Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lady blue 12

Poszerzone ukm nerki płodu

Polecane posty

Gość Lady blue 12

Jestem w 31 tyg. ciąży, na usg lekarz wykrył poszerzenie ukm prawej nerki 6 mm. Powiedział że będziemy obserwować... Martwię się tym bardzo, miała któraś z Was taką sytuację, jak to się skończyło? Trzy tygodnie wcześniej robiłam usg i nic nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady blue 12
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
mój syn ma to samo. teraz ma półtora roku i co pół roku kontrola u nefrologa. Nie ma się czym martwić. znajdź dobrego nefrologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roznniebywa
Mialam dokladnie to samo. Malo co na zawal nie zeszlam. I o ile pamiatam to bylo 8 mm w 32 tygdniuc ciazy (a pierwszy raz wwykryt to u Malego w 24 tygodniu). Teraz Maly ma rok i w 9 miesiacu poszerzenie cudownie zniknelo. Po pierwsze to nic strasznego. Poszerzenie jest naprawde niewielkie (i mysle, ze jak my bylismy w brzuchach tez duzo szczegolnie chlopcow to mialo, ale nie bylo takiego super usg). Po drugie mozliwosci sa dwie: -po porodzie poszerzenie zniknie(po pierwszym wysikaniu sie) -albo sie utrzyma. Jesli sie utrzyma dostaniecie skierowanie do nefrologa (zadbaj o to,zeby w szpitalu zrobili malemu usg nerek-u mnie nie chcieli-ale po kilku moich "cieplych "slowach szybciutko sie zdecydowali na usg). I tam bedziecie robic usg nerek i badanie moczu (my robimy raz na 3 miesiace). Jesli poszerzenie bedzie duze (co sie rzadko zdarza) trzeba bedzie zobaczyc czy mocz sie nie cofa do nerki, jesli sie cofa bedziecie mieli leczenie farmakologiczne. Najczesciej poszerzenie sam znika. Na co powinnas zwrocic uwage jak urodziny sie Maly: czy nie ma zapalenia ukladu moczowego. Tzn ja np. przy kazdej wiekszej goraczce i dawalam badanie na mocz-zeby wykluczyc zakazenie ukladu moczowego. Teraz uciekam, jak cos to pisze, bede pozniej. Postaram sie odpisac bo pamietam,ze bylam przestarszona jakies 1,5 roku, a naprawde nie bylo czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady blue 12
Dzięki za pocieszające odpowiedzi. Zastanawiam się tylko, że robiąc usg dokładnie 3 tyg. wcześniej, nic nie było, a teraz w 31 tyg. okazało się że jest. Czy to możliwe, ze pojawiło się tak nagle. Robię często usg (z innych powodów), i do tej pory było wszystko ok. Właśnie jakieś 2 tyg. temu brałam antybiotyk Zinnat, czy to mogło mieć wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko nieprawidłowości
mogą się pojawić na KAŻDYM etapie ciąży i fakt,że 2 tyg. temu było ok nie ma nic do rzeczy dobrze, że masz często usg i wykryto to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady blue 12
Ciekawe czy ten antybiotyk mógł wpłynąć na to poszerzenie w jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko nieprawidłowości
nie sądzę, nie na tym etapie ciaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koko128
U mnie do porodu wszystko było dobrze z nerkami u synka a dzień przed okazało się że ma obie powiększone. Po porodzie w drugiej dobie wszystko się cofneło :):) Synek ma obie nerki zdrowe, nie przejmuj się będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady blue 12
No nic, nie chcę się "nakręcać", mam nadzieję że będzie ok po urodzeniu. Lekarz powiedział, że zrobimy usg za 2 tyg. i najważniejsze żeby się nie poszerzało więcej. Jestem już spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bańka wstańka...
jak bylam w ciazy tez u mojej corki bylo poszerzenie obu nerek. baba od usg wystraszyla mnie nie na zarty. ciagle wylam po katach. rodzice i moj facet powiedzieli zebym zmnienila lekarza. wiec poszlam na usg do innego, ale z takim bardzo dobrym sprzetem. i facet powiedzial ze a i owszem sa poszerzone nerki ale to nic groznego. i trzeba kontrolowac. mala sie urodzila, wspomnialam w szpitalu ze byla taka historia w ciazy ale obejrzeli tylko ost. wyniki usg i tyle. mala jest zdrowa. ma 10mc. ale mialam czasami wrazenie ze tu chodzi tylko o kase... jedno badanie kosztowalo 80zl. a pani kazala mi chodzic na nie co 2 tyg... to lepsze kosztowalo 210zl,ale bylam juz tylko raz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś z wypowiadających się może napisać jak się skończyła historia z poszerzeniem UKM nerki wykrytej w ciąży? strasznie się denerwuję. Jestem w 21tyg i nerka prawa maleństwa składa się jakby z dwóch plamek połączonych zwężeniem obie o wymiarach 0.6 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn tez sie urodzil z poszerzonym UKM. Zastoje byly duze. Na noworodkach jak lezal, to lekarki sie martwily, ze w ogole sam sikal nie bedzie. Jednak sikal. Dostalismy skierowanie do urologa dzieciecego. Jestesmy pod opieka poradni urologii dzieciecej. Syn ma konrtole co 2 miesiace. Poki nie chodzil to mu sie poszerzalo. Jak zaczal chodzic zaczelo powoli spadac. Lekarze mowia, ze pionizacja bardzo pomaga i byc moze obejdzie sie bez zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×