Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Infekcja intymna w ciąży niebezpieczna dla dziecka. Jak bardzo?

Polecane posty

Gość gość

Dorwała mnie nieprzyjemna infekcja intymna. Jestem w ciąży. Przez zbliżające sie święta moja lekarka będzie osiągalna dopiero za tydzień i właśnie wtedy mam wizytę. Wiem, ze infekcja intymna jest niebezpieczna dla dziecka- gdyż bakterie mogą przeniknąć do niego, co zagraża jego życiu. Ale powiedzcie mi szczerze, bo pewnie nie potrzebnie panikuję. Przez tydzień może się stać coś niedobrego? Bacznie obserwuje ruchy dziecka. Dziś ma mniej aktywny dzień niż zwykle, ale się rusza, tylko, że nie tak mocno jak zwykle. W każdym razie więcej niż 10 ruchów na godzinę jest zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo niebezpieczna bo moze doprowadzić do utraty wód albo infekcji wewnątrz macicy. Idz do innego lekarza lub na izbę przyjęć ginekologiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To idz nawet do rodzinnego niech Ci coś przepisze. A póki co zakładaj dwa razy dziennie dopochwowo Lactovaginal, wzmocnisz mikroflore i przynajmniej infekcja nie bedzie sie rozwijac. A reszte probiotyku wykorzystasz po leczeniu własciwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skad wiesz,ze to infekcja bakteryjna,a nie grzybicza? Grzybice nie sa az tak niebezpieczne. Nie panikuj,bo stresem gorzej zaszkodzisz dziecku. Dziecko jest chronione przez czop,ktory nie przepuszcza bakterii i wirusow do macicy. Spokojnie. Oczywiście nie lekcewaz, jak najszybciej do lekarza,zeby zastosowac leczenie,bo moze byc to niebezpieczne,ale nie czytaj glupot w internecie,bo tylko sie zdenerwujesz. Infekcje intymne sa bardzo czeste w ciazy. Nie wiem czy lactovaginal pomoze na infekcje...Przeciez on tylko odbudowuje flore... Nie leczy. Biegnij do lekarza,dostaniesz pewnie jakies globulki i po stresie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w ktorym miesiacu jestes? U mnie dopiero 18 tydzien, po basenie i moczeniu sie w jacuzzi mam uplawy :/ ginekolog przepisala mi globulki sa w 100% bezpieczne w ciazy. Generalnie taka infekcja to nic takiego, o ile zdazysz ja wyleczyc przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapoli
potencjalnie każda infekcja może być szkodliwa dla dziecka- a jakie masz konkretnie objawy? zerknij sobie na invag.pl w zakładce infekcje intymne masz opisy objawów i zdjęcia wydzielin przy grzybiczych czy bakteryjnych. Jak masz jakieś pieczenie,swędzenie to pomoże clotrimazolum, probiotyk możesz stosować przy każdych objawach. Ale chyba dla spokojnych świąt przeszłabym się jeszcze do innego lekarza prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×