Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

resel

Oświadczyny w Pradze

Polecane posty

Witam, od jakiegoś czasu jestem zdecydowany zadać to ważne pytanie. Oświadczynom będzie towarzyszyć pewne "boom", które nie jest zależne od miejsca, nie mniej jednak chciałbym to zrobić w jak najpiękniejszej scenerii. Mój wybór padł na Pragę. Mój plan wygląda następująco: Niedługo dziewczyna będzie wracać z odwiedzin u rodziców w innej części Polski i będę odbierał ją z dworca. Mam zamiar wcześniej ją spakować i z dworca nie jechać do mieszkania, lecz... prosto do Pragi. Jesteśmy oddaleni od niej o jakieś 4-5h jazdy autem. Dziewczyna na początku zapewne będzie przekonana, że jedziemy w Tatry, bo rozmawialiśmy o tym wcześniej. Zorientuje się pewnie dopiero po minięciu kilku czeskich tablic ;) Teraz taka kwestia - w Pradze nigdy nie byłem. Troszkę poszperałem, poczytałem i chcę to zrobić tak: w Pradze będziemy wczesnym popołudniem. Najpierw jakiś posiłek na szybko, w dowolnej restauracji, spacerek po najpopularniejszych ulicach, a potem - spacer po słynnym Moście Karola, kolacja w jakieś dobrej restauracji (czytałem, że restauracja Zvonice to bardzo romantyczne miejsce, ale dość drogie :/ jakieś tańsze alternatywy?) i finał wieczoru - fontanna Křižíka. Po pokazie chcę jej wręczyć coś (jeszcze nie pierścionek), co bez wątpienia ją wzruszy i będzie wstępem do oświadczyn. A potem - zadać to pytanie (i oczywiście pierścioneczek):). Tutaj pytanie do wszystkich - co sądzicie o moim planie? I do osób, które w Pradze były - macie jakieś propozycje co do modyfikacji tego planu? Może polecicie jakieś bardziej romantyczne miejsce, odpowiednie do zadania tego pytania? Czy polecicie mi jakiś przyzwoity i stosunkowo niedrogi hotel w Pradze? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ;) PS Czy myślicie, że kolacja w drogiej restauracji może zdradzić moje plany? Bo raczej będzie to dla nas nietypowe i boję się, że przez to za wcześnie mniej moja luba przejrzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemyśl fontanny - ani to kameralne, ani romantyczne... raczej kojarzy się z centrum handlowym. nie mówię usuń z planu, ale... jest tyle ładnych miejsc, np. z widokiem na miasto... a ogrody parlamentu na przykład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, byłem święcie przekonany, że jednak ta fontanna to miejsce romantyczne - rozumiem, że wiesz dokładnie co to za miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no byłam, widziałam pokaz, masa ludzi... ale każdy pomysł dobry :) mi by się podobało ;) poza tym to jedne z niewielu miejsc, gdzie Polaków witają w naszym ojczystym języku ;) w każdym razie podobało mi się najmniej z całej pragi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem, dzięki za wypowiedź. Byliśmy na takich pokazach we Wrocławiu i dziewczynie bardzo się podobało, stąd taki pomysł. A możesz mi wskazać inną nazwę ogrodów, o których mówisz? Bo ogrodu dokładnie o tej nazwie nie znajduję w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo kierowałam się starym parlamentem :) ogrody królewskie :) a plac hradczański? i cały teren ogrodów? tylko rzucam pomysłami, to Wasz dzień :) we wrocławiu też widziałam. a na tamtych fontannach pierwsze, co mnie zraziło, to duża odległość od bramy wjazdowej do tego "amfiteatru". ale jak jest pokaz muzyka+światło+tancerze, to całkiem przyjemnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resel
a porównując fontanny we Wrocławiu i Pradze, gdzie bardziej Ci się podobało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wrocław... bardziej kameralnie... koniecznie weź ją wieczorem na hradczany. jak ja byłam, to po 17 nie płaciło się już na wstęp na złotą uliczkę. nie wiem, jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ooooo matko,az mi serce zabilo szybciej, gdy przeczytalam temat tego postu:D:D Moj narzeczony oswiadczyl mi sie w Pradze w lipcu,na Moscie Karola. Nie mogl wybrac lepiej..Obok pewna pani grala na skrzypcach, piekna sceneria wkolo...Nie moglam w to uwierzyc, przecudowne miejsce, cos pieknego!!!! Bardzo polecam! :) Niezapomniane przezycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam,ze wczesniej zweidzilismy Hradczany,zastanawial sie,czy nei oswaidczyc sie przy pieknej fontannie, w cudownych ogrodach krolewskich...Zrobil to na Moscie Karola i powiem,ze trafil w dziesiatke :D gwarantuje niezapomniane przezycia, Praga jest magiczna,nawet bym sie nie zastanawiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×