Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chyba za dużżżżo

Morfologia

Polecane posty

Gość chyba za dużżżżo

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji morfologii. Wszystkie parametry czerwonokrwinkowe ma na granicach normy albo powyżej. RBC 5,23 HGB 16,5 g/dl HCT 46% MCV 87/7 fL MCH 31,6 pg MCHC 36,0g/dl RDW 10,9 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba za dużżżżo
Zapomniałam napisać Jestem kobietą, mam 30 LAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co masz powyżej? i co w granicach? i podaj wszystkie parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba za dużżżżo
Krwinki czerwone RBC 5,23 4.00-5.00 HGB 16,5 g/dl 12,0-16,0 HCT 46% 37-47 MCV 87/7 fL 82-94 MCH 31,6 pg 27-31 MCHC 36,0g/dl 32-37 RDW 10,9 % 11,5-14,5 Płytki krwi PLT 217,2 150-400 MPV 7,9 fL 8-12 PCT 0,17% 0,14-0,36 PDW 19,6% 12,5-19,5 Krwinki białe WBC 5,950 4,000-10000 NEU# 3,15 K/uL 1,63-6,96 MONO# 0,47K/uL 0,24-0,79 LYM# 2,04 K/uL 1,09-2,99 ESO# 0,214K/uL 0,03 0,44 BASO# 0,081 K/uL 0,0-0,08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, ze wyniki sa ok rbc - dziwne masz te normy bo zazwyczaj dla kobiet to do 5.4, z normą 4-5 to się nie spotkałam hemoglobinę masz troszeczkę powyzej normy i mch, ale tutaj byc moze byłaś lekko nie nawodniona to są niewielkie przekroczenia a czy zawsze miałaś takie wyniki wysokie jeśli chodzi o parametry czerwonokrwinkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy miałaś ostatnio jakieś krwawienia? lub masz jakąs wadę serca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba za dużżżżo
Wady serca o ile mi wiadomo nie mam. Krwawienia miesiączkowe zawszem miałam obfite. Hemoflobina z badań poprzednich między 13,5 a 15. A teraz taka wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba za dużżżżo
Krwinek czerwonych zawsze miałam po 5 ewentualnie minimalnie wyżej, a inne parametry nieco niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba za dużżżżo
Czy ktoś jeszcze mógłby mi pomóc w interpretacji wyników? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej jak lekarz zobaczy wyniki, ale jeśli chodzi o czerwone krwinki to nie ma sie czego obvawiać ja poobserwowałabym płytki krwi, niby sa w normie, ale inne parametry dot. płytek nie są w normie i moze sie rzeczywiście coś dziać albo to jednorazowy przypał, albo coś tam się dzieje powtórzyłabym za ok 3 tygodnie wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja morfologię zawszę robię tu http://www.med-expert.pl/ i jeszcze nigdy nie miałam żadnych problemów. Wyniki są bardzo szybko i zawsze się zgadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×