Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anemiczna

Która z Was brała żelazo Sorbifer Durules???

Polecane posty

Gość anemiczna

jak efekty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesoło nie będzie na pewno, bo lek należy przyjmować na 30 minut przed posiłkiem, a już dosłownie po minucie zaczyna Cię tak ssać w żołądku, że tylko myślisz o tym by jak najszybciej coś zjeść:D Jeśli chodzi o problemy żołądkowe to nie przypominam sobie bym miała takowe. Wiesz, mogą pojawić się zaparcia, ale ja raczej nigdy nie miałam z tym problemów:) A co trzeba jeść? to chyba lekarz już Ci mówił, a takie podstawy to mogę tylko przypomnieć: codziennie powinnaś jeść mięso - ryby, drób, wątróbkę (oczywiście tę nie codziennie), buraki, brokuły itp. Ogólnie musisz pamiętać o tym by jeść regularnie i zastanawiać się nad tym co jesz, a nie pchać do paszczy byle czego, na przykład drożdżówki zamiast normalnego śniadania:) My - anemicy musimy cały czas się pilnować, niestety:O To chyba tyle:) Życzę powrotu do zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcę tworzyć nowego tematu, ale mam takie pytanie....czy mogą pojawić się takie mdłości, że nie chce się jeść? mam też dość uporczywe bóle żołądka. do tego chciałam zapytać, czy można pić przy braniu tych leków pokrzywę, bo słyszałam że bardzo szybko podnosi poziom żelaza, a nie wiem czy mogę ją pić razem z tabletkami. Przestać czy brać do czasu następnych badań, za jakieś trzy tygodnie?jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ligaria
Nudności i bóle brzucha przy tym leku to raczej reguła. Jak wzięłam go po raz pierwszy zgodnie z zaleceniami przed jedzeniem to zwyczajnie zwymiotowałam po jakiejś pół godzinie. Potem brałam po jedzeniu, więc mdliło mnie tylko umiarkowanie. Wyniki mi się poprawiły ale kosztem nieustających mdłości, więc od tego czasu prowadzę wojnę z lekarzami. Faktycznie wyniki krwi mam zawsze fatalne za to samopoczucie całkowicie normalne - w co oni nie wierzą, więc nie mam motywacji to łykania tabletek dla wyników. Nie jestem sportowiec hehe. Jak ktoś ma jakieś dolegliwości to naturalnie co innego. Lekarze zawsze przypisują ten lek więc pewnie jest najbardziej skuteczny ale w stosowaniu nieprzyjemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kumoku
Jestem właśnie w trakcie brania tego żelaza. Skutki uboczne są w moim przypadku okropne, całymi dniami boli mnie żołądek, nie mogę się na niczym skupić, non stop bulgocze mi w żołądku i już mam tego serdecznie dość ;/ bralam sorbifer przez 2 miesiace, a wyniki poprawiły mi się minimalnie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo źle znosiłam to żelazo
:o Hematolog pzrepisał mi teraz biofer, o wiele lepiej go toleruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzsiaj zaczęlam je brać
mam anemię,jestem ciekawa czy ten lek pomoże....Jeżeli któraś z Was ma coś do powiedzenia na jego temat to niech napisze i podzieli się uwagami:)Zgóry thx;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia585
Żelazo Sorbifer Durules zażywałam przez 6 miesięcy, 3 razy dziennie. Miałam fatalne wyniki, ale zadziwiająco dobrze się czułam, tzn. nie miałam kompletnie żadnych dolegliwości z powodu masakrycznie niskiej hemoglobiny. Wprowadziłam lekarza w straszne zdziwienie. Skutki uboczne bynajmniej u mnie objawiały się bólem brzucha, nudnościami. Poziom hemoglobiny bardzo się poprawił, więc można uznać, że było dobrze przyswajalne przez mój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stef63
Brałam Sorbifer Durulues przez kilka miesięcy i czułam się po nim okropnie (zawroty głowy, nudności). Wyniki po nim się trochę poprawiły. Źle też reagowałam na Hemofer i Ascofer. Teraz biorę Tardyferon i przez pierwsze dwa dni też się źle po nim czułam, ale teraz jest lepiej, tylko muszę często coś jeśc, aby "zabic" odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam Sorbifer bardzo krótko, bo wystąpiły skutki uboczne (bóle żołądka i czarny kał, czasem rozwolnienie). Teraz biorę żelazo z firmy Nutrilite i jest bardzo dobre. Poziom żelaza podniósł mi się szybko, a nie ma żadnych skutków ubocznych. Tabletki mają smak wiśniowy, jak cukierki. Jedyną wadą jest to, że trudno ten lek dostać w aptekach. 100 tabletek kosztuje ok. 50 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lynnn
ja biorę Tardyferon-Fol jedną tabletkę na noc. I efekt taki, że rano dobudzić się nie mogę, choćbym spała 12 godzin. ^^ więcej efektów brania nie widzę. [;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_p
przyjmujesz żelazo, dlatego, że go brak w Twoim organizmie, co oznacza, że masz niedokrwistość... i stąd może ten brak miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiore_1
do kaasik_6 mam ten sam problem ale byłam u lekarza i powiedział że zależy od organizmu może to być spowodowane lekiem nie chciał mi zmienić na inny lek kazał czekać na okrec narazie się stosuje ale nie wiem jak długo wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia828
Witam, zażywam ten lek od tygodnia i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, przyczyną tego może być to, że spożywam sorbifer tuż przed spaniem a ostatni posiłek jem około 19. Chciałabym też zapytać czy może powiększenie się trochę masy ciała, jest skutkiem przyjmowania leku, czy to po prostu moje zaniedbanie właściwej diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powiedzcie prosze ......???...
