie pieczenia, działa kojąco i chroni przed rozwojem infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×