Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hipopo

krótkie cykle miesięczne!!!

Polecane posty

Gość Hipopo

Witam, mam 29 latek i od pół roku mam 22 lub 23 dniowe cykle miesiączkowe... czy któraś z Was miała taki przypadek? czy można normalnie zajść w ciążę? mój ginelokog dał mi zlecenia na badania... podejrzewa zbyt wysoką prolaktynę... już brałam na to Bromergon... Co to oznacza jeśli te cykle są takie krótkie i co mogło je spowodować? Ostatnio przeżyłam dwie tragedie, jedna po drugiej... czy to może być wina stresu? proszę o pomoc i jakies sugestie... będę wdzięczna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosik
skoro nie zrobiłas badań jeszcze to dlaczego brałaś bromergon? dziwne czyzby kolejne diagnzy na oko. Zrobisz badania na prolaktyne to bedzie wiadomo co i jak.Niektórzy fizjologicznie mają takie krótkie cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hipopo
Witam :-) Brałam Bromergon, bo wcześniej miałam badania hormonalne i okazało się że prolektynę mam podwyższoną... po tym jak wzięłam do końca Bromergon myślałam że już po problemie... mój lekarz powiedział że mam "paskudnie krótki cykl miesiączkowy" buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hipopo
Dziękuję za odp. :-) zrobię badania i się odezwę jeszcze Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_kasia
Mam 22 lata, Pierwszą miesiączkę miałam w wieku 13 lat i tylko raz się nie pojawiła potem od zawsze prawie była regularna i wynosiła ok 24 dni, a od ok, 2- 3 lat mam miesiączki prawie zawsze co 21 dni czasem 22 lub 23 ale to już rzadko się zdarza co 23 dni. Przeważnie idealnie co 21 dni i nigdy nie stosowałam żadnych tabletach, plastrów czy zastrzyków antykoncepcyjnych, ze względu na niezbyt dużą częstotliwość współżycia zdecydowaliśmy się z partnerem na prezerwatywy. Muszę przyznać, że jestem mało odpowiedzialną osobą, bo nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa, a warto ze względu na cytologię, która wiem, że może wcześnie dać mi znać o raku szyjki macicy takie proste badania takie proste iść do lekarza, ale ja stale pracuję, stale stres przeróżne zmiany, częsta zmiana pracy, dojazdy przeprowadzki wiec w moim zabieganym życiu brak czasu na wizyty u lekarzy, wszystkich specjalności nie mam też czasu na chorowanie, gdy mam katar, grypę, muszę iść do pracy to złe nieodpowiedzialne i wiem wiem o tym. Ale zastanawia mnie czy, gdy przystopuję z życiem i w końcu będziemy mieli czas na dziecko czy ja jeszcze będę w stanie urodzić zdrowe dziecko z tymi moimi krótkimi cyklami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martus33333333
Witam... Ja mam cykle nawet co 18 dni zazwyczaj to co 21 dni ale to chyba nie jest normalne.Czy mam iść do ginekologa?Mam 18 lat czy to może być objawem jakiejś choroby?Wczesniej miał cykle tak co 24 dni.Proszę pomóżcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hym hym...
Przy cyklach krótszych niż 25 dni należy się udać do ginekologa, bo to oznacza jakieś problemy z wydzielaniem hormonów płciowych. Warto zrobić badania. Problem może być natury różnej, stąd konieczne dość szczegółowe badania. U kobiet 18letnich taki stan rzeczy może wynikać z np stresem, ciągle rozwijającym się układem rozrodczym, ale najlepiej jak to sprawdzi ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina 668
Witajcie....Ja podobnie mam b. krótkie cykle 19 nawet dniowe .Robiłam hormony i się okazało że mam problemy z progesteronem a tym samym niedomogę ciałka żóltego...A co za tym idzie może byc problem z utrzymaniem ciąży,tak mi powiedziała ginekolog. Teraz to dla mnie istotne bo zaczęłam starać się o dziecko od miesiąca...Dlatego muszę wybrać się do lekarza po tabletki...bo nie biorąc ich chyba trochę ryzykuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina 668
Mam 31 lat i takie krótkie cykle miałam od zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się ostatnio rozlegulowały cykle od jakichś 3 miesięcy. To spóżniają się dość mocno, to jak teraz miałam spoczątku 23, a teraz 19:( Staram się o dziecko, jestem załamana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajszaa
krotkie cykle? a co z krotkimi miesiaczkami - moje trwaja 1-2 dni .., jeden lekarz powiedzial ze powinnam sie cieszyc, taka moja "uroda", inny ze mozliwa endometrioza (co zostalo wykluczone po laparo) mimo wszystko mi cos nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam 18 lat i nigdy nie byłam u ginekologa, ale mam pewien problem z cyklami i z miesiączką otóż cykle trwały na początku nawet 40 dni , a od niedawna tzn. od jakiegoś roku trwają 18-21 dni . Jaka może być tego przyczyna ? może mam tak z natury ? dodam , że miesiączki są skąpe trwają 2-4 dni (nie są obfite) a poza tym czuję się dobrze nie odczuwam żadnych bóli , wiadomo czuję tylko lekki ból w podbrzuszu w pierwszym dniu krwawienia . Proszę o jakieś rady, z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam 18 lat i nigdy nie byłam u ginekologa, ale mam pewien problem z cyklami i z miesiączką otóż cykle trwały na początku nawet 40 dni , a od niedawna tzn. od jakiegoś roku trwają 18-21 dni . Jaka może być tego przyczyna ? może mam tak z natury ? dodam , że miesiączki są skąpe trwają 2-4 dni (nie są obfite) a poza tym czuję się dobrze nie odczuwam żadnych bóli , wiadomo czuję tylko lekki ból w podbrzuszu w pierwszym dniu krwawienia . Proszę o jakieś rady, z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też masm krótkie cykle
ja zawsze miałam cykle 23-dniowe i bez problemu(za pierwszym razem starań)zaszłam w ciążę, którą bezproblemowo donosiłam. Nigdy żaden lekarz nie zasugerował mi, że mam zbyt krótkie cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Mam 18 lat i nigdy nie byłam u ginekologa, ale mam pewien problem z cyklami i z miesiączką otóż cykle trwały na początku nawet 40 dni , a od niedawna tzn. od jakiegoś roku trwają 18-21 dni . Jaka może być tego przyczyna ? może mam tak z natury ? dodam , że miesiączki są skąpe trwają 2-4 dni (nie są obfite) a poza tym czuję się dobrze nie odczuwam żadnych bóli , wiadomo czuję tylko lekki ból w podbrzuszu w pierwszym dniu krwawienia . Proszę o jakieś rady, z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też masm krótkie cykle
tak, prawidłowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojonax93
a jakie są cykle przy torbielach jajników ? cykle są krótkie czy wydłużają się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie są cykle przy torbielach jajników ? cykle są krótkie czy wydłużają się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życia
Iguana333, mam podobne objawy jak u ciebie! Napisz proszę co u ciebie wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd zaczęłam miesiączkować miałam cykle 23-24 dniowe. Wszystko było ok. Odkąd urodziłam dziecko cykle mam 28-29 dniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×