Do czego poważnego prowadzi anemia??? Czy ktoś miał jakieś poważniejsze problemy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaOlusia
Witam! Ja również przyjmowałam podczas ciąży Sorbifer oraz Tardyferon. Poza czarnymi "kupkami" nie było absolutnie żadnych efektów ubocznych (z pewnością nie można przytyć od tego preparatu :) ). Mój lekarz zalecił mi, abym przyjmowała preparat w trakcie posiłku najlepiej razem z dawką witaminy C, gdyż wraz z nią jest znacznie lepiej przyswajalny. W ulotce napisano jednak, że należy przyjmować przed posiłkiem - lekarz stanowczo mi to odradził. Wyniki badań krwi znacznie się poprawiły. Pozdrawiam! Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toff
Witam. Mam anemie od okolo 2 lat ale dopiero niedawno postanowilam cos z tym zrobic. Zrobilam morfologie i zelazo. okazalo sie ze poziom jest bardzo niski: 22 (norma to ok. 70-180). Lekarka przepisala mi Sorbifer i zlecila dalsze badania gdyz niewiadomo gdzie to zelazo ucieka :( Ogolnie nadal nie czuje sie zbyt dobrze i nawiedza mnie wlasnie "czarna kupka" :P Mialam juz badania: usg brzucha, rtg pluc, krew na jakis hormon tarczycy i posiew kalu na lamblie. Nie wiecie co jeszcze może mnie czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dezik
ja biorę Sorbifer od tygodnia... jedyne co zauważyłam to oczywiście inny kolor stolca i totalny głód non stop; ten głód jest dla mnie najgorszy bo od miesiąca jestem na specjalnej diecie przygotowanej przed dietetyka a w ciągu dnia jestem cały czas głodna mimo regularnych posiłków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zouzunia
Jakieśdwa tygodnie zaczęłam sie bardzo słabo czuc, po namowach partnera udałam się do lekarza. Wysłał mnie na badania i okazało się, ze mój wynik żelaza to 30, a i hemoglobina słabo wypadła. Zrobiłam badania ginekologiczne, mocz (wyniki ok), kał (krwi nie stwierdzono) i przepisał mi żelazo, a do tego osłonowy lek. Pierwszy dzień czułam się fatalnie, ból głowy, słabo, przespałam całe popołudnie. Ale teraz, po 5 dniach jest całkiem ok. Mimo to wczoraj powtórzyłam badania krwi i hemoglobina dalej spada :( Lekarz skierował mnie do szpitala i jestem przerażona. Oprócz wszelkich badań krwi itd. chcą mi zaserwować gastroskopię i kolonoskopię! Jestem tak wystraszona, że odnoszę, wrażenie, jakby wszystko mnie bolało, a jak zobaczyłam ciemny kał to wpadłam w panikę, że to przez krwawienie wewnętrzne. Do tego nie mam zbytnio apetytu, nie chcę jeść, bo boję się chodzić do toalety. To jakaś masakra, bo nikt i nic nie jest w stanie mnie uspokoić, a ja coraz bardziej się nakręcam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamiast panikować to polecam zdrową dietę i zakup np. siarczanu żelazawego:classic_cool:.Ja kiedyś słabo i się poczułem a jak łyknąłem siarczan zelazawy to znacznie się poprawiło:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majakaka
Biore sorbifer dopiero od paru dni i co... "uboczne skutki" o jakich poinformowal mnie lekarz to wlasnie "czarna kupka" oraz "rozwolnienie". tylko,ze to co sie dzieje niestety mija sie z rozwolnieniem. Jest dziwnia przypadlosc jakby woda ze mnie leciala ;/ to niestety nie jest ani mile ani higieniczne,zwlaszcza ze pracuje caly dzien i nie mam czasu na kapanie sie co chwile. w pierwszy dzien gdy zaczelam to brac jedyne co mi sie dzialo to strrrrrraszny bol brzucha. doslownie jakby atak wyrostka. Ani noga ruszyc ani chodzic,nic.. Nie chce tego brac,ale jak mus to mus.. Bo wyniki mam fatalne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majakaka
Aaa najlepsze w tym wszystkim jest to,ze chociaz mam naprawde bardzo zle wyniki badan, miesiaczki nadal mam bardzo obfite.. Wrecz jakbym miala mega zbiornik w sobie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olsn
biore ten sorbifer od dzisiaj zgodnie z zaleceniami lekarza. nie moge wyjsc z toalety, ciagle wymiotuje, czy to normalne? nie moge nawet patrzec na jedzenie, strasznie boli mnie brzuch. Gdy robiłam wyniki jakiś tydzień temu moja hemoglobina wynosiła 7,3. nie za dobrze, ale bywało gorzej, powinnam zglosic sie do lekarza o przepisanie innego leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja biore sorbifer od tygodnia i drazniacym ksutkiem ubocznym są nieprzyjemnie, uciążliwe i krępujące gazy, moze to przez to ze w leku jest takze siarczan??któraś z was miala moze podobne dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kairos
Zaczęłam brać Sorbifer ok 24 tygodnia ciąży po niezadowalających wynikach krwi. Na mnie ten preparat działa bardzo źle. Załatwiam się sporadycznie (co 5 dni) w dodatku wydalam bardzo małe ilości :( zawsze towarzyszy temu ból , nudności i pieczenie a wyniki poprawiły się nieznacznie(po miesiącu przyjmowania leku)... Lekarz przepisał mi zamiennie Tardyferon - mam nadzieję że będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam ....
hej, ja biorę go już miesiąc, oczywiście najgorsze jest to , że mam biegunkę .. mam go brać pół godziny przed posiłkiem dwa razy dziennie, ale biorę go tylko przed sniadaniem 15 minut, bo po 1 nie wytrzymje z głodu, po drugie nie mam zbytnio czasu czekac 30 minut ;) ale jak juz nie biorę go wieczorem, to nie mam mdłości inaczej bym się wykończyła, za tydzien idę do lekarza , mam nadzieję, że zmieni mi lek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWalk
Biorę Sorbifer od miesiąca. Od początku bardzo źle się czułam: mdlości i ogromne biegunki, ale lek jest drogi, a wykupiłam dwie butelki po 50szt., więc biorę... Przed leczeniem czułam się również źle,ciągle zawroty głowy, osłabienie, problemy z zasypianiem i ciągła senność dla odmiany. Po wejsciu na krótkie schody, sapałam jak lokomotywa (jestem szczupła), ale pomyślalam, że to objawy klimakterium. Teraz oczy mi się otworzyły, czytając wasze odpowiedzi. Pacjent jest sam. Samemu trzeba postawić diagnozę. Poszłam do ginekologa i bez badań zalecił HTZ (byłam miesiączkująca), dzięki temu pozbyłam się miesiączki (nie wiem, czy się cieszę, bo słyszałam, że kobieta szybciej się starzeje). Lekarz rodzinny, obejrzał wyniki i stwierdził, że są złe i na tym koniec. (Żelazo 15), ale poszłam z bólami brzucha, to co się będzie przejmował. Dopiero jak wróciłam po miesiącu, bo mdlałam często - dostałam żelazo. Lekarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z anemią walczę już ładnych kilka lat .Po Sorbiferze miałam wszystkie objawy uboczne (oprócz omdleń) To była masakra Kiedyś jedna pani doktor powiedziała mi, że w moim przypadku (obfite miesiączki) przyjmowanie tego leku to jak lanie wody w dziurawe wiadro. zaleciła mi tabletki antykoncepcyjne i na chwilę to pomogło. Teraz biorę preparaty CaliVity. Wyniki mi się poprawiły, może tanie nie są ale przynajmniej coś mi dają i się tak nie męczę. daje linka do artykułu o anemii i o tych preparatach http://www.twojesuplementydiety.pl/anemia-jak-sobie-z-nia-radzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaga500
biore zelazo od 5 lat i nadal mam anemie,ale po sorbifer durules bardzo puchna mi nogi i nie umie buta włozyc,czy to przez zelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×